Sokak Müziği Için Amfi Önerisi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda ali_altg tarafından 21 Mart 2016 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar herkese merhaba biz ara sıra sokakta müzik yapmaya karar verdik ben normalde elektro gitar çalıyorum ve vox lambalı amfim var. Fakat zaten küçük bir amfi almayı düşünüyordum almışkende mikrofon girişi olsun dedim ve pilli olsun hem gitar çalabileyim hem şarkı söyleyebileyim ev çalışmalarındada iyi olur diye düşünüyorum. Clean tonlarda akustik formatta bir şeyler yapacağız. Sanırım bu tip modellerde mikrofon girişi olan amfiler vox mini3 line6 micro fender passport mini ve daha birçok amfi var akustik gitar amfileride olabilir deneyen arkadaşlar varsa tavsiyelerini bekliyorum.

2. welmour

welmour

552
    1,108
    9,006
    Taşınabilir amfi olarak micro cube u şiddetle tavsiye ederim. Aynı anda hem gitar hem mikrofon giremiyorsunuz ama gitar için şahane

3. Roland micro cube gerçekten iyi ikinci el uygunada var fakat işte mikrofon girişi yok. Amfim var ikinci amfiyi alma amacım portatif ve çok yönlü olması.

4. Konu ile alakalı tecrübeli biri değilim.
    Fakat gözlemlerimden yola çıkarak yorum yaparsam, bu tip işlerde birebir gördüğüm veya internet üzerinden izlediğim videoların %90'nında roland var her nedense.

5. Grundar

Grundar Forum Yöneticisi

889
    1,293
    9,255
    Son düzenleme: 21 Mart 2016
  6. welmour

welmour

552
    1,108
    9,006
    Var da dehşet pahalı, 1500 lirayı hangi sokak müzisyeni versin amfiye :D

7. Aynen rolandın street serisi var fakat en düşük modeli 1500 TL ve bir gitar bir mikrofon girişi var. Fender passport mini tanıtımlarda hoş duruyor akustik elektro ve mikrofon bağlanabiliyor mydukkanda stokta yok fakat ön siparişle 1 ay sonra getirebileceklerini söylediler karar veremedim forumdada kullananda yok galiba

8. @welmour Benden önce yazmış zaten biraz pahalı :) Fender passport mini 630 TL bu arada

9. Vox mini3 ve line6 micro spider kullanan çok ama gitar girişi iyidirde mikrofon girişlerini deneyen yok mudur ?

10. bende roland ba 330 var, fazlasıyla başarılı.

11. O bahsettiğiniz modelede baktım hocam yaklaşık 3000 lira. O kadar param olsaydı fender alırdım :)

ilkinkazan bunu beğendi.
  12. Fiyat kalite olarak alabileceğin en iyi amfinin aha önce kullandığım Roland Cube gx olacağını düşünüyorum. Temiz bir ikinci el bulup almak en iyisi...

13. Blackstar yeni bir amfi yapti, Fly 3 diye geciyor. Ayrica satilan bir kabini de var Fly 103 Cabinet diye. Stereo modu icin yapilmis portatif bir sey. Mikrofon girisinden emin olamiyorum ama bi bak istersen.

14. Şu Fender passport mini 300 tl olsa tadından yenmez. 630 tl ye mic ve gitar için ayrı ayrı amfi alırsın. Tek artısı aynı amfiye girebildiğin için çok pratik. Bunun 2. eli olacak da ucuzlayacak da alacağız. Bunların 2. el piyasası oluşuncaya kadar roland, fender yeni ürün çıkarır onu da alamazsın :D 3. Dünya ülkesi olmak böyle bir şey işte.

15. Grundar

Grundar Forum Yöneticisi

889
    1,293
    9,255
    Eskiden 2nci elleri 600TL civarına iniyordu, sahibinden de yaptığım aramada karşıma çıkan ilk ürün...

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-muzik-muzik-aletleri-roland-cube-street-283912959/detay
    (belki azıcık pazarlık da yapabilirsiniz)

Takdir elbette sizin, ama mikrofon girişi olan ve pille çalışabilen ampli bulabilme şansınız maalesef pek yüksek değil...Şöyle yapılabilir, 2 adet MicroCube alınır, birisine enstrüman, diğerine mikrofon girilebilir...

Sevgiler ve saygılar...

16. Çok teşekkür ederim hepinize bakıp değerlendireceğim

17. @Grundar Hocam çok sağolun ben belki görüşürüm bir ilan sahibiyle.

Grundar bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş