Schecter Km6 Mı? Ibanez Rgix20feqm Mi?

Schecter KM6 mı? Ibanez RGIX20FEQM mi?

• Schecter KM6

Oylar: 20 74.1%
  • Ibanez RGIX20FEQM

Oylar: 7 25.9%

• Toplam oy veren
    27
Değerli forumdaşlar merhaba...fikirlerinize ihtiyacım olduğu için bir anket açmak istedim...neck thru ultra access li (yüksek perdelere özellikle ayakta çalımda erişimi zorlamayacak, gitarı göbeğe çektirtmeyecek) , kolay tel değişimine müsait köprülü, 24 perde, sert müzik için ek bir gitar ihtiyacım var bir süredir...bütçe ve ihtiyaçlar doğrultusunda bu ikisine indirdim ama başka önerileri de alabilirim...deneyimleri olanlar varsa yazarlarsa sevinirim...

KM-6 ile Blackjack SLS C-1 ağaç ve boyut olarak aynı; fakat KM-6'nın köprüsü ve manyetiği daha kallavi. O açıdan, SLS C-7 (C-1'in 7 tellisi) sahibi olarak şunları söyleyeyim:
- KM-6 hafiftir, sapı incedir, ayakta çalımlarda boynu ve omzu ağrıtmaz.
- Abanoz klavyeden dolayı parlak, Nazgûl manyetikten dolayı ekstra parlak + bol mid li ton verir.
- Süpersonik köprüsü sayesinde akort da kaçırmaz.

Meyk yor çoyz!

• Konu Sahibi Konu Sahibi
KM-6 ile Blackjack SLS C-1 ağaç ve boyut olarak aynı; fakat KM-6'nın köprüsü ve manyetiği daha kallavi. O açıdan, SLS C-7 (C-1'in 7 tellisi) sahibi olarak şunları söyleyeyim:
- KM-6 hafiftir, sapı incedir, ayakta çalımlarda boynu ve omzu ağrıtmaz.
- Abanoz klavyeden dolayı parlak, Nazgûl manyetikten dolayı ekstra parlak + bol mid li ton verir.
- Süpersonik köprüsü sayesinde akort da kaçırmaz.

Meyk yor çoyz!
Schecter fanboy gördüm seni Rohat :)))) yorum için çok teşekkürler gerçekten faydalı oldu...dorede şu anda km6 da 7 de yokmuş ben mk1 isterdim ama mk2 gelirse de kabulüm en erken nisan ortası dediler...bakalım...

Bence az daha dayanın, MK II serisi geçirdiği yenilenme ile hem görsel, hem donanım hem de yapı itibariyle daha başarılı. Geçen sene KM-7 MK I almamış olsaydım ve serinin bu kadar değişeceğine dair bir fikrim olsaydı MK II'leri mutlaka beklerdim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bence az daha dayanın, MK II serisi geçirdiği yenilenme ile hem görsel, hem donanım hem de yapı itibariyle daha başarılı. Geçen sene KM-7 MK I almamış olsaydım ve serinin bu kadar değişeceğine dair bir fikrim olsaydı MK II'leri mutlaka beklerdim.
İşin ilginci ben km7 mk1 i görsel anlamda çok daha güzel buluyorum... sanırım dorede stokta son kalanda izmirde teşhirdeymiş sadece internetten alınabilir...birde fiyat mk2 lerde çok artarsa kötü :) şuan internet fiyatı baya uygun...

Schecter fanboy gördüm seni Rohat :)))) yorum için çok teşekkürler gerçekten faydalı oldu...dorede şu anda km6 da 7 de yokmuş ben mk1 isterdim ama mk2 gelirse de kabulüm en erken nisan ortası dediler...bakalım...
Hocam bana Screamer50 1 ay sonra gelecek demislerdi, 4 ay sonra hala gelmemisti. Cok ona gore planlarinizi yapmayın bence.. Insanin hevesi kiriliyor vallahi.

Bahsedilen kadar farklı olursa beklerim gibi geliyor ibanez de stokta yok sanırım şu anda mail attım cevap bekliyorum...teşekkürler yorum için...

Tartışmasız İbanez diyorum ben de. Herkes karaktersiz olduğu söylese de her İbanez'de böyle bir garip, Metalik mi desem benim çok hoşlandığım bir ton var. Sırf onun için bile alınır. :) (İbanez fan değilim. :))

İşin ilginci ben km7 mk1 i görsel anlamda çok daha güzel buluyorum... sanırım dorede stokta son kalanda izmirde teşhirdeymiş sadece internetten alınabilir...birde fiyat mk2 lerde çok artarsa kötü :) şuan internet fiyatı baya uygun...
Aynen, Basmane şubesinde bir adet trans white satin teşhirde duruyor. Bizzat kurcaladım ve gayet kusursuz durumdaydı. Hala duruyorsa düşünebilirsiniz.

Geri