Türkiye'de yapılmış en iyi korku filmi ?

Sizcede Türkiye'de güzel bi korku filmi yapılmalı mı ?

• Toplam oy veren
    1,095
Bence yapilamaz abi... Okul falan hicbirsey cunku filmin icindeki tek gercek Turk gencliginin agzindan dusen kufurler ve kotu sozler. Baska birsey degil. Ne gerilim ne de korku :twisted:

dreamcatcher demiş ki:
ya su okul'a da korku demiyor musunuz anlamıyorum.hic korku filmi seyretmediniz mi?neresi korkunc?gerilim bile yok. bu filmi bi kategoriye sokmak istiyorsanız dunya sineması adına "trajikomedi" adı altında konusabilirsiniz.
bana geröçekten korktuğun bir film söylesene.lütfen.sana o filminde başka bi katogariye skobilcek bisürü şey bulcam.çok fazla korku filmi izledim çok büyük bir arşivim var ve okuldan çok daha iddea lı ama okuldan çok daha kötü filmler izledim.
sana katıldığım tek şey korkutmaması.ama film güzeldi.trajikomik olamayacak kadar iyiydi.

ben okul filmini geçen akşam tvden seyretmek gibi bir salaklık yaptım. diyalogların yarısı biiiiple geçti. hareketler de mozaiklenmiş. harikaydı yani.

Tasiyici_Cats demiş ki:
bende okulun bu adar eleştirilmesini anlamadım.tv de izlediğim kadarıyla özelliklede sonu gayet iyiydi.hiçbir çalıntı veya esinlenme yoktu.valla ben beğendim.gayette sevkle izledim.bravo yine yapsınlar yine izleyeceğim.anlamadığım şey ne bekliyolarki daha iyi olması için
Öyle diyorsun da ben taklitçiliğin çalıntının bu kadarını görmedim! Bu bir sinema filmi ve sadece senaryoya bakıyorsun. Kaldı ki senaryo yabancı korku filmlerinden alınma yüzlerce öğe ile dolu. En ufak bir özgün yön göremediğim gibi çekim tekniği, kamera kullanımı gibi açılardan tamamen bir Hollywood film havasındaydı. Bir Ringu nasıl japonlara özgü korku filmiyse, Okul tam tersi türklerle hiç alakası olmayan bir korku filmi. Kültür emperyalizminin en başarılı örneği yani. Sinan Çetin'in yaptığı filmden ne olur allah aşkına? Adamın gazetede okuduğum bir röportajında söylediği laf şöyleydi (tam olarak değil ama): "Her taraf solcu yayınevleriyle doldu o yüzden biz de böyle bir yayınevi açmayı gerek gördük." Yani adam solcu düşmanı. Zaten yaptığı işler sadece ticari kaygılı işler. En ufak bir sanatsal yaklaşım bulamıyorum.

Arkadaşlar yapılmaz falan diyorsunuz da, biraz vakit ayırıp Böö The Movie'yi izler misiniz rica etsem? Amatör bir gencin ilk uzun metraj denemesi olarak değerlendirin lütfen. İleride bu işle profesyonel olarak ilgilenirse kim bilir neler yapacak. Adresi tekrar vermek istiyorum:
www.kkymn.com

sinematürk'te arada bir yayınlanan dracula istanbul'da adlı filmi ben oldukça başarılı buldum.. Ciddi anlamda dalga geçmek için değil. Zamanın şartlarına göre oldukça güzel çekilmiş bir film. Ya da çok eski bir film olduğu için zaten siyah beyaz ve bantta sürekli çizikler olması görüntünün gidip gelmesinin kattığı hava ürkütücü oluyor. Sadece sarımsak muhabbetleri çok güldürüyor.
-Artık bu evde sarımsak görmek istemiyorum!
-Ama kocacım imam bayıldıyı da mı sarımsaksız yapıcam !!!??? :)

MiDReD demiş ki:
sinematürk'te arada bir yayınlanan dracula istanbul'da adlı filmi ben oldukça başarılı buldum.. Ciddi anlamda dalga geçmek için değil. Zamanın şartlarına göre oldukça güzel çekilmiş bir film. Ya da çok eski bir film olduğu için zaten siyah beyaz ve bantta sürekli çizikler olması görüntünün gidip gelmesinin kattığı hava ürkütücü oluyor. Sadece sarımsak muhabbetleri çok güldürüyor.
-Artık bu evde sarımsak görmek istemiyorum!
-Ama kocacım imam bayıldıyı da mı sarımsaksız yapıcam !!!??? :)
+1
harbi çok iyiydi yaa...

ice sende söyledim korku filmlerinin temsı zaten çok azdır.mutlaka belirli bir kalıpta işleyeceksin filmi.ya görünmeyen bilinmeyen bir düşmen ya bir hayalet yada bir cani bıla bıla bıla.yani konu çok fazla deil.kamera açıları falanda bence gayet başarılıydı.sadece gereksiz diyaloglar vardı o kadar.bence bu kadar acımasız eleştirilmeyi haketmeyen bir film.

iCe demiş ki:
Arkadaşlar yapılmaz falan diyorsunuz da, biraz vakit ayırıp Böö The Movie'yi izler misiniz rica etsem? Amatör bir gencin ilk uzun metraj denemesi olarak değerlendirin lütfen. İleride bu işle profesyonel olarak ilgilenirse kim bilir neler yapacak. Adresi tekrar vermek istiyorum:
www.kkymn.com
ısrarların sonucu filmi izledim :), kesinlikle profesyonlece çekilmiş çoğu filmden daha iyi, görüntü kalitesi açısından kötü de olsa kendini izlettirebilen bir kurgusuyla takdirimi kazandı, iyi olduğunu söyleyebilmek için amatör bir film olduğunu kabul ederek izlemek gerekiyor ama...

Tasiyici_Cats demiş ki:
çok fazla korku filmi izledim çok büyük bir arşivim var ve okuldan çok daha iddea lı ama okuldan çok daha kötü filmler izledim.
sana katıldığım tek şey korkutmaması.
bir filmin "okul"dan cok daha iddialı ama daha basarısız olması "okul" filminin iyi olması anlamına gelmez!

dreamcatcher demiş ki:
Tasiyici_Cats demiş ki:
çok fazla korku filmi izledim çok büyük bir arşivim var ve okuldan çok daha iddea lı ama okuldan çok daha kötü filmler izledim.
sana katıldığım tek şey korkutmaması.
bir filmin "okul"dan cok daha iddialı ama daha basarısız olması "okul" filminin iyi olması anlamına gelmez!
bu film in iyi olmadığına bir kanıt olmayabilir ama eminim ki burdaki insanların beğenerek izlediği birsürü korku filminden çok daha güzel bir film.bi yerden başlanmalıydı.bence bundanda iyi bir başlangıç hakgetire

okul filmi korku die heweslendirdiler bende gidip hemde sinemada izlemiştim İzlenimşerim::
1-korku değil komedi
2-Küfürden başka sözcük kaynağı bulamayan bi senaryo we yapımcı cart curt
...
...
...
3-bi b..ka benzemeyen boş beleşbi film

dreamcatcher demiş ki:
evet haklısın. bundan iyi bir baslangıc yapamazdı turk sineması.daha iyisini bekledigim icin utandım.turkiye'yi hollywood'la karıstırdım birden.
Hollywood daki filmlerin de çok iyi olduğu söylenemezki:Adamlar basıyor orda parayı(ör:100milyon$),efektler falan işi idare ediyorlar...
Bizde ise 1milyon$ olsa,hemen dev bütçeli prodüksiyon oluyo,filim boyunca 1 tane dandik araba patlatıyoruz,bütün efektler ondan ibaret...
Bütçe kısıtlı hoca,gerçi yaratıcılığımız yerine taklitçiliğimizi kullanmamız da ayrı konu...Neyse elbet birgün,bir yerlerde iyi birşeyler yapabileceğimize inanıyorum...Sevgiler...

Sanother demiş ki:
iCe demiş ki:
www.kkymn.com
ısrarların sonucu filmi izledim :), kesinlikle profesyonlece çekilmiş çoğu filmden daha iyi, görüntü kalitesi açısından kötü de olsa kendini izlettirebilen bir kurgusuyla takdirimi kazandı, iyi olduğunu söyleyebilmek için amatör bir film olduğunu kabul ederek izlemek gerekiyor ama...

Sitedeki uzun metrajlı Be5 Eksi B1r ve kısa metrajlı The Cıdık isimli filmleri de izlersen Kadir Köymen'in bir kaç yıl içerisinde ne kadar aşam katettiğini anlarsın. Okul filminden çok daha başarılı çalışmalar bence ikisi de ve Böö The Movie'deki amatörlükten çok daha uzak filmler.

Taşıyıcı Cats: Söylediklerimi dikkatli okudun mu bilmiyorum ama söylemek istediğin şuydu: Okul filmi tamamen Hollywood kalıplarında çekilmiş, en ufak bir özgünlüğü olmayan bir film. Kötüydü demiyorum ama taklitti baştan sona. Yani kamera açıları iyiydi diyorsun da, aynen yabancı filmlerden kopyaladaıktan sonra, zaten ellerinde bir ton para da var, daha kötüsünü yapsalardı yüzlerine tükürmek lazımdı zaten! Sana o imkanları verseler sen de en az Okul kadar başarılı bir film yaparsın emin ol. O yüzden Okul filmi hakkında sadece korku tarzına girebilecek bir film yapılmış olması bir ülke sineması açısından iyidir diyebiliyorum ki bunu bile korkarak söylüyorum çünkü çok daha iyi örnekler yapılabilirdi. Ama olsun kötü de olsa yapılmış, bundan sonra daha iyileri gelir umarım.

Ayrıca sana da öneririm söylediğim filmleri izlemeni: www.kkymn.com adresinden.
İddia ediyorum ki çok daha fazla emek verilmiş ve daha başarılı filmler.
Ayrıca tek örnek bunlar değil yanlış anlaşılmasın, ben başka amatör çalışmalardan da haberdarım az çok. Fakat benim en başarılı bulduğum bu olduğu için ısrarla izlemenizi öneriyorum.

Geri