Clean Boost Pedalı Önerisi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda stigmatized tarafından 23 Mart 2016 tarihinde açılan konu

 1. Arkadaşlar merhaba,
  Blackstar HT 5R amfi kullanıyorum, mxr distortion +, delay, wah ve modülasyon pedallarım var. Amfimin drive/overdrive/distortion tonları bana yetiyor.
  Godin Progression kullanıyorum (SSS). Clean boost olarak kullanabileceğim hangi pedalları önerirsiniz?
  Teşekkür ederim.
   
 2. Mxr Custom Audio Electronics MC-401
   
  stigmatized bunu beğendi.
 3. Ucuzdan pahalıya
  BBE Boosta Grande
  Xotic EP Booster
  Xotic RC Booster
  Keeley Katana
  Suhr Koko Boost
  Bana soracak olursan da RC Booster al bir daha hiç booster pedalı arama :)
   
 4. Mxr Custom Audio Electronics MC-401 bencede hem uygun hem çok iyi.
   
  stigmatized bunu beğendi.
 5. EHX Soul Food :) Gain %30-35 lerde tutup Volume istediğin gibi kullanabilirsin clean boost için
   
  stigmatized ve firatozeler bunu beğendi.
 6. Rc booster kullanıyorum. Aman aman öneririm diyemem. Soul food kesinlikle çok başarılı. Yine de ben kimsenin aklına gelmeyen bir pedal önereyim: Hotone Lift Up. Süper ötesi bir alet. Tone knob çok etkili hem gaini hem de clean boost kısmı süper. Ayrıca ucuz. Hepsini satarım ama bu pedal kalır. O derece seviyorum
   
  stigmatized ve firatozeler bunu beğendi.
 7. EHX Soul Food on numara hocamın yazdığı gibi. Bir de Blackstar amfi için Blackstar Boost ta alabilirsin, ayrıca hepsi ucuz :)
   
  stigmatized bunu beğendi.
 8. Öncelikle önerileriniz için çok teşekkür ederim.
  EHX Soul Food, tube screamer tadında bi pedal gibi değil mi, aslında Soul Food var aklımda.
  Çok fazla para vermek istemiyorum. Clean tonumu kırsın, warm, midli, baskın bir Ton yapsın istiyorum.
   
 9. Eyvallah... Tek tek inceleyeceğim.
   
 10. Evet Tube Scream tadındadır bence çok başarılı bir pedal, denedim ve ton yelpazesi çok geniş. En iyi yanı da fiyatı :) Şiddetle öneririm.
   
  stigmatized bunu beğendi.
 11. RC Booster. Bass ve Treble potları tonu çok acayip değiştiriyor. Fx looptan girip sürekli açık tutanlar da var. Ben parametric eq ve sonic stomp da kullandığım için fazla geliyor ama çok çok başarılı. Drive boost için modlu sd-1'e devam.
   
  stigmatized bunu beğendi.
 12. Fiyatı iyiymiş ama.
  MXR micro amp hakkında fikriniz var mı?
   
 13. O zaman clean booster bunları yapamaz. Soul Food TS pedalından daha ziyade Klon Centaur gibi bir pedal. Onu da drive kapalı, tizler tercihe göre değişken volume boost olarak kullananılabilir ama yinede sıcak ama kompres bir ton verir. Yani hem sıcak olacak hem midli hem de clean tonu kıracak aynı zamanda da kompres eklemeyen tek bir pedal var benim bildiğim Free The Tone MS Sov2 ya da Cmat Mods Super Signa Drive'ın kompres katmayan kanalı. Fakat bunlar pahalı pedallar. En iyisi sizin için Voodoo Lab Sparkle Drive mod clean mix potu çok işe yarıyor.
   
  firatozeler ve stigmatized bunu beğendi.
 14. Burada size pedal önerebilecek yüzlerce kişi var. Ben sizin yerinizde olsaydım önerilerden 2-3 tanesini göze kestirirdim ve denerdim. Tonal özellikleri hepsinin farklı olduğu ve sizin kulak tadınızın da herkesten farklı olduğunu göz önünde bulundurursak, en yakın müzik dükkanında onları denemeniz en doğrusu olacaktır diye düşünüyorum :)
   
  stigmatized bunu beğendi.
 15. Doğru. Ama daha önce denemiş, kullanmış ya da kullanmakta olan arkadaşlar varsa, doğrudan onların (yani sizlerin) tavsiyesini almak istedim öncelikle. Zaten bildirim yazanlar da kullandıkları ve denedikleri pedalları paylaşmışlar. Kafamda şekillenmeye başladı tavsiyelerinizle ;)
  Vodoo Lab
  BBE Boosta Grande
  EHX Soul Food
  T-Rex Karma Boost
   
  batuyalcinbayir bunu beğendi.
 16. Tc spark booster.3 mod + bas be tiz kontrolleri ile her yola gelir fiyatı da uygun.
   
  wolkN ve stigmatized bunu beğendi.
 17. Listenize yeniden baktım ve rahatça diyebilirim ki o pedallar arasından yanlış seçim yapmazsınız ;)
   
 18. Son bir ekleme yapayım. Hotone liftup ampliyi de kırıyor, tonuna mid de ekleyebiliyor, baskın da yapıyor. Hatta dore satıyor, yani denemeye gittiğinizde çalacağınız ampli de blackstar olacaktır:)
  Ben rc booster ın tonu değiştirdiğini düşünüyorum. Transparan falan değil yani. Değiştirdiği tona bass ve treble ile müdahale ediliyor sonuçta. Bu da beni biraz itiyor ve çok pahalı. Ac plus da aynı kafada hatta. Her neyse, voodoo clean blend seçeneği de sizin kafanızdaki kullanımı vermeyecektir. Soul food drive tamamen kapalı şekilde bir volume boost veya hotone liftup derim. Sıfırı da hepsinin ikinci elinden ucuz ( Soul food hariç)
   
 19. Çok Ucuz olsun dersen pure boost baya başarılı bir pedaldı
  TC spark boost da çok başarılı bir meret
   
  stigmatized bunu beğendi.
 20. Tüm Clean boostlar bir şekilde tonu etkiliyor. Volume yükseldikçe eq ayarları da onunla paralel değişiyor. RC'nin ya da üzerinde EQ olan tüm pedallar bunu değiştirmek ya da farklı tonları almakta yardımcı olur. Sesi gitardan da açsanız ya da pedal ile yükseltirseniz ton elbette etkilenir ve buna müdahale etmek gerekir. Amfi üzerinden değiştirmektense Bunu yapan pedal daha kullanışlı. Bahsettiğim Voodoo lab Sparkle drive Mod'u kullandınız mı bilmiyorum. Ben Kullandım. 1. Mod klasik TS808, 2. Mod ise gayet başarılı bir lead tonu veriyor istenirse tone ve blend potu ile oldukça kullanışlı. 2 ve 3. modlar da çok başarılı. İngiliz ahantarı gibi. Kusura bakmayın ama bu kadar spesifik bir şeyler yapmasını isteyip de ucuza bir pedal yok malesef. Ucuz pedallar=Kalitesiz komponent bu da haliyle ton ve para kaybı. Ha aradaki farkları duymuyorsanız mesele değil onlar da iş görür elbette.

   
  stigmatized bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş