Steinberg Ur22 Reamp Sorunu

Steinberg UR 22 modeli ile reamp yapmaya çalışıyorum.
DAW ' dan direct input gitarı line out tan, reamp için kullandığım anfinin return inputuna yolluyorum. (UR 22 ' de sadece 2 adet sağ ve sol line out var) Anfinin main outundan çıkıp UR 22 nin inputuna giriyorum. Kulak tırmalayıcı bir feedback geliyor.

UR 22 ile reamp yapan var mı ?
Başka bi ses kartı mı almam gerek?

Arada reamp box tarzı bir şey olması lazım sanırım. Ses kartının çıkışları balanced tır. Bunu yüksek empedans çıkışa çevirip vermek gerekiyordur. DIY için:

120312d1241547767-slutty-diy-di-reamp-box-di-reamp.jpg

Şöyle de hazır ürün, örnek vermesi için:
Reamp_2004.jpg

Arada reamp box tarzı bir şey olması lazım sanırım. Ses kartının çıkışları balanced tır. Bunu yüksek empedans çıkışa çevirip vermek gerekiyordur. DIY için:

120312d1241547767-slutty-diy-di-reamp-box-di-reamp.jpg

Şöyle de hazır ürün, örnek vermesi için:
Reamp_2004.jpg
Bigger2.jpg

2. kanalın ortasından girip. Hi-Z tuşuna basınca istenilen yüksek empedans verilemiyor mu acaba?

Sitede de şöyle yazıyor;

LINE 1/2 Giriş
Max Giriş seviyesi +16 dBu
Giriş Empedansı 20k Ohm
Kazanç aralığı -10 dB - +34 dB

Hi-Z Girişler
Max Giriş seviyesi -4 dBV
Giriş Empedansı 470k Ohm
Kazanç aralığı +8 dB - +52 dB

Bigger2.jpg

2. kanalın ortasından girip. Hi-Z tuşuna basınca istenilen yüksek empedans verilemiyor mu acaba?

Sitede de şöyle yazıyor;

LINE 1/2 Giriş
Max Giriş seviyesi +16 dBu
Giriş Empedansı 20k Ohm
Kazanç aralığı -10 dB - +34 dB

Hi-Z Girişler
Max Giriş seviyesi -4 dBV
Giriş Empedansı 470k Ohm
Kazanç aralığı +8 dB - +52 dB

Arkadaşın yapmak istediği ses kartından DAW'da preamp ile yeniden elden geçirdiği sesi amfiye verip mikrofonla tekrar kaydetmek. Direkt gitarı inputa girip DAW üzerinden plug in ile kaydetmek reamping değil normal kayıt oluyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşın yapmak istediği ses kartından DAW'da preamp ile yeniden elden geçirdiği sesi amfiye verip mikrofonla tekrar kaydetmek. Direkt gitarı inputa girip DAW üzerinden plug in ile kaydetmek reamping değil normal kayıt oluyor.
Çok teşekkür ederim, yanıtlar için, dediğin doğru sadece mikrofonla almıyorum çıkışı, anfide kabin simulatörü var, outputtan jak la tekrar ses kartına girmek istiyorum. Reamp box mu alsam, yeni bir ses kartı mı bilemedim. :(

Input - daw potunu tamamen daw yonune cevirip bilgisayardan direct monitoringi kapatirsan cozulur muhtemelen.
Onu denedim olmuyor. :(

Sadece ses kartıyla sorunsuz reamp yapabilen var mı? Varsa kartın markası modeli nedir? diye sorsam...

Amfinizin üstündeki Emulated ya da line-out çıkışını alıyorsanız reamp box gibi bir cihaza ihtiyacınız yok. onboard ses kartı ile bile zamanında amifden olsun stompboxlarla ya da external cihazlarla olsun reamping yaptım, şu ana kullandığım kart teratech phase22, 2+2 kanal üstünde preamp barındırmıyor, onunla da yapmaktayım. Siz muhtemelen hatalı yönergeler izliyorsunuz, Audio bus portlarınızı hatalı yönlendirmiş olabilirsiniz ya da Daw üstündeki kaydettiğiniz kanala ait monitörü, direct monitörü aktif kullanıyor feedback yaptırıyorsunuzdur.

reamp demek clean di sinyali daw üzerinden ses kartı vasıtasıyla reamp box ile amfinin inputuna girip , tekrar ses kartına göndermek değilmi, benmi yanlış biliyorum.?

reamp demek clean di sinyali daw üzerinden ses kartı vasıtasıyla reamp box ile amfinin inputuna girip , tekrar ses kartına göndermek değilmi, benmi yanlış biliyorum.?
bu iş için reamp box a ihtiyacınız yok.
çok basit Dry sinyalinizi bir kasete teyp vasıtasıyla kaydedip onu da da amfiye gönderip kayıt alabilirsiniz.
Daw programlarında software ile yapılan kayıt ta mantık olarak bir reamping işlemidir. Kaydettiğiniz dry kanalı ister internal ister external bir üniteye bağlayabilirsiniz. Hard-Wire bağlantıların nasıl kurulacağını line seviyelerini iyi ayarlamanız gerek

bu iş için reamp box a ihtiyacınız yok.
çok basit Dry sinyalinizi bir kasete teyp vasıtasıyla kaydedip onu da da amfiye gönderip kayıt alabilirsiniz.
Daw programlarında software ile yapılan kayıt ta mantık olarak bir reamping işlemidir. Kaydettiğiniz dry kanalı ister internal ister external bir üniteye bağlayabilirsiniz. Hard-Wire bağlantıların nasıl kurulacağını line seviyelerini iyi ayarlamanız gerek
Şöyle söyliyim ozaman videodaki torpedo reload sahibiyim , daw üzerinden ses kartından torpedoya girip ordan amfiye çıkıyorum line out ve saf sinyalle,reamb box ın içinden geçiyorum ve loadboxta bağlı ses kartına böylece daw üzerinden impulse response kaydını alabiliyorum ve amfini hem pre katı ve hemde power katındaki dept ve presence kullanabiliyorum , sonuçta amfilerde ya kulaklık çıkışı(hiç başarılısını görmedim) (preamp out) sadece preamp dan çıkıp amfinin power katı kullanılmadan daw üzerinde ir ve power amp simulasyonu açılabiliyor, veya compensated line out oluyor ondada genelde amfilerde çok kalitesiz bir kabin modellemesi oluyor,şuan kullandığım amfilerde bu iş için hep böyle bir cihaz gerekli oldu. Sonuçta bu iş ler için sadece ses kartı ve amfi nasıl yeticek onu anlamış değilim..

@sixfeetunder Neden yetmiyor? ben çok kereler kabini mikronlayarak da olsun, line out kullanarak da olsun reamping yaptım ve yapılmakta.
İşin minimun maliyetlerini ve en basit konfigrasyonları konuşmaya çalışıyorum bahsettikleriniz reamping kayıt için şart olan şeyler değil. Eğer line out dan çıkış alınacaksa gene uygun bir software ile kabin similasyonu ekleyebilirsiniz. Bütçeniz uygunsa ekleyebileceğiniz çok çeşitli cihazlar da olabilir.

Son düzenleme:
Yazdıklarımı tam anlamamış olabilirsin. Bazılarına zoom g3 de yetebilir o ayrı konu, dediğim işlemleri bu cihaz olmadan yapabilmemin yolu varmı varsa nasıl, sadece reamping olarak değil.Microfonu katmadan..

Bi net örnek vereyim ozaman elimdeki amfiden, Evh 5150 kulaklık çıkışı var ve preamp çıkışı var.Ben gitarı amfiye girip ses kartından impulse responsela kayıt almak istiyorum, ve bu kayıtta amfinin power katının karakterini presence ve deptide kayıta dahil edicem bu cihaz olmadan nasıl olabilcek..

İfadeni düzeltirsen sevinirim. "Anlamamış" olan ben değilim . kimin daha zeki - kabiliyetli olduğu tartışmasına sokma bizi.

amfiden ses kaydı yapmak için onlarca alternatif mevcut. Amfinizin fonksiyonlarına kayıt etmek istediğiniz tekniğe göre sürüyle yöntem ekipman alternatifi var, ister kabini mikrofonlar, ister loadbox kullanır ister emulated çıkışını kullanır, ister poweramp katını bir loadbox a girer ses kartınıza aktarırsınız sizin seçtiğiniz yöntem oysa öyle yapın.
Başkası için farklı tercihler mümkün ve loadbox ya da reampbox opsiyonel şeyler. İşin şartı, olmazsa olmazı değiller....

Son düzenleme:
İfademi değiştirme gereği duymuyorum, bu iş zekilikle değil tecrübeyle alakalı, deneme yanılmayla alakalı.
(amfinin power katının karakterini presence ve deptide kayıta dahil edicem bu cihaz olmadan nasıl olabilcek. )sorduğum soru açık ve net..
dediğinizi anlamamış olabilirim dersiniz anlarım, çarpıtmaya gerek yok herkes herşeyi bilemeyebilir.

İfademi değiştirme gereği duymuyorum, bu iş zekilikle değil tecrübeyle alakalı, deneme yanılmayla alakalı.
(amfinin power katının karakterini presence ve deptide kayıta dahil edicem bu cihaz olmadan nasıl olabilcek. )sorduğum soru açık ve net..
dediğinizi anlamamış olabilirim dersiniz anlarım, çarpıtmaya gerek yok herkes herşeyi bilemeyebilir.

Sonuçta bu iş ler için sadece ses kartı ve amfi nasıl yeticek onu anlamış değilim..

Didiğim gibi "anlamadığını" beyan eden ben değilim.

Son düzenleme:
İfadeni düzeltirsen sevinirim. "Anlamamış" olan ben değilim . kimin daha zeki - kabiliyetli olduğu tartışmasına sokma bizi.

amfiden ses kaydı yapmak için onlarca alternatif mevcut. Amfinizin fonksiyonlarına kayıt etmek istediğiniz tekniğe göre sürüyle yöntem ekipman alternatifi var, ister kabini mikrofonlar, ister loadbox kullanır ister emulated çıkışını kullanır, ister poweramp katını bir loadbox a girer ses kartınıza aktarırsınız sizin seçtiğiniz yöntem oysa öyle yapın.
Başkası için farklı tercihler mümkün ve loadbox ya da reampbox opsiyonel şeyler. İşin şartı, olmazsa olmazı değiller....
..Tabiki bir dünya alternatif var, en değerlisi doğru microfonlamak ama onun dışında amfinin gerçek pre ve power katının sesini aktarmak için loadbox line outlu bir cihaz lazım torpedo reload veya rivera örneğinde olduğu gibi pc dende iyi bir kabin modellemesiyle microfonlamaya en yakın sound çıkar yoksa kulaklık çıkışı, modellemeli line out anca günü kurtarır, profesyonel işler değil.

Son düzenleme:
Steinberg UR 22 modeli ile reamp yapmaya çalışıyorum.
DAW ' dan direct input gitarı line out tan, reamp için kullandığım anfinin return inputuna yolluyorum. (UR 22 ' de sadece 2 adet sağ ve sol line out var) Anfinin main outundan çıkıp UR 22 nin inputuna giriyorum. Kulak tırmalayıcı bir feedback geliyor.

UR 22 ile reamp yapan var mı ?
Başka bi ses kartı mı almam gerek?

Geri