Hangi akustik/klasik gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Çin olmayan herhangi bir takamine işinizi görür.Eg520-eg540 gibi ama 1500 verebilirseniz az daha zorlayın durumları japon bi takamine alın çalın gitsin :)

Merhaba dostlar. Yıllardır wolf'un fiber tekneli gitarıyla kayıt almaya çalışıyorum ama artık iyi bir gitar almam gerek. Patlama cızlama yapmayacak, kayıtlarda mükemmel duyulacak, 1500'e kadar çıkabilirim ama 3bine kadar yoruma açığım. Tel önerisi de yaparsanız minnettar olurum. Şimdiden teşekkürler

Kayıtta en iyi duyulan E. Akustik biraz iddialı olmuş. Bu işler her zaman ne kadar ekmek o kadar köfte veya fiyat/performans. Kullandığınız kayıt ekipmanlarını göz ardı edip şu elektro akustiği alın canavar kayıtlar yaparsınız gibi bir yorum yapmaz burada kimse. Çok subjektif bir konu "en iyi duyulan" gibi bir başlık bu tarz işlerde akıllara zarar valla :)
Miktofonlamıyorsanız gitarı yalnızca gitarın preampını kullanıyorsanız zaten çok iyi bir sonuç alamayacaksınız hiç bir zaman. Araya fishman aura spectrum di gibi bir preamp takviyesi iyi bir elektro akustikle mikrofonsuz kayıt alınacaksa daha iyi sonuçlar verecektir. Ama dediğim gibi sahibinden'e girin elektro akustiklere bakın bütçeniz dahilinde, internette yorumları okuyun beğendiğiniz gitar Hakkı'nda vs... Ama öyle armut piş ağzıma düş en iyi tonun sırrını verin bana.. Yok :)

Onun için en az bir o kadar iyi ses kartı ve mikrofon gerek. Üstte söylenildiği gibi elektro-akustik moduyla iyi ton alamazsınız. Çok yapay ve çiğ duyulur, çatlama patlamalarda genel olarak ses kartınızla ilgili.

Onun için en az bir o kadar iyi ses kartı ve mikrofon gerek. Üstte söylenildiği gibi elektro-akustik moduyla iyi ton alamazsınız. Çok yapay ve çiğ duyulur, çatlama patlamalarda genel olarak ses kartınızla ilgili.

"temiz doğal" kayıt için bu çok iyi bir yöntem. Ancak başlığı bu yöntem pahalı geldiği için açtıysanız elektro-akustiklerde "iyi duyulma" işi doğrudan gitarın elektronik teçhizatı ile ilgilidir. 200-300 liralık eşik altı sisteme sahip 2000 liralık bir gitardansa; 1000 liralık eşik altı sisteme sahip 1200-1300 liralık bir gitarın kayıtta iyi duyulma ihtimali daha yüksektir.

Bir süredir Taylor ın 114CE modelini kullanıyorum. Şuanki fiyatı 3500-4000 tl arası sanırım ama indirimlerle 2000-3000 arasına bulunabiliyor. Gerek stüdyoda mikrofonlayarak gerek jak ile bağlayıp direk kayıt alarak gayet güzel tonlar veriyor. Önerebileceğim bir gitardır. Fiyat biraz daha düşsün derseniz yine arkadaşımın kullandığı Epiphone EJ200 elektro akustik ve FT350 serisini öneririm.

Öncelikle merhaba aranıza yeni katıldım hepinize iyi forumlar tecrübe ve tavsiyelerinden faydalanmak istiyorum.Elimdeki klasik gitar(ucuz ve kötü olanlar) ile kendimi biraz geliştirdim artık daha iyi bir gitarla devam etmek istiyorum.İnternetde çeşitli sayfalarda araştırdım farklı farklı yorumlar,tavsiyeler gördüm aynı markayı kötüleyenlerde var iyi diyenlerde bütçem kısıtlı olduğu için iyice irdeleyip seçim yapmak istiyorum.Konu hakkında pek bilgim olmadığı için her türlü tavsiyeye açığım.Bütçem 1200 TL, giriş için iyi olabilecek bir elektro akustik gitar için sizlerden tavsiye istiyorum.Tarz olarak indie,alternative rock diyebilirim ama müzik zevkim baya geniş sakin, slow müziğide seviyorum akustik uyarlamalar hoşuma gider.Doğru bir tabir midir bilmiyorum ama dengeli bir ses istiyorum ağaç seçimi,uyumu nasıl olur bilmiyorum.Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

Bende aynı şekide bu bütçe ile akustik gitar arayışındaydım. Dreadnought veya jumbo kasa istemiyordum. Sesi falan doygun oluyor ama çalarken çok rahat edemiyorum o tip büyük ve kalın kasalarda. Daha ince çalımı daha tatlı bi gitar ararken ibanez aew22 modeline denk geldim. Exotic wood serisi olarak geçiyor üst kapak ladin yan ve arka kapak cordia. Kasası biraz daha ince. Görüntüsünüde çok beğendim, güzel moden bir tarzı var. Zaten ilk görüntüsüne ve maple inlaylerine tutuldum :) Zuhalmüzikte indirim yapmıştı yurtdışı fiyatıı ile aynı fiyata geliyordu bende aldım. Çok memnunum...

Tam olarak bu oluyor...
ibanez-aew22cd-nt-natural-acoustic-guitar-07c.jpg

Tavsiyeniz için teşekkür ederim çok sağolun kasa seçimi için ilk etapda amfi kullanacağımı sanmıyorum belki ilerleyen zamanlarda, bu yüzden amfisizde tok ses alabileceğimiz kasalar jumbo veya dreadnought kasalar mıdır ?

Eğer 500 TL gibi bir bütçe artışına gidebilirseniz, size @braveblood un elindeki Ovation marka akustik gitarı önerebilirim. Böylelikle sadece giriş seviyesi bir gitar almamış olursunuz. Çok uzun süre, hatta keyfi olarak satmak istemediğiniz sürece sizinle olabilecek bir akustik gitar.

Mertkan da forumun tecrübeli satıcılarından ve elindeki ürünü her türlü tertemiz kullanan birisi.

Eğer 500 TL gibi bir bütçe artışına gidebilirseniz, size @braveblood un elindeki Ovation marka akustik gitarı önerebilirim. Böylelikle sadece giriş seviyesi bir gitar almamış olursunuz. Çok uzun süre, hatta keyfi olarak satmak istemediğiniz sürece sizinle olabilecek bir akustik gitar.

Mertkan da forumun tecrübeli satıcılarından ve elindeki ürünü her türlü tertemiz kullanan birisi.
Güzel yorumun için teşekkür ediyorum Can , sevgiler.

Maalesef bütçeyi arttırma gibi bi olasılığım yok yine de sağolun

Geri