Elektro Akustik Gitar Tavsiye

'Akustik & Klasik Gitarlar' forumunda Cofantini tarafından 17 Mart 2016 tarihinde açılan konu

1. Öncelikle merhaba aranıza yeni katıldım hepinize iyi forumlar tecrübe ve tavsiyelerinden faydalanmak istiyorum.Elimdeki klasik gitar(ucuz ve kötü olanlar) ile kendimi biraz geliştirdim artık daha iyi bir gitarla devam etmek istiyorum.İnternetde çeşitli sayfalarda araştırdım farklı farklı yorumlar,tavsiyeler gördüm aynı markayı kötüleyenlerde var iyi diyenlerde bütçem kısıtlı olduğu için iyice irdeleyip seçim yapmak istiyorum.Konu hakkında pek bilgim olmadığı için her türlü tavsiyeye açığım.Bütçem 1200 TL, giriş için iyi olabilecek bir elektro akustik gitar için sizlerden tavsiye istiyorum.Tarz olarak indie,alternative rock diyebilirim ama müzik zevkim baya geniş sakin, slow müziğide seviyorum akustik uyarlamalar hoşuma gider.Doğru bir tabir midir bilmiyorum ama dengeli bir ses istiyorum ağaç seçimi,uyumu nasıl olur bilmiyorum.Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

2. Bende aynı şekide bu bütçe ile akustik gitar arayışındaydım. Dreadnought veya jumbo kasa istemiyordum. Sesi falan doygun oluyor ama çalarken çok rahat edemiyorum o tip büyük ve kalın kasalarda. Daha ince çalımı daha tatlı bi gitar ararken ibanez aew22 modeline denk geldim. Exotic wood serisi olarak geçiyor üst kapak ladin yan ve arka kapak cordia. Kasası biraz daha ince. Görüntüsünüde çok beğendim, güzel moden bir tarzı var. Zaten ilk görüntüsüne ve maple inlaylerine tutuldum :) Zuhalmüzikte indirim yapmıştı yurtdışı fiyatıı ile aynı fiyata geliyordu bende aldım. Çok memnunum...

Tam olarak bu oluyor...

Cofantini bunu beğendi.
  3. Tavsiyeniz için teşekkür ederim çok sağolun kasa seçimi için ilk etapda amfi kullanacağımı sanmıyorum belki ilerleyen zamanlarda, bu yüzden amfisizde tok ses alabileceğimiz kasalar jumbo veya dreadnought kasalar mıdır ?

4. Epiphone EJ-200 ler genel olarak iyiler.

ogulcaan ve Cofantini bunu beğendi.
  5. Eğer 500 TL gibi bir bütçe artışına gidebilirseniz, size @braveblood un elindeki Ovation marka akustik gitarı önerebilirim. Böylelikle sadece giriş seviyesi bir gitar almamış olursunuz. Çok uzun süre, hatta keyfi olarak satmak istemediğiniz sürece sizinle olabilecek bir akustik gitar.

Mertkan da forumun tecrübeli satıcılarından ve elindeki ürünü her türlü tertemiz kullanan birisi.

Cofantini bunu beğendi.
  6. Cofantini bunu beğendi.
  7. Güzel yorumun için teşekkür ediyorum Can , sevgiler.

Can Temtek bunu beğendi.
  8. Tavsiye için teşekkürler

9. Maalesef bütçeyi arttırma gibi bi olasılığım yok yine de sağolun

10. Tavsiye için teşekkürler

11. Selamlar. LAG T100DCE üzerine tanımam bu fiyatta. (Gerçi şuanki fiyatı ne bilmiyorum 5 ay önce almıştım 1300'e.)

Cofantini bunu beğendi.
  12. Hocam merhaba

Istanbul'da isen eğer Tünel'e gidip bir kaç gitar dememen, Kıvılcım da Fender, Dore de Yamahalara baktım. Sonrasında Zuhal'e gidip Takamine Lag Ibanez Washburn Gretsch ve Epiphone (Ej 200CE )denedim. Tip olarak en cok Epiphone Ej-200Ce yi sevdim. Fakat iş sese ve klavye rahatlıgına gelince. Takamine hepsinden üstündü. Standart bir kasası olmasına ragmen jumbo olan epiphone Ej200 den cok daha fazla ses verip daha iyi tınlıyordu. Bunlar benim deneyimlediklerin dogrultusunda tavsiyelerim. Benim onereceğin gitar butcene göre Takamine gn20ce'dir. Çin üretimidir. Japonlar cok cok pahalılar. Bu gitar bir dene derim ben. Kolay gelsin..

Cofantini bunu beğendi.
  13. Tavsiye için teşekkürler fiyatına baktım şuan 1500 olmuş.

14. İzmirdeyim zuhale ve doreye gidebilirim tavsiyeniz için çok teşekkür ederim tavsiyeniz iyi bi yer etti.Küçük bir liste oluşturup gidince deneyeceğim çok sağolun takamine ve epiphone deneyeceklerim arasında.

cavalera bunu beğendi.
  15. Zaten sıfır almayın bence. İkinci elde çok daha güzel aletler bulunabilir 1200'e. :)

16. İkinci el almak benim için riskli yardım alabileceğim birisi de yok o yüzden düşünmüyorum.

17. Yine de siz bilirsiniz fakat Dolar yüzünden büyük kazık yersiniz öyle söyleyim.

18. 2. elde alamıyoruz ne yapalım başka seçenek var mı ? :D yardım alabileceğim biri olsa düşünüyorum 2.eli

Bu Sayfayı Paylaş