Aktif Hoparlör Tavsiye

'Müzik Teknolojileri ve Kayıt Forumu' forumunda h.erhan.tas tarafından 3 Nisan 2016 tarihinde açılan konu

 1. Merhaba arkadaşlar elimde scarlet2i2 ses kartı var. Hem kaliteli müzik dinleyebileceğim hem amatör kayıt alırken işimi görecek, monitör görevi görebilecek hoparlör aramaktayım. Fiyat en fazla 1000 tl verebilirim. Neler önerirsiniz?
   
 2. Yamaha HS-5 öneririm. Ben alırken sıfırı o fiyattaydı. Arttıysa eğer belki düzgün ikinci elini o fiyata bulabilirsiniz.
   
 3. Çifti 1500 tl olmuş, m audio nun bx5 diye bir modeli var biraz daha uygun o nasıldor acaba?
   
 4. krk rokit 5'e bakın. maudio'dan da uzak durun.
   
 5. thomann dan krk rp5 rokit g3 o civara mal olur. oda boyutunuz çok büyük değilse tavsiye ederim.
   
  CaglarS bunu beğendi.
 6. Kayıt için alacağınız monitörler flat response olmalı. Ancak monitörler bu özellikleri nedeni ile aslında iyi bir müzik keyfi sunmazlar. Yani şampuan gibi "ikisi bir arada" olmuyor.
   
  h.erhan.tas ve garett bunu beğendi.
 7. Evet bu konu hakkında bilgim var, ekolayzır ayarı ile flat mevzuğunu aşarım diye düşünmüştüm. Lakin kulağa hoş gelmeyecekse ilk tercihim keyifli müzik dinleyebileceğim bir hoparlörden yana.
   
 8. Ben Yamaha HS50 kullanıyorum. Müzik dinlerken EQ tek başına yeterli olmuyor, DFX enchancer ile biraz toparlayabiliyorum ama eğer amaç müzik keyfi ise kesinlikle media hoparlörü edinmek gerek.
   
 9. thomann'dan alabilirseniz tabiki de jbl lsr305, o fiyat aralığında rakipsiz bi cihaz, hs50'den sonra 5" bi hoparlörün de düzgün bi bass cevabı olabileceğini bana kanıtladığı için minnettarım kendisine :)
   
  h.erhan.tas bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş