Turkrock.com Oyuncuları İçin Online Oyun(lar)

Yahu anlatamadım ben kimseye derdimi.
Sürekli başında durup , abi filolarıma ne oldu, ne bok yicez şimdi filoyu indirmişler derdi olmayan,
bizim boş vakitleirmizde, "hadi giriyoruz" dediğimiz an girebileceğimiz, makineleri kasmayacak, bağlantıyı yormayacak online oyunlardan bahsediyorum.
Yoksa, matrix online, SW : An Empire Devided, hatta yakında çıkacak olan BfME (Battle for Middle Earth Online) derdim.

hamachi adlı program, sanki netcafe de oyun oynarmışcasına pc leri Lan 'dan birbirine bağlıyor.

ör:

programdan önce bir ağ kuruluyor.
ağa bağlanan arkadaşlar arasından
bağlantı hızı yüksek bir arkadaş, oynanacak oyunun server'ını kuruyor, ve diğerleride oyuna dahil oluyor. Netten oynamak için orjinal cd isteyen oyunlarda böylelikle bu dertten kurtulunuyor :D

oynanacak oyunu pc' lere kurmanız yeterli.. hamachi, Dünyada oldukca yaygın. Türkiyede yaygınlaşıyor. (program türkçe de bulunuyor)

eklemeden edemiyeceğim, messenger'dan oynanan minesweeper flag (mayın tarlası) adlı oyunda rakip tanımam :p

mesela war craft III oynayalım... Herkes kuracak oyunu sonra, local area network diycek oyundan, birbirimizi Ethernet kablosu takılı gibi göreceğiz zaten. sonra oynayacağız :D

www.popomundo.com

çok vakit ayırmanıza gerek olmayan, sanal karakter yaratıp geliştirmek üzerine kurulu bir oyun.. birçok meslek gurubu olan oyun da, diğer sanal karakterler ile iletişim halinde sosyal bir yaşam yaratılmış gibi adeta :) Misal bizim bir müzik gurubumuz var, 4kişilik bir gurubuz ve günlük yaşamdaki arkadaşlarım diğer üyeler :)

Popomundo nun üstüne tanımam...İlk başlarda insan daha çok vakit geçiriyor hatta sıkılabiliyor ama sistemi oturttuğunuz zaman herşey kolaylaşıyor ve günde 1 saat bakmak yeterli olabiliyor(Bu,beklemeye sabrı olmayanlar için geçerli tabii).Ama her an yeni birşeylerle karşılaşabileceğiniz sürprizlerle dolu,süper bir oyun,tavsiye ederim..

didi_in_chains demiş ki:
Popomundo nun üstüne tanımam...İlk başlarda insan daha çok vakit geçiriyor hatta sıkılabiliyor ama sistemi oturttuğunuz zaman herşey kolaylaşıyor ve günde 1 saat bakmak yeterli olabiliyor(Bu,beklemeye sabrı olmayanlar için geçerli tabii).Ama her an yeni birşeylerle karşılaşabileceğiniz sürprizlerle dolu,süper bir oyun,tavsiye ederim..
Hatta bir saat bile fazla olabiliyor bazen. Yapacak çok fazla işiniz kalmıyor ki, bir süreden sonra. Zaten sistemin, dediğin gibi, oturduktan sonra uzun süre bakmasan bile olur, tabii yeter ki, öncelik ve yeteneklerini doğru bir stratejide ayarlamış ol, boş vakit aktivitelerinin ve profesyonel çalışmalarının yolunu iyi çizmiş ol. ;)

Sevgiler...

Dee bu ne berbat bir karakter seçimidir böyle. Tüm insanların anne ve babası erken yaşta ayrılmış, okuldaki notları düşük, karıya kıza önem veren, disko barlarda takılmayı ihmal etmeyen tipler. Yada tam aksi oluyor, kedi köpeği seven annesinin böreklerini yiyen vs.. :))

Hiç bir şey anlamadım vallaha..

wow oynarız uo oynarız netten cs , cod2 felan fps atarız guıld wars oynarız oynarız babişler yeterkı oynayacak oyuncu gelsin ;)

Geri