2000 Tl Ye Kadar Ikinci El Gitar Önerisi

'Elektro Gitarlar' forumunda teomangurel tarafından 8 Nisan 2016 tarihinde açılan konu

1. Merhabalar. Şuan elimde Schecter Banshee 7-A , LTD Alexi 200 ve Cort KX5 FR var. LTD Alexi ve Cort KX5 i satıp yeni bir gitar almayı düşünüyorum. Genelde uğraştığım tarz Djent / Progressive Metal. Şu aralar daha çok teknik death metal e merakım var. Elimdeki 7 telli fazlasıyla işimi görüyor ancak en az onun seviyesinde bir de 6 telli gitarım olsun istiyorum. Heavy Metal ve Deathcore çaldığım iki ayrı grubum var. Bu yüzden her anlamda beni tatmin edecek bir gitar olmasını istiyorum. Aklımdaki modeller Schecter Blackjack SLS FR-S , Jackson DK2M , Ibanez XPT700. İkinci el piyasaları birbirine yakın diye biliyorum en azından şuan mevcut ilanlar bunu gösteriyor. Ancak yeni bir gitar almama epey bir zaman olduğu için sürekli değişecek kafamdaki fikirler. Bahsettiğim modelleri kullanan ya da kullanmış olan varsa yardımcı olabilir mi bana ?
    Schecter ' ın temiz ikinci elini bulmak daha kolaydır diye düşünüyorum ancak gönlümden daha çok bir jackson geçiyor. DK2M öncelik verdiğim model gibi ama her türlü öneriye de açığım. Schecter ' ın benim için artısı sustainiac. Ibanez XPT700 de lise zamanlarımda hayran olduğum bir modeldi ancak hakkında pek birşey duymadım.
    Tüm bunların yanında ikinci el gitar almak beni çok korkutuyor. Bu konuda da her türlü tavsiyenize açığım.

2. Ibanez in şekli dolayısıyla çok rahatsız bir gitar olduğunu biliyorum. Oturarak çalmak neredeyse imkansız (ya da ben beceremiyorum) ayrıca şahsen manyetik modifiyesine ihtiyacı olduğunu düşünüyorum...
    Schecter'a gelince. Bence manyetikleri gayet yeterli necki ibanezden daha kalın (Bence daha iyi çünkü ibanez neckleri çok ince olduğu için benim elime oturmuyor). Sustainiac'ı gereksiz bulsam da bence Schecter ibanezden daha iyi bir tercih olacaktır ama bir müzik mağazasına gidip gitarların üzerindeki rahatlığınızı deneyerek karar vermeniZ daha sağlıklı olacaktır..
    Hiç Jackson yorum yapamayacağım onun için.

3. İkinci el gitar için de,forumdan alacaksanız alacağınız kişinin referanslarına ya da alışveriş yaptığınız kişiler diye bir başlık vardı oradan bakabilirsiniz

4. Grundar

Grundar Forum Yöneticisi

896
    1,296
    9,255
    tunckk ve HmzGkgz bunu beğendi.
  5. HmzGkgz ve Grundar bunu beğendi.
  6. Grundar

Grundar Forum Yöneticisi

896
    1,296
    9,255
    :ROFLMAO: Hayydddeee, neye niyet, neye kısmet...

7. tunckk

tunckk

911
    1,173
    9,005
    2 tane schecter satıyorum:) digeride schecter hellraiser special c1 fr :)

masterofpuppets ve HmzGkgz bunu beğendi.
  8. Explorer veya V kasa gitarları sahnede çalmıyorsan evde rahat değil söylüyeyim. Ben Schecter derim. F/P harika gitarlar herkesede öneriyorum. Hatta aklındaki modellerden söyleyeyim Schecter Blackjack sls c1 fr-s. Al keyfine bak.

9. Teşekkür ediyorum yardımlarınız için. Çok büyük bir ihtimalle tercihim yine schecter olacak.

10. Şimdi blackjacki aldım hellraiseri de denedim orada taş gibi duruyordu. Seçeneklerinize eklemenizi tavsiye ederim.Tunç abiye de sonuna kadar güvenebilirsiniz.

tunckk bunu beğendi.
  11. welmour

welmour

557
    1,110
    9,006
    Explorer ve V kasa gitarların rahatsızlığı tamamen hurafe. Şahsen iki kasadan gitar da kullandım ve V hala kullanmaktayım ve %90 oturarak hatta yayılarak kullanıyorum. O yüzden şu önyargıyı bir kıralım artık.

tunckk ve HmzGkgz bunu beğendi.
  12. Hocam 1,5 yıl gibson flying v faded kullandım. Oturken gitarı tutmak için şekilden şekile girmem gerekti en sonunda bıktım sattım. Hani tartışılabilir bir konu da ben rahat etmiyorum

13. welmour

welmour

557
    1,110
    9,006
    Askı takmayı denediniz mi? Ben askı kullanıyorum otururken de ve gayet rahat herhangi bir sıkıntısı yok.

tunckk bunu beğendi.
  14. tunckk

tunckk

911
    1,173
    9,005
    Sağolasın kardeşim, hayırlı olsun, iyi günlerde kullan.

HmzGkgz bunu beğendi.
  15. Seceneklerin arasina ltd ec1000 i eklemenizi öneririm 1750 ila 2000 lira arasi degisiyordu 2.eli sahibindende

16. Jackson dusunun derim ben, 7 telli gitariniz varmis 6 telli soloist serisinden emg'li gitarlari bulunur 2000 lira civarinda

17. Bi tarafımızdan sallamıyoruz bizde kullandık. Explorer yine idare etsede V kasa oturarak gayet sıkıntılı.

18. welmour

welmour

557
    1,110
    9,006
    Bu agresifliğin sebebi nedir ki hocam? Ben siz sallıyorsunuz demedim ama ortada böyle bir önyargı var, ben de dedim ki askıyı takıyorsunuz boyunu ayarlıyorsunuz ister V iste Explorer oturarak yayılarak nasıl isterseniz kullanıyorsunuz ben de öyle yapıyorum dedim sadece, bunun almamak için bir sebep olmasını saçma gördüğümü dile getirmekti amacım. Şeklini sevmezsiniz almazsınız o ayrı mesele.

19. Kardeş benden alıntı yapıp ön yargı hurafe dersen üstüme alınırım. Eğer kullanmamış biri bu şekilde yorum yaparsa sizde bundan eminseniz tabiki bu şekilde konuşabilirsiniz. Konuya dönersek yukarda başka bir arkadaşta rahatsız olmuş. Bende askıyı takıp her yolu denedim bana rahat gelmedi. Çoğu arkadaşıma da rahat gelmedi. Yoksa şekil olarak explorer da v kasada severim. Şahsım adıma konuşayım sahnede aktif çalıyor olsam alırım yoksa almam.

Bu Sayfayı Paylaş