750-1000 ₺ Pedal Setup Önerisi.

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda Dethmeth tarafından 8 Nisan 2016 tarihinde açılan konu

1. Yakın zamanda gitar önerisi başlığı açmıştım gitara karar verdim parayı tam manasıyla toparladığım zaman gitarı alacağım. Daha sonra Pedal Setup dizmek istiyorum maksimum bütçe 1000 ₺ olur galiba doğmamış çocuğa don biçme misali dayanamadım biraz erken açtım başlığı. Heavy tonlar için önerilerinizi bekliyorum. (1000 ₺ pedal setup'ı için yeterli mi bilmiyorum bu yüzden prosesör tavsiyelerine de açığım)[​IMG]

2. pedal için ayırdığınız bütçeyi olduğu gibi amfi ye kaydırın.

Clamper, berdin123, HmzGkgz ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  3. Gitarı aldın mı? Almadıysan önce gitar işini tam bir çöz. Amfin Blackstar ID100 idi sanırım. O amfiyi ben modelleyici amfi diye hatırlıyorum. Öyleyse pedal işine pek girme. Modelleyici amfiler, booster bazında od pedalları haricinde efekt pedalları ile iyi geçinemezler. Durum bu ise amfiyi değiştirmen gerekir önce.

Dethmeth bunu beğendi.
  4. Grundar

Grundar Forum Yöneticisi

896
    1,296
    9,255
    Sevgili @Dethmeth

Müzik türü, elinizdeki ekipman ve kafanızdaki soundu belirtmeden, maalesef öneride bulunmak mümkün değil... :(

Sevgiler ve saygılar...

HmzGkgz bunu beğendi.
  5. sizin de dediğiniz gibi, iyi bir amfiye sahip olunca, insan amfiden verim aldığı için fazla pedal arayışına girmiyor. Sağlam drive sahibi bir amfi edinirseniz, pedallara çok harcamadan da istediğiniz kaliteyi elde edebilirsiniz.

6. Bunu bizzat yaşadım. Higain çalan biriyim. Classic30 kullanırken 12-13 pedal kullanıyordum. Higain amfiye geçtim şuan sadece delay ve wah yeterli geliyor. O yüzden amfiyi ve gitarı halletmeden pedal arayışı çok sağlıklı sonuçlar vermez. Özellikle drive pedalları gitardan gitara, amfiden amfiye çok değişik tepkiler gösteriyor. Tanıtımlara aldanmamak lazım.

yigit_ bunu beğendi.
  7. Heavy, endüstriyel, ara ara thrash çalan birisiyim şu an elimde bulunan ekipmanlar metall muff pedal, blackstar id 100 tvp amfi kafanın altına kabin almak yerine eski philips ses sistemini kullanıyorum gayet verimli olduğunu düşünüyorum yakın zamanda Sayın Spitz'in ESP V gitarını alacağım.

8. ben blues ve rock çalmayı seviyorum o yüzden Blues Jr amfi ve 4 adet pedalım ile gayet mutluyum. (dist-chorus-wah-delay)

oldiesngoldies bunu beğendi.
  9. Efektler çok dijital geliyor başından beri de öyleydi ID100 TVP de drivedan yana sıkıntım yok m5 stompbox da yeterli gelmiyor analoga dönsem iyi olur diye düşünmüştüm ama

10. bahsettiğimiz şey analog bir setup kursanız da bu amfiyle verim alamama ihtimaliniz. Eğer güzel bir lambalı amfi alırsanız zevk için de birkaç pedalla süslersiniz, ve cidden doğru kombinasyonla kurulan bu pedal+amfi ikilisi çok daha memnun edici olabilir.

11. ancak çok merak ediyorsanız vereceği sonucu, ucuz yollu birkaç pedal denenebilir fakat bence para ve zaman kaybından başka birşey olmaz.

12. Yani yeterli şu an için prosesöre vs. nasıl bakıyorsunuz

13. Modelleyici amfi ile kullanamazsın.

Dethmeth ve yigit_ bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş