Modern Metal Ve Pantera ( Makale )

Adamlar amerikan lifestyle temsili için ve amerikan yönetiminin istediği örnek öfkeli oğlan figürü için biçilmiş kaftandı. Satanik de değiller :D

lan bunu paylaşmazsam olmaz ya... fazla panteranın zararları isimli çalışma. konu dağıldı özür diliyorum. gülmekten karnım ağrıyor her izleyişte.

CİYAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAK

adam sabotajcı.

Yaw konuya nereden girsem diye düşünüp duruyorum, yazıp yazıp siliyorum.

Şimdi mesele;
Müzik endüstrisinin iyice boklaması mı,
Teknolojinin aşırı kullanımı mı,
Sevdiğimiz saydığımız, ergenliğimiz ve gençliğimizde konserlerine gittiğimiz vahşi grupların yavaş yavaş inzivaya çekilmesi mi,
Yaşlanıyor oluşumuz mu,
İnsanların büyük çoğunluğunun bizim zannetiğimiz ve istediğimiz kadar agresif/sorgulayıcı olmadığını kabul edemeyişimiz mi, (Yazar burada yeni nesil sanki biraz mal demek istiyor:)
Kurt Cobain mi,
The Gathering, Pantera, Lamb of God, Core, God hates us all, St. Anger, Emo, Djent, Nu-Metal gibi gitar melodisini arka planda bırakan müzik akımları mı... (The Gathering'i severim ama Grubun bütün albümleri arasında diplerde yer alır)

Bilmiyorum. Bunların herhangi birinden konuya girsem bir şeyler tutturup sayfalarca yazar yazar dururum. Sonra da hiç bir halt olmaz.

Edit: Pantera aslında sevmiyorum nefret ediyorum ya da çok seviyorum şeklinde kestirip atamayacağım bir yerde. Yani öyle işler var ki bayıla bayıla dinliyorum ama işte bu adamları taklit ederek müzik dünyasında kendi köşesini kapan kolpa grupların varlığı insanın aklına gelince de nefret etmek zorunda kalıyorum zavallılardan.
Hocam sanırım konu içinde 2-3 tane ayrı konu dolaşıyor. Sen yaz istediğini kimse okumazsa ben olurum tabi yeterli olursa. Ayrıca birşey sormak istiyorum. Pantera'yı çok severim hatta bu yaz sonu bir Dean ML almayı düşünüyorum yurt dışından. Orada bir sözcük grubu kullanmışsın ben onu "Pantera'nın açtığı yoldan ekmeğini çıkaran gruplar" olarak algıladım. Çok mu yanlış anladım bilmiyorum ama tarzı Pantera'ya yakın olan gruplar var ise burada paylaşabilir misini seslerini bir duymak isterim :)
Bir de benim bildiğim Pantera'ya yakın Machine Head var o da sadece bazı şarkılarda gibi. Vokal biraz daha ağır, hantal tabi. İkisi de groove metal diye geçiyor genelde ama biri 90 ların yeni versiyon threshini yapıyor biri de daha önce hiç duyulmamış şekillde hoplak zızplak gaza getirici çığlıklı brutalli çok yüksek bass ekolayzırlı metal yapıyor.

lan bunu paylaşmazsam olmaz ya... fazla panteranın zararları isimli çalışma. konu dağıldı özür diliyorum. gülmekten karnım ağrıyor her izleyişte.

CİYAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAK

adam sabotajcı.

Ahahaha hocam çok pis geçmişlere gittim ya :D Yine de o günlerdeki gibi dinleyici kitlesi kalmadı günümüzde...

Bir UÇK konserinde elemanın sahneden seyircilere atladığını, kimsenin tutmadığını, Tanju Abi'nin gelip dostum iyi misin diye sordu diye sedyeyle gitmeden önce bırakın beni konsere devam edicem demesini dün gibi hatırlıyorum :D

Hocam sanırım konu içinde 2-3 tane ayrı konu dolaşıyor. Sen yaz istediğini kimse okumazsa ben olurum tabi yeterli olursa. Ayrıca birşey sormak istiyorum. Pantera'yı çok severim hatta bu yaz sonu bir Dean ML almayı düşünüyorum yurt dışından. Orada bir sözcük grubu kullanmışsın ben onu "Pantera'nın açtığı yoldan ekmeğini çıkaran gruplar" olarak algıladım. Çok mu yanlış anladım bilmiyorum ama tarzı Pantera'ya yakın olan gruplar var ise burada paylaşabilir misini seslerini bir duymak isterim :)
Bir de benim bildiğim Pantera'ya yakın Machine Head var o da sadece bazı şarkılarda gibi. Vokal biraz daha ağır, hantal tabi. İkisi de groove metal diye geçiyor genelde ama biri 90 ların yeni versiyon threshini yapıyor biri de daha önce hiç duyulmamış şekillde hoplak zızplak gaza getirici çığlıklı brutalli çok yüksek bass ekolayzırlı metal yapıyor.

Panteratik metal mi buyrun :

Son düzenleme:
Geri