Türkiye'de yapılmış en iyi korku filmi ?

Sizcede Türkiye'de güzel bi korku filmi yapılmalı mı ?

• Toplam oy veren
    1,095
Gerilim ve korku filmi müptelası olarak okul filmini izlemeyi çok istedim ama ne sinemaya gidip izleyebildim ne de atv de yayınlanan gün ekran başındaydım... Ama yorumları okuyunca hevesim kaçtı yav...

Böö the movie de neymiş...
Dur şunu bi izleyeyim...
Merak ettim şimdi... 8O

iCe demiş ki:
Sitedeki uzun metrajlı Be5 Eksi B1r ve kısa metrajlı The Cıdık isimli filmleri de izlersen Kadir Köymen'in bir kaç yıl içerisinde ne kadar aşam katettiğini anlarsın. Okul filminden çok daha başarılı çalışmalar bence ikisi de ve Böö The Movie'deki amatörlükten çok daha uzak filmler.
Hepsini izledim zaten, yazılanlarıda okudum, daha önce bu arkadaşımızın kısa metraj çalışmalarını görmüştüm, adı aklımın bir köşesinde duruyor ;)

suicidal_ demiş ki:
Böö the movie de neymiş...
Dur şunu bi izleyeyim...
Merak ettim şimdi... 8O
Böö The Movie; çok başarılı bir çalışma değil aslında, ben kurgusunu sevdim zaten amatör işler herzaman hoşgörülü bakışlarla yargılanır, o yüzden iyi olduğunu söyleyebilirim, izlemek gerek tabii.

aslinda iyi bir korku filmini yapmak icin o kadar cok eksigimiz var ki;en basta egitimimiz eksik.
ulkemizde edebiyat okuyan hangi fakulteden ne kadar yazar ya da turk edebiyatina katkida bulunan,gelistiren,buyuk isler yapan insan cikiyor?
Hayalet kitap'in yazari ''iktisat fakultesi'' mezunu;adam ayrica turkiyede(75milyonda) sayili birkac korku yazarindan birisi.
okul filmi iyi bir bir amerikan tarzi taklidi(hem de birebir).
Bence,iyi bir film cekmek icin once iyi senaryo lazim,iyi senaryoyu da iyi egitim almis,kendini yetistirmis,edebi yonu de kurgu yeni de iyi,cook zeki insanlara ihtiyac vardir.bununla is biter mi,para lazimdir,para icin de sponsor.yani bu is hic kolay degil.
korku filmini yapmak icin iyi bir de konu lazimdir..konu cok,burasi Anadolu;Ahmet arifin dedigi gibi:
''Havva anan dunku cocuk sayilir
anadoluyum ben taniyor musun?''
insanlik kadar eski bir cografyadan,degil korku dalinda;hangi konuda olursa olsun,herzaman en iyi malzeme cikar;tabi cikartana.
iyi bir korku filmini belki bir gun 'muhasir medeniyetler seviyesinde' yaparlar ve torunlarimiz izler :roll:

Bu sene vizyona girecek yeni bir korku- gerilim filmi

BÜYÜ

Yönetmen: Orhan Oğuz

Oyuncular: İpek Tuzcuoğlu, Ece Uslu, Özgü Namal, Okan Yalabık...

Son durum: Orhan Oğuz, şu sıralar Mardin'de çekimleri devam eden 'Büyü'de bu topraklara özgü bir gerilim filmi kotarmanın peşinde. Ocakta görücüye çıkacak filmde eski bir büyünün yeniden ortaya çıkmasıyla yaşanan olaylar anlatılacak

var türkiyede yapılmış güsel bi korku filmi . tam korku diilde biraz gerilim filmi. bayaa eski bi film siyah beyaz.öztürk serengil bahçıvan rolünde falan oynuodu.küçük bi kızın işledii cinayetleri anlatıodu. çok çok ii bi film deel ama çekildii zamana göre deerlendirilirse güsel bi film

film bilmiyorum ama hatırlarsanız 6 sene önce taylan biraderlerin yönemenliğini yaptığı "sır dosyası" diye bi dizi vardı türkiyede ilk kez 16mm lik bi kamerayla çekildiği için görüntü kalitesi süperdi ama 4 bölüm oynadıktan sonra maliyeti fazla diye kaldırıldı

bence süper bi diziydi

AlCaDrAs demiş ki:
film bilmiyorum ama hatırlarsanız 6 sene önce taylan biraderlerin yönemenliğini yaptığı "sır dosyası" diye bi dizi vardı türkiyede ilk kez 16mm lik bi kamerayla çekildiği için görüntü kalitesi süperdi ama 4 bölüm oynadıktan sonra maliyeti fazla diye kaldırıldı

bence süper bi diziydi
Aynen katılıyorum,inanılmazdı bencede.Cinlerden falan bahsediliyordu ama çok etkileyici bir biçimde,aniden kaldırıldığında çok uyuz olmuştum;salak TV izleyicisi izlemiyor diye düşünmüştüm meğer nedeni maliyetmiş,şimdi daha çok üzüldüm yaa,keşke devamını çekseler...

türkiyede yaşayan herkesin hayatı korku filmi gibi ztn. bu aralar da bi moda var her kanalda insanların başından geçen saçma sapan olaylar anlatılan, ak sakallı bi dedenin veya en son birinin gözüne parmagını sokarım fln dediini hatırladıım saadettin teksoyun sunduğu fln sunduğu. insanlar bunları izlio ve etkileniyosa okul onlar için muhteşem olmalı

Korku filmi gerekli türkiye için. Büyü filmi korku mu gerilimmi bilmiyorum daha.

Türkiyede en iyi yapılacak tür psikolojik gerlim filmi...

büyü'nün fragmanını ilk gördüğüm vakit türk yapımı olduğnu anlayamamıştım başta... açıkçası merak ettim onu, hala gitme fırsatını yakalayamadım gerçi ama...

Geri