Esp Ltd M300 Fm Stblk Hakkında Yardım

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda berdin123 tarafından 9 Nisan 2016 tarihinde açılan konu

 1. İyi günler forum sakinleri.
  Aydın'da yaşayan birinden bu gitarı almak istiyorum. Ama gitar hakkında çok bir bilgi bulamadım.
  Bendeki Ibanez rga42 üstüne bir miktar konuşarak takas yapmayı düşünüyoruz. Cangöz müzik rga42 için 1400 lira derken, ltd m300 için 2700 lira gibi bir fiyat verdi. Ama ultimate guitar da çarpıcı bilgilere eriştim. Rga42 450 dolar, ltd m300 600 dolar. Aklıma da sadece bizim ülkemizde mi esp ltd distrübütörü millete kazık atıyor sorusu geldi.
  Sizce iyi bir gitar mıdır ? Alacağım gitarın saddleları komple değiştirilmiş. Special fr konusunda tereddütlerim var. Sabit köprü almak isterdim aslında. Görüşlerinizi bekliyorum.
  2.png
  1.png
   
 2. Dore müzik miydi neydi ESP/LTD'lerde ciddi kampanyalar yaptı. 400 serisi gitarlar 1400TL falandı sıfırı, bitmediyse :)
  Tam bendeki MH-400NT'yi satmayı düşündüğüm zamana geldi. Baltaladı benim satışı ilan koymadan :D
  Dipnot İbanez Canada doları ve fiyatlar farklı yıllardan dolayısıyla direkt karşılaştırma yapmak yanlış. Adamın hangi kondüsyonda aldığı da nerden aldığı da vs önemli tabi.
   
 3. Çok gerekli bir takas değilmiş gibi geldi, fr istemiyorsan hiç bulaşma bence.
   
  Wasp bunu beğendi.
 4. 1,5 yıl önce Aydın Akgündüz Müzik'ten alınmış. Saddle ları değiştirilmiş 2 tanesi yalama olduğundan dolayı. Seri numarası elime ulaşında daha detaylı bilgiler edinebilirim.
   
 5. LTD'lerin bu denli pahalı olma sebebi, "batan" Pera Müzik'in saçma fiyat politikası idi. Öyle ki, bir çok ESP modelini burdan almak yerine, ABD'e gidip oradan alarak gelseniz daha karlı oluyordunuz. Keza, Pera müzik bitti gitti. Ancak internette hala eski fiyatlar görünmekte. Distribütör orası olduğundan, Pera'dan alıp satış yapan mağazalar da oraya göre fiyat belirliyordu. Ancak Pera bitip gidince, Do-Re müzik sattı Pera'dan kalan ürünleri. Hem de öyle fiyatlara sattı ki, Pera'nın 2500 TLe sattığı gitarı hemen satılsın diye 1200-1500 TL aralığında sattı.
  Bence gereksiz bir takas, eğer ki denildiği gibi floyd rose istemiyorsanız, ki yanlış hatırlamıyorsam LTD'de floyd rose special var. Sıkıntılı bir floyd sistemi, eskiden ltd m200 kullandım, oradan biliyorum. En azından elinizdeki gitarı biliyorsunuz. ;)


  Ayrıca google'a "ltd m300 do-re" yazdığınızda ellerinde kalmamasına rağmen en son satış yaptıkları fiyatı gösteren index hala duruyordur. Do-re pek uğraşmaz internetten eski indexleri silmeyle.
   
 6. Evet 1358 liraya satmışlar en son bu gitarı. Ama hangi tarihte satmışlar belli değil. Dolar 1,75 ken satmışlarsa, şuanki satış fiyatına yakın bir değer çıkabilir ortaya.
   
 7. yok o fiyata sattıkları 2-3 ay önce felandı. yani doların1.75 olduğu dönem kadar eski değil. Bence RGA42 dursun elinde. ltd nin m serileri biraz daha zayıf oluyor ton olarak. EC serisi olsaydı takas düşünülebilirdi.
   
  berdin123 bunu beğendi.
 8. anladım, görüşleriniz için teşekkür ederim.
   
 9. Rica ederim.
   
 10. Merhaba bu konuda cevap yazma gereği duydum müsadenizle, LTD EC serisi kullanmış biri olarak söyleyeyim LTD M300 üzerindeki EMG 81 set EC serilerine göre hatırı sayılır derecede çok daha sert bir ses veriyor. Saygılarımla.
   
 11. EMM

  EMM

  Başlığın "1. Geleneksel Yıldönümü Anma Etkinlikleri" açısından güzel bir mesaj olmuş. Saygı bizden...
   
  berdin123 bunu beğendi.
 12. Fr istemiyorsan hic bulasma.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş