Micro Amp Tavsiyesi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda TBBulgurlular tarafından 22 Mart 2016 tarihinde açılan konu

1. Selamlar. Yanımda provalara götürebileceğim mini amp tavsiyesi istiyorum şu ana kadar incelediklerim
    HOTONE Nano Legacy Heart Attack Mesa 5W
    ORANGE MT20 Micro Terror Kafa Amfisi
    ve MOOER inkini inceledim.
    Orange Micro Terror fx send return yok. Bu nedenle almak istemedim.
    Analog Setup kullanıyorum. Board a sığsa aslında çok iyi olur. Elimde taşımak yerine boarda yerleştirirm pedalların arasına daha kullanışlı olabilir benim için.
    Aradığım tona gelirsek mesa boogie dual rectifier tadında birşey arıyorum.
    HOTONE Heart Attack mesa boogie dual rectifier benzeri ton yakalamak için üretülmiş ancak içini göremedim lambalımıdır anlayamadım. Solid State sanırım bu nedenle vazgeçtim.

Kısacası sert tonlar arıyorum uçuk bir maliyet ayıramadım. tavsiyelerinizi bekliyorum.

2. Orange micro dark'da fx loop mevcut, kulaklık çıkışına speaker sim de koymuşlar ama boarda yerleştirip mesa tonu almak deyince aklıma hemen AMT R2 geld :)

3. Abi butceni bilemedigim icin, ikinci el bir mini rectifier al derim. 3500 lira civari vardi sahibindende. Ama tabii ki yuksek bir rakam bircogumuz icin.

4. Bahsettiğin amfiler gücü düşük amfiler yani harici bir power olmadan bu amfilerle sahnede vs ses alman zor. Buradan hareketle anladığım kadarıyla başka pa sistemlere girerek kullanacaksın. Kafa amfiden ziyade preamp pedallarına yönelebilirsin hem pedalboard içine çok rahat sığar yer kaplamaz. Amt'nin ss11, ss20 gibi lambalı preamp pedalları işini fazlasıyla görür send-return harici kabin çıkışı falan var. Aynı şekilde hughes kettner tubeman ve mesa boogie v twin pedallar var ama bulması zor olabilir. Ya da daha ucu yollu tech 21 sansamp gt2 veya character serisi pedallar var. Hatta sansamp california mesa klonuydu sanırım

5. Hocam bu saydiginiz pedallarin cogu bende var. Suan aktif olarak kullandigim setubimda olan gt2 amt o2 ss11 var.ancak bunlar pa olmadan tek basina kabini suremiyor. Micro terror 16 ohm cikisi var direk kabine girip surebiliyoruz kabini

6. Işin içine power girince iş değişiyor.Ehx magnum 44 tarzı bir pedalla sürebilirsin kabini. Ama amfi dersen iş değişiyor bayağı

Bu Sayfayı Paylaş