Gitar Kullanarak Piyano Sesi Almak

İyi günler dilerim.
Coverını yapmayı düşündüğüm bir şarkının vokal partisyonlarını piyano ile çalmayı düşünüyorum, bunun için midi klavye kullandım fakat tam performans alamadım (ya da ben beceremedim) bunun üzerine aklıma ''gitarla çalıp piyano sesi alabilir miyim?'' sorusu geldi, yardımcı olabilecek bir ağabeyim var mıdır? Bu arada Reaper kullanıyorum :)

Var gitardan gelen sinyali midi notalarına çeviren uygulama ama tavsiye etmem. Onun yerine Guitar pro gibi bir programda piyano partisyonunu yazın o yazdığınız partisyonu midi olarak export edin guitar prodan sonra şarkınıza DAW'da ekleyin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Var gitardan gelen sinyali midi notalarına çeviren uygulama ama tavsiye etmem. Onun yerine Guitar pro gibi bir programda piyano partisyonunu yazın o yazdığınız partisyonu midi olarak export edin guitar prodan sonra şarkınıza DAW'da ekleyin.
Çok teşekkür ederim. Peki gp den aldığım midi yi ''iyileştirecek'' bir uygulama,vst vs. var mıdır tavsiye edebileceğiniz? :)

İyileştirme dinamikler anlamında ise velocity ayarı nasıl yapılır diye youtube da araştırın. Özellikle piyano için araştırın. Manuel yapmanız en güzeli tabi. Yoksa notalar ve timing anlamında sıkıntı olmaz. Mapping de sıkıntı olmaz belki oktavı değiştirirsiniz o da kolay iş zaten eğer oktavlar mappingde uymazsa.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
İyileştirme dinamikler anlamında ise velocity ayarı nasıl yapılır diye youtube da araştırın. Özellikle piyano için araştırın. Manuel yapmanız en güzeli tabi. Yoksa notalar ve timing anlamında sıkıntı olmaz. Mapping de sıkıntı olmaz belki oktavı değiştirirsiniz o da kolay iş zaten eğer oktavlar mappingde uymazsa.
Vakit ayırdığınız ve yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim :)

Roland gr serisi synt. alın :p
Bugüne kadar gp sesini iyileştirecek bir şey bulamadım ben. Ancak gp'den daha yeni bir program vardı, adını unuttum. Onun sesleri daha organik geliyordu, gp'e göre.

Geri