Guitar Rig 5 Ses Sorunu !yardim!

'Müzik Teknolojileri & Kayıt Forumu' forumunda frkdk tarafından 19 Mart 2016 tarihinde açılan konu

1. frkdk

frkdk

17
    1
    6
    Merhaba arkadaşlar,
    Guitar link adlı aygıt aldım ve gitarımı bilgisayara bu aygıtla bağladım , bütün ayarlamaları da yaptım.
    Guitar rig 5'in gitarımdan sinyal aldığını da görüyorum ama bir türlü ses alamıyorum yardımcı olur musunuz?
    Yaptığım ayarları da aşağıya resim olarak yükledim. Ekran Alıntısı1.PNG Ekran Alıntısı2.PNG Ekran Alıntısı3.PNG Ekran Alıntısı4.PNG Ekran Alıntısı5.PNG Ekran Alıntısı6.PNG Ekran Alıntısı7.PNG Ekran Alıntısı8.PNG Ekran Alıntısı9.PNG

2. Normal hoparloru deve disi birak diger begineri varsayilan olarak secermisin bi dost

frkdk bunu beğendi.
  3. frkdk

frkdk

17
    1
    6
    Dediğini yaptım ama bir şey değişmedi :unsure:, yine de sağol
    Sinyal var hatta akort da yapabiliyorum gitarı ama ses alamıyorum...

Son düzenleme: 19 Mart 2016
  4. frkdk

frkdk

17
    1
    6
    Üzdün bak şimdi :unsure::unsure::unsure:
    Aslında amfim var ama , benim amacım kayıt yaparken daha net ses almak bu yüzden guitar rig i kullanmak istiyorum ama olmayacak herhalde

5. O.2.

O.2.

487
    544
    4,656
    donanımhaberde restart at, bağladığına emin misin diyen olmamış, ilginç :)

midi ayarlarındaki asio config butonuna tıklayıp oranın da görüntüsünü atar mısın?

frkdk bunu beğendi.
  6. frkdk

frkdk

17
    1
    6
    şu şekilde : Ekran Alıntısı10.PNG

7. O.2.

O.2.

487
    544
    4,656
    @frkdk
    sanırım behringer altındaki seçeneklerden birinin kapatılması gerekiyor.
    bendeki ayarlarda sağdaki tikler aktif değil.

8. frkdk

frkdk

17
    1
    6
    kardeşim dediğini yaptım ama yine ses yok :bored:

9. O.2.

O.2.

487
    544
    4,656
    bendeki ayarları dene bakalım. sesi sadece asio4all ayarlarından kesebildim.

10. O.2.

O.2.

487
    544
    4,656
    şurada device kısmını sadece input seç

şuradan da farklı bir preset seç

11. frkdk

frkdk

17
    1
    6
    Değişik bir işaret var driver eski falan diyo ondan olabilir mi? Ekran Alıntısı13.PNG

12. Aynı sorun benim de başıma gelmişti, sorun ses kartının sadece 48 khz'de çalışmasından kaynaklı. Behringer asio kontrol panelinden samplerate'i 48khz'yi işaretleyin. Device bölümünden de input'u işaretleyin mutlaka. Daha sonra guitar rig'de de sample rate'yi 48000hz seçin sorun çözülecektir büyük ihtimalle.

Ayrıca şimdi farkettim, bilgisayarınızdan asio4all'ı kaldırın. Sadece behringer'in driver'ı kurulu olsun. Dediğim ayarları da yapınca sorun çözülecektir mutlaka.

frkdk bunu beğendi.
  13. frkdk

frkdk

17
    1
    6
    deneyeceğim teşekkürler :)

14. frkdk

frkdk

17
    1
    6
    Dediğinizi yaptım ama işe yaramadı hala ses yok

15. frkdk

frkdk

17
    1
    6
    Arkadaşlar müsait olan varsa TEAMVİEWER üzerinden yardım edebilir mi?

16. Şimdi guitar rig kurup ayarlarını yaptım, elimden geldiğine anlatmaya çalışayım.
    İlk olarak asio4all programını bilgisayardan kaldırın. Sonra ses kartının sürücüsünü kurup bilgisayarı yeniden başlatın. Daha sonra ilk olarak guitar rig 5'te aşağıdaki şeklide ayarları yapın.
    1.JPG
    Sample rate'i 48000 yapınca bir hata verecek program. Tamam deyip kapatıp tekrar açın. Daha sonra tekrar aynı ayar ekranını açıp Device bölümünden ASIO config düğmesine basın.
    2.JPG 3.JPG
    Behringer Asio-Usb Control panelden de ayarları bu şekilde yapın. Son olarak da guitar rig'in ayar penceresinde de şu ayarları yapın:
    4.JPG
    Bu şekilde ben ses alıyorum şu anda. Eğer bir sorun olursa tekrar bakalım.

citygray bunu beğendi.
  17. frkdk

frkdk

17
    1
    6
    detayların hepsinin üstünden 3-4 kere geçerek uyguladım ama ses alamıyorum sorun bende olsa keşke

18. Peki şu ekrandaki ayarlar bu şekilde mi?
    5.JPG

19. frkdk

frkdk

17
    1
    6
    bende tık bile gelmiyor yani ses sıfır

20. frkdk

frkdk

17
    1
    6