Pastil (Rock) - Antalya

adszba1.jpg

Pastil grubu 2006 yılının ortalarında Tayfun(Ritm Gitar) ve Yalçın(Vokal) tarafından Antalya’da kurulmuştur. Kalıcı şeyler yapmak istemelerinden dolayı başlarda eleman değişiklikleri yaşamışlardır. 2006 yılının Ağustos ayında grup tamamen şekillenmiştir. Grubun şu anki kadrosu :

Yalçın KAYA - Vokal
Tayfun KOLAY - Ritm Gitar
Hikmet ERAKÇAY – Solo Gitar / Geri Vokal
Anıl Umut ÖZLÜ - Bas Gitar
Ufk- Davul

Pastil , müziği kalıplaştırmadan kendi beğenilerini gözardı etmeden yoluna devam etmektedir. Grubun en büyük amacı herkes tarafından dinlenebilecek KALİTELİ ! eserler vermektir. Bunu yaparken de içlerinden gelen her sesi müziklerine yansıtacaklardır.

www.pastil.rockmekan.com
www.myspace.com/pastilband

- Herkes için PASTİL -

İlk demomuz BİLİNMEZ çıkmıştır..

www.myspace.com/pastilband
www.pastil.rockmekan.com

adreslerinden dinleyebilirsiniz..

ilk yorumu ben yapiim bari:) yalçıncım ne kadar uqraştıqınızı biliyorum.umarım her şey dilediqiniz gibi olur.demo için başarılar,herkese ulaşırsınız inşallah...bol bol başarılar :D

Selam

Şarkınızı dinledim (en az 5 kere). Nereden estiyse artık, dinlemek geldi içimden :) .

Yukarıda yazılanlardan anladığım kadarıyla grubun ilk kayıtlarından biri sanırım "Bilinmez".

Girişteki gitarlar ve daha sonraki gitarların panlamasına bakarak bir kaç aşamalı bir kayıt olduğu sonucuna vardım.
Kanal kayıt veya hücum+kanal gibi sanki. Gitar tonları biraz daha net olabilirmiş belki. Bunların imkanlarla ilgili olduğunun farkındayım. Eminim elinizden gelenin en iyisini yapmışsınızdır.

Davul ve bas güzel geldi kulağıma. Gitarlar da fena çalınmamış. Gerçi biraz "herkes ne biliyorsa döksün ortaya" havası var bazı yerlerde ama "ilk heyecan, olur o kadar" demek lazım :)
Vokal gerektiği gibi söylemiş. Biraz daha çalışarak tekniğini geliştirirse iyi olur sadece.

Genel olarak; alışılmış yapıda ama hoş bir parça. İlk çalışmalar için gayet başarılı. İleride daha iyilerini de yaparsınız umarım.
Elinize sağlık.

Başarılar :)
MG

• Konu Sahibi Konu Sahibi
teşekkürler jokermg..

grubun ilk kaydı evet..grupta pek yeni zaten..zamanla daha iyi olucaz , çalışıyoruz :)

ayrıca söylediklerinin hepsinde haklısın..hatta sana bu yüzden mesaj attım.güveniyorum yani sana bu konuda :) (takip ettim ordan biliyorum:)

Bu arada o galoşlarla davul çalmak zor olmuyor mu diye merak ettim resimlerinize bakınca :)
Kayıtları o stüdyoda yapmıyorsunuzdur herhalde. "Hijyen Prova ve Kayıt Stüdyosu" :D :D

MG

akdeniz ünv. stüdyosu orası :) galoşsuz giremiyoruz maalesef :D

bu arada stüdyoda kaydettik şarkıyı..3 gitar kaydedildi önce..sonra şan ve davul..

laf aramızda davulcu galoşları çıkartıyo :D

valla dinledik ve beğendik zaten biliyoduk parçayı....
ilk kayıt için böylesi güzel iyi yani....
ileriye doru dahada güzel olacaktır...
pastil zaten antalyada kendini kanıtladı
en çok tanınan en çok bilinen sevilen gruplardan oldu...
yakındır antalya dışına çıkması..:)

başarılar yalçın fazlasıyla emek harcadınız
umarım herşy istediniz gibi olur...
seviyoruz...

8361169645195smallmx8.jpg

3 Şubat Cumartesi günü Girdap , Masum Pinokyo ve Yamaç gruplarıyla birlikte Kayıp Pena Rock Festivali'nde sahne alacaklarmış

Çıkış Sırası : Girdap - Pastil - Masum Pinokyo - Yamaç şeklindedir.

Kapı Açılış : 13:30

Yer : Beach Park Gizli Bahçe
Tarih : 03 Şubat 2007
Saat : 13:30
Giriş : 10 YTL
Yaş sınırı : YOK

kaçırmak mı...tut tut...kaçmaz daha gelmedi 3 şubat....
demoyu beğendim pekcene... vokalin sesi beğendim...güzel olmuş...ilkş iş...başarılı iş...yeni grup...zaman çok önlerinde daha iyiye emin adımlarla gitmek için..antalya'da yakından takip altına alayım bakayım sizleri... bu arada studyo olayını keşke profesyoonel bir yerde halletseydiniz... üniversiteniin studyosundan daha iyi yerler var diye bilmekteyim ben acaba yanılmaktamıyım... aksilik çıkmazsa 3 şubatta orada olacağım...

Kaydı Nox da yaptık:) Burdan da izliyolarsa teşekkürlerimizi sunarız kendilerine hehe :D Ne izlemesi ya heh..

Provalar için akd. ünv de çalışıyoruz..Onun için de Müzik Kulübüne teşekkür ederiz :)

Konserde görüşmek üzere arkadaşlar.Ayrıca tam tarihini veremesem de gelecek hafta da bir konserimiz olucak..

Son dönemlerde başarıya geçmiş, takip edebildiğimiz kadar gidişatını beğendiğim bir grup.

Başarılar, kayıt (Bilinmez) bence çok iyi. Sözlerden başlarsak eğer yoruma eminim diğerlerine yazmaya yer bulamam.

Kısacası Pastil için dinlemeye ve izlemeye değer. ;)

Konser Takvimi

11 MART GİZLİ BAHÇE
19 MART AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ
21 MART BORSA ANADOLU TİC. MESLEK LİSESİ..

görüşmek üzere :)

sınav haftalarında kötü oldu ama neyse geçeriz inş onlardan da :D

Geri