Bu Tonu Nasil Aliriz

Yeni bir Zakk Dayı tonu nasıl alırız konusuna daha hoş geldiniz. Şöyle diyim adamın bütün takım taklavatı sana versinler yine alamazsın. Tuşe der kaçarım...

23260590.jpg
Çok komiksin birader

10 yılı geçti şu forumdayım. X tonunu nasıl alırım başlıkları hiç bitmez.

"mg10slx amfim, boss distortionım, cort gitarım var. Oturma odası gitaristiyim steve vainin albüm prodüksiyon tonunu nasıl alabilirim?"

10 yılı geçti şu forumdayım. X tonunu nasıl alırım başlıkları hiç bitmez.

"mg10slx amfim, boss distortionım, cort gitarım var. Oturma odası gitaristiyim steve vainin albüm prodüksiyon tonunu nasıl alabilirim?"
Kardesim, calmak istiyorum demedim, bilgimi gelistiriyorum pedal konusunda. Benim duydugum dogru mu baska bir pedal mi devrede manasinda sormustum. Kici kirik metallica tone'larini bile bire bir alamiyorken bu tur seylerin aynisini cikarmak zaten mumkun degil. Cok begenmiyorsan yazma bi sey altina "te allam" de gec. Eger seni guldurebildiysek ne mutlu bize.

Yapici cevap veren herkese tesekkurler.

Sevgili @spitz . Başlık açan gençlere bazı konularda hemen olumsuz tepki vermemek, tepeden bakmamak gerek bence. Sonuçta ardımızdan yeni kuşaklar geliyor. Geldikçe, forum da açık kaldıkça bu tür sorular bitmeyecek. Sorsunlar, araştırsınlar, öğrensinler.

Ha, misal birisi "X gitar, pedal Türkiye'de kaç lira?" gibi bir şey sorsa, "Aç Google, bak, öğren" demek hakkımızdır. Eni konu bilgi veya araştırma tembelliğine anlayış göstermek zorunda değil kimse. Ama daha yirmi yaşını görmemiş, yolun başlarında gençlere karşı bazı konularda yapıcı ve sabırlı olmak gerek kanaatimce. Kimleri, neleri, ne felaketleri gördü bu forum. Onların yanında bu arkadaş bence gayet masum, art niyetsiz, öğrenmeye hevesli bir arkadaş. Trollüğü tutmadıkça bu tür arkadaşlara mümkün mertebe yardımcı olmaya çalışalım.

Maksadım kimseyi kırmak veya dışlamak falan değil. Senin de yıkıcı biri olduğunu sanmıyorum, bugüne dek de böyle bir eylemini gördüğümü hatırlamıyorum. Belki espri yapayım dedin biz seni yanlış anladık veya kötü bir anına denk geldik, kim bilir?

Sevgiler.

@hackeiommi haklısın son derece, tabi ki yardımcı olmak gerekiyor. ancak yıllardır birikmiş bir bilgi mevcut bir forum burası. her türlü sorunun cevaplandığı başlıklarda "silinebilir tmm." talepleri olumsuz karşılanıyor. türkçe bilgi konusunda ciddi bir birikim var. basit bir forum aramasıyla da en azından kabaca bir bilgi edinilebilir diye düşünüyorum. ki google derya deniz. yeni nesilin ikinci dili ingilizce.

Türkçe makale seviyesine varacak derecede girilerin olduğu bir forumda tembellik ayıp bir şey bence.

"Hocam benim bahsettigim kizim giristeki flanger olan kisimdi. Bu videoyu ben de gordum. Tesekkurler."

tüy dikmek.

@hackeiommi haklısın son derece, tabi ki yardımcı olmak gerekiyor. ancak yıllardır birikmiş bir bilgi mevcut bir forum burası. her türlü sorunun cevaplandığı başlıklarda "silinebilir tmm." talepleri olumsuz karşılanıyor. türkçe bilgi konusunda ciddi bir birikim var. basit bir forum aramasıyla da en azından kabaca bir bilgi edinilebilir diye düşünüyorum. ki google derya deniz. yeni nesilin ikinci dili ingilizce.

Türkçe makale seviyesine varacak derecede girilerin olduğu bir forumda tembellik ayıp bir şey bence.

"Hocam benim bahsettigim kizim giristeki flanger olan kisimdi. Bu videoyu ben de gordum. Tesekkurler."

tüy dikmek.

Eyvallah abim.

Konu kapatilabilir. Cok bilgisizmisiz bilgilenince geliriz.

tüy dikmek.

Abi yeni kuşağa öğretilen İngilizce'nin müfredat olarak yeterli olduğunu hiç sanmıyorum. Sınav kağıtlarını merak ettim, baktım bir ara. Her seferinde yüz aldım :D Bu müfredat ile lise mezunlarının müzik terimlerini anlamaları, çözmeleri çok zor. Diğer derslere hiç girmeyeyim, çıkamayız içinden :(

Ben kendi adıma on yedi yaşında (sene 91 ediyor) flangerın ne olduğunu, ne işe yaradığını, nasıl ayarlanacağını adam gibi bilmiyordum vallahi.

Bu yaşta da insanların elbette hataları, eksikleri, bilmedikleri olacak. Zaman zaman tüy de dikebilirler, günü gelince forum içinde arama yapmayı da keşfederler. Türkçe kaynaklar da çoğaldıkça işleri kolaylaşacak. Evet, internet derya deniz. Ama o denizde yüzmeyi adam gibi öğretecek, yol gösterecek, insanların adam gibi gelişimine katkı sağlayacak kurum nerede? Yatırımların ne tip kurumlara gittiğini son günlerde net görmekteyiz. Umarım bugünleri aramayız.

Eyvallah abim.

Konu kapatilabilir. Cok bilgisizmisiz bilgilenince geliriz.

Kapanmasına gerek yok. Hemen de alınma. İyisiyle, kötüsüyle, aksiliği, şansı ile hayat bu. Bakma şimdi çok liberal liberal konuşuyorum ama benim de tersime gelinince çekilmez bir adamımdır. Kimsenin de o tarafıma denk gelmeyeceğinin garantisi yok :)

Abi yeni kuşağa öğretilen İngilizce'nin müfredat olarak yeterli olduğunu hiç sanmıyorum. Sınav kağıtlarını merak ettim, baktım bir ara. Her seferinde yüz aldım :D Bu müfredat ile lise mezunlarının müzik terimlerini anlamaları, çözmeleri çok zor. Diğer derslere hiç girmeyeyim, çıkamayız içinden :(

Ben kendi adıma on yedi yaşında (sene 91 ediyor) flangerın ne olduğunu, ne işe yaradığını, nasıl ayarlanacağını adam gibi bilmiyordum vallahi.

Bu yaşta da insanların elbette hataları, eksikleri, bilmedikleri olacak. Zaman zaman tüy de dikebilirler, günü gelince forum içinde arama yapmayı da keşfederler. Türkçe kaynaklar da çoğaldıkça işleri kolaylaşacak. Evet, internet derya deniz. Ama o denizde yüzmeyi adam gibi öğretecek, yol gösterecek, insanların adam gibi gelişimine katkı sağlayacak kurum nerede? Yatırımların ne tip kurumlara gittiğini son günlerde net görmekteyiz. Umarım bugünleri aramayız.

Kapanmasına gerek yok. Hemen de alınma. İyisiyle, kötüsüyle, aksiliği, şansı ile hayat bu. Bakma şimdi çok liberal liberal konuşuyorum ama benim de tersime gelinince çekilmez bir adamımdır. Kimsenin de o tarafıma denk gelmeyeceğinin garantisi yok :)
Eyvallah abim,
Ingilizce konusunda izmir amerikan'da okuyorum zaten, sorun olmaz :D. Reddit'ten vs bakmistim, talkbox'u ilk defa bu forumda rastladim mesela, sormanin bana katkisi oldugunu, ogrendigim en ufak bir seyin bana katkisi oldugunu dusunuyorum. Surekli bir arastirma halindeyim bu nedenle teknoloji, fizik ve muzik konusunda. Birinin bunu troll amacli kullanmasi da gucume gidiyor sahsen. Eger ayibim olduysa affola.

Bunun yaninda concrete jungle diye aratmistim forum aramasinda, sadece black label society hakkinda bir fan thread tarzi bir seye denk geldim, ondan sorma ihtiyaci duydum.

Eyvallah abim,
Ingilizce konusunda izmir amerikan'da okuyorum zaten, sorun olmaz :D. Reddit'ten vs bakmistim, talkbox'u ilk defa bu forumda rastladim mesela, sormanin bana katkisi oldugunu dusunuyorum, ogrendigim en ufak bir seyin bana katkisi oldugunu dusunuyorum. Surekli bir arastirma halindeyim bu nedenle teknoloji, fizik ve muzik konusunda. Birinin bunu troll amacli kullanmasi da gucume gidiyor sahsen. Eger ayibim olduysa affola.

Ooo, tamam, elit çocuk çıktın! Millet gelin! Sömürülecek kaynak buldum. Zengindir de Allah bilir :D
O lafı etmeyecektin, şimdi forumdan kaç kişi tercüme için sana başvurur kim bilir? Derdine yan bundan kelli :D

Ooo, tamam, elit çocuk çıktın! Millet gelin! Sömürülecek kaynak buldum. Zengindir de Allah bilir :D
O lafı etmeyecektin, şimdi forumdan kaç kişi tercüme için sana başvurur kim bilir? Derdine yan bundan kelli :D

Tam bursluyuz hocam. Zengin olsam 5 ay sirf roland duo capture-ex alcam diye bozuklari biriktirrmem :D. Evdeki kavanozlardan birinin kapagini caki ile araladim, hot glue ile sabitledim, anca oyle para birikti. Babam saolsun para veriyor da genclik, para carcur gidiyor eglence pesinde.

Ayrica gelsinler be hocam, gidip benden makale cevir demedikleri surece yardimci olmaya calisiriz, hem benim de isime yarar. Hem gelecek referansi hem de ingilizce calismasi.

Geri