Sum41

'Yabancı Rock Grupları & Sanatçıları' forumunda Deryck tarafından 20 Şubat 2004 tarihinde açılan konu

 1. Eeth coğumuz biliyoruzdur herhalde sum41 ' ı pek ünlü degiller gerçi ama
  halford , kerry king ve tommy lee jones'la birlikte çaldılar iggy pop ile duet yaptılar , metallica medley'de cıktılar ve hatta duyduguma gore , dogrulugundan emin degilim ama iron maiden'ın 2003 deki dunya turnesinde alt grup olarak cıkmasını iron maiden bizzat teklif etmis .

  siz neler dusunuyorsunuz bu grup hakkında :?:
   
 2. Bence kendi dallarında bir numaralar...üstüne tanımam
  vokal armonilerini süper ve tam yerinde yapıyolar benim çok hoşuma gidiyor.
  Şarkıların altyapılarıda süper kim yapıyosa çok iyi yapıyor...
   
 3. Still waiting isminde muhteşem gaz bi parçaları var. Kesinlikle dinlenmesi gereken bir parça. Alt grup olarak çıkmalarını İron Maiden teklif etti evet. Grup üyelerinin tamamı İron Maiden hastasıdır..
   
 4. Fat Lip in klibini izlediysen klibin sonuna 'pleasure for pain' adlı şarkının iliştirildiğini görmüşsündür.
  Burada saygı gösterisinden çok 80lerin Heavy Metal akımıyla dalga geçilmektedir
   
 5. Genel olarak albümlerine bakarsan bir çok yerde İron Maiden dan bir ritm görürsün.. İron Maiden hayranlığı her şekilde belli oluyor.. Ve bence buna "dalga geçilmesi" demek yanlış..
   
 6. Zibidi Gitarlarında 3 lü armoni kullanan her gruba iron maiden hayranı diyeceksek maiden allah olur o zaman
  (tövbe)
  Ayrıca gitar ritmleri maiden dan çok standard punkrock ritmleridir . Ha Over My Head,Still Waiting tarzında az da olsa trash metali andıran ritmlerin kullanıldiği şarkılar var ona diyacak lafım yok
   
 7. 3lü armoni kullananlar iron maiden hayranı olamazmı ole bi yasakmı var ?
   
 8. ya aslında bazıları bu pop punk guruplarını acımasızca kötü yönde eleştiriyor ama sum 41 gerçekten çok gaz bi gurup. Spiderman soundtrackındaki şarkılarında slayer gitaristi kery king (ismi bu galiba) çıkmıştı. gurup elamanları okulun bitmesine 41 gün kala gurubu kurdukları için isim sum 41 miş. yani yaza 41 gün kala gibi bişey. Gurubu da kızlarla birlikte olmak için kurmuşlar. Bundan önce lisede hiç kızlarla birlikte olamıyorlarmış. Doğru taktik.
   
 9. çok mizahi bi grup..mute yapıp hoplayıp zıplamalarını falan seyredebilirim..cd sine beş kuruş vermem
   
 10. Alakasız bi grup ...
   
 11. pop punk için fazla... basit amerikan grupları için fazla... ama iyiler arasında anılması için daha zamanı var
  benden de destek var
   
 12. bence punk ın kralı danzig li zamanıyla misfits tir... sum41 e gelince adamları pek dinlediğimi söylemem fakat seçecekleri guest musician ı çok iyi belirliyorlar ve iyi aktivitelerde görev alıyorlar bu yüzden onları biraz diğerlerinden üstün tutabiliyorum...
   
 13. onları biraz dinledim...fatlip var onların bence iyi bi şarkı...giiş electrosuna hastayım.dallarında iyiler.
   
 14. Evet gerçekten belli bir kesim punk rock tarzını değersiz buluyo ama ben böyle düşünmüyorum... Sum 41 ın da gerçekten hoş ve eğlenceli şarkıları var... :wink:
   
 15. Sum 41'ın ne tür müzik yaptığını bilmiyorum.önemli de değil zaten türü.benim hoşuma gidiyor,beğendiğim birkaç şarkısı var.Hyper Insomnia,Fat Lip,In Too Deep ve adını unuttuğum bir şarkı daha.önemli olan adamların özenti olup olmadığı,kızlarla çıkmak için müzik yapmaları değil benim için.bence dinleyen çoğu kişi için de öyle :wink:
   
 16. Offspring'le turneye çıkmış ballı,uçkuruna düşkün,birkaç şarkısını beğendiğim (Hatta bir tek Still Waiting mi ne onu seviyorum) pop rock mı neyse artık grup...Türü önemli değil,ama Punk demeyin de tartışma çıkar kesin :)
   
 17. müzik olarak kesinlikle punk
   
 18. Sum 41 kere maşallah pü püpü
   
 19. davul ritimleri ve gitarlar punk. (still waiting, hell song, summer...) ama tabii bazı şarkıları rap de olabiliyor (fat lip, what we're all about) ve metal (pain for pleasure) ama geneli punk
   

Bu Sayfayı Paylaş