Amfiden Gelen Dip Ses Gitarın Sesini Geçiyor Yardım!!

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda Rinkull tarafından 2 Nisan 2016 tarihinde açılan konu

1. Amfiden ve acayip bir dip ses geliyor arkadaşlar çözemiyorum bu sorunu. Profilden yaptırdığım pedal boarda dokununca yarı yarıya azalıyor dip ses. Nasıl çözebilirim ?

Ekli dosyalar:

2. Bir çok sebepten kaynaklı olabilir öncelikle evde topraklama var mı, adaptörün tam röleli mi jacklarında sıkıntı var mı onlara bakman lazım. Amfi potanslarından yada pedallarından kaynaklı da olabilir.

3. Ayrıca benzer bir sorunu ben de yaşıyordum dediğim noktalarda sıkıntı yoktu gitara Dokununca gürültü azalıyordu amfinin clean kanalında dip gürültüsü sıfır idi sorunun kullandığım sansamp gt2 nin yüksek drive seviyesinden kaynaklı olduğunu gördüm ve decimator g string siparişi verdim.

4. add+ üstündeki O dirve seviyesinde ve beraberinde Muff la kullandığınızda gürültünün kralını duyarsınız. gayet normal. noise gate edinin.

wolkN bunu beğendi.
  5. Bence de öyle.
    Bunlar normal seviyedeyken de aynı gürültü devam ediyorsa ancak o zaman topraklama vs gibi bir sıkıntı var diyebiliriz.

6. Boardla bir ilgisi yok mu arkadaşlar ? dokununca azalıyor dip ses

7. Yardımcı olacak biri yok mu?

8. mtsv

mtsv

171
    130
    1,506
    Pedallardan birinden olabilir, sırayla çıkar bak. Eğer içlerinden birini çıkarınca kesiliyorsa pedaldan olabilir. Sonra pedalı besleyen adaptörden olabilir, mümkünse pedalları pille dene. O da olmadıysa sistemi başka odada veya tercihan başka bir yerde dene çünkü bu bulunduğun binanın topraklamasından olabilir. Tek bir nedeni olanayacağı için deneyerek sorunun kaynağını bulursan ona göre çözüm üretilebilir.

9. @Rinkull Dip gürültüsü oluyor olması normal, siz hi gain tonlarla ve up uzun kablolarla o gürültüyü arttırıyorsunuz ortada bir sorun yok.

Son düzenleme: 16 Nisan 2016
  10. q
    Kabloları kısaltsam az da olsa azalır mı hocam? Pedal ara jakları ve çoklu güç kablosunu kendim yaptım.

11. evet uzun kablolar gürültüye sebep olur pedal aralarında da uzun kablo kullanmışsınız gördüğüm kadarıyla. ancak siz "gürültü" ile aslında neyi tanımladığınız konusunda bilgili değilsiniz. noise gate kullanmadan öyle bir setup da gürültü olur elbette.

12. O kabloları kendim yaptım. Çok uzun değiller 15 20 CM arası bişey.

13. Konu hortlatacağım ama sorunu çözdüm arkadaşlar. Kablonun uzunluğuyla bir alakası yok ara kabloları değiştirdiğimde sorunun düzeldiğini farkettim hemen eski kabloların içini açtım baktım çok ufak bir tel + ve - kutbunun temas etmesini sağlıyordu. insan kılı kadar ince bir telin nelere yol açtığını görmüş olduk. aynı sorunu yaşayanlar jak kablolarını kontrol etsinler.

Bu Sayfayı Paylaş