Drive Pedalı Önerisi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda Berkay Aşar tarafından 10 Nisan 2016 tarihinde açılan konu

 1. Selamlar,

  Hard rock ve high gain tonları alabileceğim bir drive arıyorum. Amfim LaneyCub10 gitar olarak Jackson JS32 ve yakında Tone Zone S takacagim American Alder SX mevcut. Yakin zaman once maddiyattan dolayı tüm pedalları dağıttım elimde sadece GCB95 kaldı.

  Bir aksilik olmazsa yarın elime Mooer Black secret geçecek. Onun dışında Mustafa abi'den (MS Pozitron) iki pedal almayı düşünüyorum nasıl bir kombin yapmak gerek kararsizim. Duruma göre Mooer şutlanabilir. Bunların dışında da bir reverb alacağım.

  Amfiyi değiştir diyecek arkadaşlar için; Su an ki maddi durumum el vermediği için pek mümkün gözükmüyor, yazın bir HT5 dusunuyorum.
   
 2. Amfiyi zaten değiştireceksen, yaza bir şey kalmadı. @forbidden_city drive sorununu uzun süre Sans Amp tabanlı MS pedalı ile çözmüştü yanlış hatırlamıyorsam. Bu konuda kifayetli fikirlerini belirtmesinde fayda var.

  Bu arada, Blackstar'a gireceksen, onun yerine iki kanal kombo Jet City getirmeyi düşün. All tube, zero bullshit (Kullanıcı burada @izzzyy nin kulaklarını çınlatıyor :))
   
  izzzyy bunu beğendi.
 3. rothwell hellbender uyar gibi
   
 4. @CaglarS yazınca uyandım. Bir de bütçe meselesi var tabii. Mesela Çağlar'ın yazdığı pedalın fiyatını bilmiyorum (Pedalın kendisinden de haberim yok aslında da, belli etmiyorum :D)
   
 5. piyasada kolay bulunan bütün overdriveları versiyonları dahil tek tek denedikten sonra high gain veren ve asla booster olmayan, karakterli pedal olarak bunu buldum ve satmıyorum :) bu karakterde daha iyisi varsa, ben de öneriye açığım.
   
 6. Pedalın karakterini hatta şeklini bile bilmediğim için üstüne ahkam kesemem. Bilene ayıp olur :)
   
 7. Öncelikle, yanlış bilmiyorsam Berkay benim bir ara team viewer ile ses kartı sorununu çözmeye çalıştığım arkadaş, eğer öyleyse zaten kendisinde Shakti vardı diye hatırlıyorum.

  İkinci olarak, uzun süre Tubeman kullanıp bu aleti daha çok sevdiğim için sattım. Şimdi de Engl gidecek gibi duruyor. Uzun süre boyunca kullandım, kullanıyorum ve kullanacağım gibi duruyor anlayacağın abi. Çünkü bu aletin tam benim zevkime uyan belli başlı özellikleri var. Drive tonları açısından tabi.
   
  EMM bunu beğendi.
 8. Merhabalar,
  dedekorkutpedal.com sitesinden veya Dede Korkut Gitar Pedalları facebook sayfasından distortion pedallarına bakabilirsiniz.
  Deli Dumrulun High Gain ihtiyacınızı karşılayabileceğini düşündüm.
   
 9. Reklamları izlediniz şimdi hava durumu...
   
  forbidden_city bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş