Satılık Gibson Usa 1991 Es 335 Studio Semi Hollow

'Elektro Gitarlar' forumunda BandRoll tarafından 22 Mart 2016 tarihinde açılan konu

1. Şehir:
    İstanbul
    Fiyat:
    3500TL
    Takasa:
    kapalı
    Fiyat Düştü!!!!
    Üşenmedim bir tanıtım videosu çektim. Şu linkten seslere bakabilirsiniz.

Selamlar,

Gitar orijinal Gibson USA 1991 ES 335 Studio modelidir. Gibson bu yıllarda studio serisi gitarlara oldukça özen verir ve gösterişten uzak fakat işlevsellik bakımından Custom Shop seviyesinde gitarlar üretirdi. Bu da onlardan biri.

Gitar semihollow gövdeye sahiptir fakat gitarı diğer ES 335'lerden ayıran en önemli özelliği F deliği olmamasıdır. (BB King Signature Lucille modelindeki gibi). Bu özellik ile yüksek sesli sahnelerde kesinlikle feedback problemi yaşamazsınız.

Manyetikleri Gibson USA orijinal manyetikleridir. Dirtyfingers adında ve yüksek çıkışa sahiptir.

Abanoz tuşelidir. Ek olarak bilmeyenler için belirteyim abanoz tuşe oldukça pahalı ve günümüzde sadece çok çok pahalı gitarlarda kullanılan bir tuşe ağacıdır.

Bu gitarı bana satan arkadaş nakite sıkıştığı için 3.500'tl'ye almıştım. Başka bir gitar alacağım için daha uygun fiyata bırakacağım. Diğer gitarı kaçırmak istemiyorum. Pazarlık/takas yoktur.

Teşekkürler,
    https://www.sahibinden.com/ilan/ali...-usa-1991-es-335-semi-hollow-273504222/detay/

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 77378 eklentisini görüntüle

Son düzenleme: 18 Haziran 2016
    Ze_uS, uvidinli, CaglarS ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  2. Bu arada bazı mesajlar alıyorum "şu an sıfırı 4.000 TL çok yüksek istiyorsun vs." Aşağıda gelen mesajlardan birisine yazdığım cevabı paylaşıyorum.

Uzun uzun yazdım ama okumadığınızı varsayarak tekrar yazayım. Yeniler Memphis diye geçen bir studio serisi. Gibson bu studio seriyi Amerikan 335 üretimlerinin en alt seviyesine konumlandırdı. Bu gitarlar Memphis fabrikasında üretiliyor. Benimki ise 90'lı yıllarda Gibson'ın kaybettiği popülariteyi kazanmak için ekstra çaba sarfederek Nashville fabrikasında ürettiği daha üst seviye bir studio modeli. Ayrıca Nashville fabrikasında çok daha üst (historic vb.) modeller üretiliyor. Arada fark olduğunu düşünüyorum. Kaldı ki bendeki modelin yurtdışı 2. El fiyatları 1.500-1.600$ iken bahsedilen gitar Almanya da sıfırı 900€.

Başka farklar da var. Mesela yenilerde çift binding (kontur) yok. Tipik studio Gibson özelliği. Benimki double binding yapılmış. Daha üst serilerde olan bir özellik.

Ayrıca yeninin sapı torrified maple fingerboard ile geliyor. Ne olduğuna dair bir sürü konu var. Fabrikasyon olduğu aşikar. Bendeki ise abanoz tuşe. Ciddi bir fark var. Abanoz tuşe artık eskisi kadar kolay bulunamadığı için sadece ve sadece üst seviye gitarlarda kullanılıyor.

Son olarak benimkinde deluxe burgular var yenilerde ucuzundan grover. Umarım açıklayıcı olmuştur. Elma ile elmayı karşılaştırmak gerek. Bir tarafta 25 yıllık özenilmiş bir gitar var diğer tarafta fabrikasyon üretimin dibine vurulmuş bir gitar. Karar sizin. Teşekkürler.

berketan bunu beğendi.
  3.  
  4. Kendi çektiğim video ilk mesaja eklenmiştir. Teşekkürler.