Satılık 1980 Ibanez St-980 8 Telli Bas

'Bas Gitar ve Aksesuarları' forumunda pcp41 tarafından 20 Mart 2016 tarihinde açılan konu

 1. Şehir:
  İstanbul
  Fiyat:
  2800 TL
  Takasa:
  açık
  Ibanez'in 1980 Ağustos ayında Japonya'da ismini şu an anımsamadığım fabrikasından çıkma, inanılmaz bir bastır (merak eden varsa seri numarasından tekrar bakar söylerim.) Madde madde gideyim:

  - Benden daha yaşlı bir enstrüman olmasına rağmen hala ilk günkü gibi sapasağlamdır. Çalışmayan, aksayan en ufak bir aksamı bile söz konusu değil. Resmen TANK gibi. Üzerinde çok çok az çizik var zira gitarın yüzeyi granit gibi, zor çiziliyor.
  - İnanılmaz ağır bir enstrüman. 12 telli Hamer basımdan daha ağır olabilir. Ancak boş ağırlık değil. İnanılmaz bir doğal tonu var. Amfiye bağlamadan bile aldığınız ses inanılmaz.
  - Manyetikler hem aktif, hem de pasif olarak kullanılabiliyor. Aktif olarak kullandığınız zaman akıllara zarar güçlü bir ses geliyor.
  - Aktif ve pasif seçeneklerine ek olarak manyetikleri tıpkı elektro gitar mantığında seçebiliyorsunuz bridge, bridge + neck, neck şeklinde.
  - Ayrıca bunlara ek olarak 6 ton seçeneği bulunuyor. Şu ana dek kullandığım tüm telli enstrümanlar içerisinde en geniş ton aralığı bu bas gitarda.
  - 8 telli bir oktav basa göre klavyesi çok çok rahat. Korkulacak bir şey yok.

  Tonları neye benziyor diyorsanız:  Kemik kırıyor. Dileyene bas kanallarını ayrı olarak da gönderebilirim.
  Peki neden elden çıkarmaya karar verdim? Asıl kullanmak istediğim bas 8 değil, 12 telliydi. 12 telli yerine 8 telli bulabilince kayıtlarda da bunu kullandım. 12 telli Hamer Basımı aldıktan sonra da maalesef bu yaşlı kurtu bir köşeye koymak zorunda kaldım. Her ne kadar ton aralığı vs... olarak Hamer 12 Telli'den çok üstün olsa da benim yaptığım müziğe 12 telli daha iyi gidiyor zira bası tamamen overdrive'lı kullanıyorum. Sahip olduğum enstrümanların hiçbirini İbrahim Tatlıses mantığında "eve kapamayı" da sevmiyorum, iyi bir enstrümanın her zaman kullanılmayı hak ettiğini düşünüyorum.

  Satın alacak kişiye kolaylık olması açısından Amerika'dan getirttiğim yeni tel takımını da vereceğim, 8 telli bas olayı Türkiye'ye fazla olduğu için buralarda bulma imkanı muhtemelen düşük.

  Takas Opsiyonu: Fender Precisionlar veya Fender Aerodyne Jazz Bass ile takas düşünülebilir.

  IMAG3882.jpg
  1.jpg IMAG3878.jpg IMAG3879.jpg IMAG3883.jpg IMAG3884.jpg
   
  Son düzenleme: 4 Mayıs 2016
 2. Takas opsiyonu eklendi.
   

Bu Sayfayı Paylaş