Bu Tonu Nasil Aliriz

Merhabalar,
Bu tonu almak icin hangi pedallarin devrede olmasi gerekiyor, Black Label Society de canli calmiyor ama ciddi guzel bir sey. Drive haric reverb, delay, wah ve sanirim phaser var ama emin degilim. Beni aydinlatirsaniz sevinirim.

23260590.jpg

Flange ve Phase ve çok hafif bir wah birleştirip (chain), Expresssion pedal ile denenilse yaklaşılır diye tahmin ediyorum. Ama sadece teori.

1. Flange'i parçadaki konfigurasyona uygun ayarlayıp
2. Wah ve phase in speedlerini yine parçaya uygun ayarlamak,
3. Phase ve wah'ı aynı anda expression pedal ile "rate" kontrolü yapmak ile bir nebze yaklaşılır gibi düşündüm.

Hatta Wah auto da olabilir, speed parça temposuna uygun olarak. Exp. Pedal ile phase'in rate'i kontrol edilebilr.

Diğer bir seçenek de "vocoder" efektini kullanmak. Ayarları yapılabilirse yine bu tona yaklaşılır. Exp. pedal ile range kontrolü olursa daha keyifli olur.

Ben de sayın forum üyelerimize şunu sorsam bana kızmaz ve cevap verirsiniz umarım.
Cemetery Gates'te Dimebag Darrel'ın gitarı resmen ağlattığı bir bölüm var. Ana ritm bölümünden bahsediyorum, her şey normalken gitar birden ağlamaya başlıyor sanki, cover yapmaya çalıştığımda anladım normalin dışında birşeyler olduğunu orada. En son notada zaten pinch harmonik var ama tüm notalarda benim bilmediğim farklı bir harmonik tekniği mi uygulanıyor diye düşündüm. Alttaki videoda 0:14 te başlayan ve 0:16 gibi biten kısımdan bahsediyorum. Palm mutelardan sonraki kısım yani, olmadı tablarını da atayim da derdimi anladınız sanırım.

Ben de sayın forum üyelerimize şunu sorsam bana kızmaz ve cevap verirsiniz umarım.
Cemetery Gates'te Dimebag Darrel'ın gitarı resmen ağlattığı bir bölüm var. Ana ritm bölümünden bahsediyorum, her şey normalken gitar birden ağlamaya başlıyor sanki, cover yapmaya çalıştığımda anladım normalin dışında birşeyler olduğunu orada. En son notada zaten pinch harmonik var ama tüm notalarda benim bilmediğim farklı bir harmonik tekniği mi uygulanıyor diye düşündüm. Alttaki videoda 0:14 te başlayan ve 0:16 gibi biten kısımdan bahsediyorum. Palm mutelardan sonraki kısım yani, olmadı tablarını da atayim da derdimi anladınız sanırım.

pm* * * * *
D--2--2-2-2-2---------------9------|
A--0--0-0-0-0--7-6-7--8-7-8---7-8--|

7-6-7 diye başlayan kısım ve sonrası

pm* * * * *
D--2--2-2-2-2---------------9------|
A--0--0-0-0-0--7-6-7--8-7-8---7-8--|

7-6-7 diye başlayan kısım ve sonrası

Genelde Pantera absurd seyler kullanmiyor sadece cok fazla harmonik kullaniyor. TAB yerine saniyeyi soyleseniz daha iyi olabilir bence

Edit: soylemissin hocam sadece TAB olan yere bakmisim kusura kalma

Orada pinch harmonik'ten baska bir sey duyamadim ben, yapilabilecek bir sey, ekstrasi yok, revolution is my name'de de ayni sekilde caliyor vatandaslar

Geri