Hangisini Tercih Etmeliyim?

'Müzik Teknolojileri ve Kayıt Forumu' forumunda Mystery of Scarlett tarafından 4 Nisan 2016 tarihinde açılan konu

 1. Axe Fx - Eleven Rack için kullanabileceğim iki referans monitör tespit ettim. Aralarında bayağı bir fiyat farklı var.
  1) Yamaha HS7 ( Fiyat-performans ürünü olduğunu düşünüyorum:D)
  2) M-Audio M3-8 ( Üzerinde eq ayarlarının bulunduğu bir cihaz, bana alternatif sunacak:eek:)
  Bulunduğum bölgede bu tip ürünleri deneme fırsatım yok. Dolayısıyla, deneyimleriniz ve önerileriniz benim için değerli. Farklı markalarda tavsiye edebilirsiniz.
  2000TL gibi bir bütçeye ne yakışır, size bıraktım:ROFLMAO::ROFLMAO:
   
 2. Her zaman yamaha yı m-audio ya tercih ederim genel kaide olarak bu arada yukarıdaki m-audio nun bu modeli bütçeyi baya aşıyor zaten yamaha ya kalıyorsun...
   
  Mystery of Scarlett bunu beğendi.
 3. 7" için oda büyüklüğünü hesaba kattığınızı farz ediyorum. Bir süreden beri bende aynı konuyu araştırıyorum. Benim kullanacağım yer küçük olduğundan 5" alacağım. Hs5 olacak yada duruma göre msp5. Alternatif olarak krk7 lerede bakabilirsiniz. İkisi arasında kaldıysanız bende Yamaha derim.
   
  Mystery of Scarlett bunu beğendi.
 4. Teşekkürler.. M - Audio' nun bu modelini bana dinamik ayarlara müsaade etmesinden dolayı tercih ediyorum. Çok fazla inceleme bulamadım maalesef. Tabi Yamaha şuan önceliğim gibi duruyor.
   
 5. Odam küçük sayılmaz; ortalama 20-25m2 diyebilirim.Bas karakterli tonlar sevdiğim için 5" üstü ürünler tercih etmek istiyorum. Bunu forumdan bir arkadaşımız paylaşmıştı. Yalnız, monitörün dinamik ayarlarının olması ayrı bir avantaj. Dolayısıyla M-Audio'da bir taraftan dürtüyor. Krk'yı çok incelemedim ama arkadaşım bana elektronik müzikte çok tercih edildiği için tavsiye etmemişti; ne kadar doğru bilmiyorum. Yamaha öncelik gibi duruyor.
   
 6. imkan varsa KRK rokit alırdım ben olsam...gitara uygun olduğu söylenir producer forumlarında hep ( andy sneap, joey sturgis facebook grupları)
   
  Mystery of Scarlett bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş