Gitar Kullanarak Piyano Sesi Almak

'Müzik Teknolojileri & Kayıt Forumu' forumunda koray7 tarafından 18 Mart 2016 tarihinde açılan konu

1. koray7

koray7

62
    499
    556
    İyi günler dilerim.
    Coverını yapmayı düşündüğüm bir şarkının vokal partisyonlarını piyano ile çalmayı düşünüyorum, bunun için midi klavye kullandım fakat tam performans alamadım (ya da ben beceremedim) bunun üzerine aklıma ''gitarla çalıp piyano sesi alabilir miyim?'' sorusu geldi, yardımcı olabilecek bir ağabeyim var mıdır? Bu arada Reaper kullanıyorum :)

2. Var gitardan gelen sinyali midi notalarına çeviren uygulama ama tavsiye etmem. Onun yerine Guitar pro gibi bir programda piyano partisyonunu yazın o yazdığınız partisyonu midi olarak export edin guitar prodan sonra şarkınıza DAW'da ekleyin.

inhumanform ve koray7 bunu beğendi.
  3. koray7

koray7

62
    499
    556
    Çok teşekkür ederim. Peki gp den aldığım midi yi ''iyileştirecek'' bir uygulama,vst vs. var mıdır tavsiye edebileceğiniz? :)

4. İyileştirme dinamikler anlamında ise velocity ayarı nasıl yapılır diye youtube da araştırın. Özellikle piyano için araştırın. Manuel yapmanız en güzeli tabi. Yoksa notalar ve timing anlamında sıkıntı olmaz. Mapping de sıkıntı olmaz belki oktavı değiştirirsiniz o da kolay iş zaten eğer oktavlar mappingde uymazsa.

koray7 bunu beğendi.
  5. koray7

koray7

62
    499
    556
    Vakit ayırdığınız ve yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim :)

6. Roland gr serisi synt. alın :p
    Bugüne kadar gp sesini iyileştirecek bir şey bulamadım ben. Ancak gp'den daha yeni bir program vardı, adını unuttum. Onun sesleri daha organik geliyordu, gp'e göre.

koray7 bunu beğendi.
  7. SesleriN organik olup olmaması midi ile alakalı değil ki . Vst instrument olarak kullanılan Plug-in ile alakalı.

koray7 bunu beğendi.
  8. Teknik kismina hakim degilim. Duzelttiginiz icin tesekkur ederim ;) Demek istediğim gp kadar yapay değildi verdigi sesler. Bulabilirsem paylasirim onu da burada.

koray7 bunu beğendi.
  9. koray7

koray7

62
    499
    556
    Keşke ona da imkanım olsa :) Sanırım gp işimi görecek.

10. @osmancigil Bol bol kullanır yaptığı kayıtlarda, yardımcı olacaktır.

koray7 bunu beğendi.
  11. EHX B9, C9 var tuzlu da olsa :) Isinizi gorur mu bilmem..

koray7 bunu beğendi.
  12. Key9 yada mel9 daha uygun olur.

koray7 bunu beğendi.
  13. roland gr 55 de bu iş için çok ideal

wolkN ve koray7 bunu beğendi.
  14.  
    koray7 bunu beğendi.
  15. koray7, Blindeath ve yigit_ bunu beğendi.
  16. Godin'in Fishman Triple Play içeren gitarları + Triple Play yazılımı.

koray7 bunu beğendi.
  17. GR-55 TERTEMİZ

koray7 bunu beğendi.
  18. Merhaba. Bu videoda cubase e nasıl import edileceği tam olarak anlatılmamış. Ben cubase kullanıyorum. Migicte sesler hep bypass geliyor piano tonu veremedim bi türlü çıldıracağım.

19. Bir de jam origin denedim polyphonic olması açısından çok daha güzel aslında. Onu da cubase e import edemiyorum. Ayrı olarak çalıştırınca güzel verim aldım. Tavsiye ederim.

20. Electro Harmonix Key9 stoğumuzda mevcut

HmzGkgz bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş