Satılık Esp/ltd St-213

'Elektro Gitarlar' forumunda Grundar tarafından 5 Nisan 2016 tarihinde açılan konu

1. Grundar

Grundar Forum Yöneticisi

894
    1,300
    9,255
    Fiyat:
    1600 TL
    Takasa:
    açık
    Sevgili arkadaşlar,

İlanı bir arkadaşım adına açıyorum...

Kısa tanıtım: Gitar, görülebileceği üzere tam bir stratocasterdır. İki parça hafif bataklık dişbudağı gövdeye, tek parça akçaağaç sapa, koyuca hint gülü bir tuşeye sahiptir. Sap profiline ESP “thin U” diyor ama hiç de incecik değil ki bu iyi bir şey. Gitarı alırken en büyük çekincem ibanez wizard gibi ipince bir sap formuna sahip olma ihtimaliydi, öyle değilmiş. C-D arası bir formda diye özetleyebilirim. Diğer özelliklerine ESP’nin resmi sitesinden ulaşabilirsiniz.

Durumu: Gitarı alalı henüz bir yıl bile olmadı. İlk sahibinden aldım ve o da bir lütiyeydi. Dolayısıyla gitarın durumu gerçekten çok iyidir. Bunda hem önceki sahibinin, hem de benim gitar yapımıyla uğraşmış olan insanlar olmamızın etkisi büyük. Kısaca özetlemek gerekirse aynı ürünün sıfır olanından fazlası var, eksiği yok (detaylar aşağıda).

Modifikasyonlar:

1. Normalde SSS olan yapı HSS’e çevrildi
    2. Köprüye Zebra S.Duncan Pearly Gates takıldı (sıfırı abd’de 95$)
    3. Pena muhafazası ve düğmeler değişti; banal siyahlar gitti, kaplumbağa muhafaza ve krem düğmeler geldi
    4. Üzerindeki dandirik zamaktan yapılma tremolo çıkarılarak Hantug yapımı soğuk haddelenmiş çelik (Callaham muadili gibi düşünün) ve prinç kombosu muhteşem bir vintage tremolo takıldı
    5. Tel tırnakları (string trees) akord tutma kolaylılığını arttırmak için roller modelle değişti
    6. Güvensiz askı pimleri Schaller tipi kilitli pimlerle değişti
    7. Sap ve orta single hariç tüm elektronik sistem tamamen değiştirildi. Ufak ve ucuz potansiyometreler, kapasitörler, 5 yönlü seçici anahtar, bağlantılar… Ayrıca Duncan tipi tiz koruma devresi (treble bleed) de eklendi.

Fiyatlandırma: Gitarın sıfırı sahibinden.com üzerinde 1400 TL şu an (gülağacı değil akça tuşeli olanı). Normalde fabrika ayarlarında satacak olsam 850 TL filan istemem lazım gelirdi. Ancak yukarıda bahsettiğim modifikasyonlar neticesinde bu fiyata satmam mümkün değil. Fiyat belirlerken şöyle bir tablo yaptım;

Gitarın bedeli: 850 TL (şu sıra bunun daha alt modelleri bile 900 TL civarı)
    S.Duncan Pearly Gates: 250 TL (ebay'de sıfırı 94$+yol)
    Hantug Tremolo: 415 TL (resmi sitelerindeki fiyat 144$)
    Elektronik Mod.: 50 TL
    Ivır Zıvır: 35 TL (tel tırnakları, kilitli askı vs.)
    İşçilik: 0 TL
    Toplam: 1600 TL

Özetle bu gitarın böyle düzgün, hafif ve titrek bir diğer örneğini bulup alsanız, kritik noktalardaki eksik yönlerini düzeltip kullanmak isteseniz yapacağınız her türlü değişim/yükseltme hazır yapılı halde. Üstelik kendiniz yapmıyorsanız eklenecek lütiye ücreti de dahil değil.

Takas Opsiyonu: Gitarı satmamdaki ana sebep gitarlarımın sayısının dokuza ulaşması. Bu yüzden ilanım belli oranda keyfilik içerir, satma acelem de yok, muhtaciyet de... Dişbudak gövdeli zaten Nash S-57'm var, eşsiz bir şey. Dolayısıyla gitar takas tekliflerine açık olduğumu pek söyleyemem, belki pek ortalıkta olmayan ama benim çok sevdiğim bir şey denk gelirse diye teklif edebilirsiniz yine de. Hele hele Ibanez RV, RT, JS, Radius gibi bir şey olursa cidden düşünebilirim.

Takas anlamında düşük güçlü lambalı amfiler (Orange OR 15 mesela, DLT amfileri mesela), üstüne bir miktar nakit alabileceğim bazı pedallar (Xotic BB Preamp, Carl Martin Plexitone gibi) aklımdadır. Yalnız ricam, bazı satış ilanlarında görüyorum, cihazın sıfır fiyatının baz alınacağını yazıyor bazısı. Saygı duymakla beraber, kendi cihazımın satışında bu yaklaşım ile karşılaşmak istemiyor, anlayışınıza sığınıyorum.

Teslimat: İş ürünü teslim etme noktasına gelirse İstanbul, Ankara, Bursa ve Eskişehir’de elden teslim yapabilirim, en azından denerim. Veya siz Eskişehir’e gelir, teslim alırsınız. Ancak ben teslim edeceksem bir miktar kaparo isterim haliyle. Kargo macerasına atılmak istemiyorum. Ayrıca, kılıf ve tremolo kolu mevcut değildir.

Dipçe: İstanbul'a teslim yapacaksam fiyatta yukarı yönde ufak bir artış olur. Git, gel epey masraflı oluyor.

Resimler: http://www.sahibinden.com/ilan/alis...sp-ltd-st-213-detaylar-ilanda-280385227/detay

Sevgiler ve saygılar...

2. bende birkç resmini atıyim.

Bu Sayfayı Paylaş