Reassign Reamp Kompressor Ile Nasıl Yapılır ?

Temsili bir video atıyorum hemen.

Bu videoda bir yapılmış kayıt üzerinden oynama yapılma yöntemini araştırıyorum.Daha evvelden yapmış oldugum kayıtı kompressor ile dengeleyip yeniden Reamp'lamak istiyorum.Bunu cubase de group channel ile yapabiliriz sanırım.Bana Logic Pro X de yapma yolu lazım.Çok destek ihtiyacım var. Çok lazım.Minnettar kalırım.

Grup kanalla yapamazsınız.
İkisindede mantık aynı, Reamping için öncelikle 2+4, yada 4+4 ve üstü bir ses kartınız olması gerekiyor.
şöyle çalıştırabilirsiniz
Ses kartı out 3 > ext kompresor in
ext kompresor out > ses kartı Mic 3
basitçe kaydettiğiniz kanalın out portunu Out 3 e yönlendirip yeni bir kanala da kayıt yaparsınız ama
kompresörü kanal içinde send olarak da kullanabilirsiniz, bunun için Daw da bir FX kanal açmanız gerek. O kanalın da in ve out larını aynı mantıkta kompresör ile eşleştirip tanımladığınız FX kanalını da kullanacağınız kanala send olarak atıyacaksınız.
3. yöntem ise bağlantılarınızı external cihaz olarak tanımlamak. Onun bağlantıları ve uygulanışı biraz daha farklı ama yukardaki yöntemlerle zaten sonuca ulaşırsınız.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Anlamadığım bir durum var .hatta 2,3 :)
2 in 2 out yeterli değil mi ?
2. si comp. ile eşleştirme olayı input 1-2 2-1 stereo eşleştirme mi yapmak gerekli ? ki muhtemelen stereo olmalı 2 kanal sonuçta.
Ayrıca yardımcı olabilecek bir şema arıyorum.

cubase1.l4.jpg
2 in yeterli de; 2 out sizin referans monitörlerinize giden kanallar değilse kullanabilirsiniz. external cihaz kullanmak yada reamping için giriş çıkış sayısı bu yüzden önemli

tabi stereo da bağlamak mümkün bu durumda +1 giriş +1 çıkış daha kullanmanız gerekecek.

Mono için amatör bir çizim yaptım

Son düzenleme:
Geri