Sweep Picking?

'Müzik Endüstrisi' forumunda hakan01 tarafından 11 Nisan 2016 tarihinde açılan konu

1. Selamlar ben 5 yıldır gitar çalıyorum ama bu Sweep Picking olayını çözemedim hala özel ders aldım kendim çalıştım vs. vs. 1 yıl kadar bununla uğraştım ama hala hiçbirşey beceremiyorum bu Sweep Pickingle ilgili yanlış mı öğreniyorum acaba? Bildiğiniz metodlar varsa paylaşabilirsiniz :)

2. Yavaş çalışacaksınız. Sabırlı olacaksınız. Değişik değişik türlerini deneyeceksiniz. Çok çalışacaksınız.
    Economy ve sweep picking en çok pratik isteyen tekniklerdir.
    En öncelik yavaş yavaş çalışmak. Sabırlı şekilde çalışırsanız meyvesini alırsınız.

Kerem, utqyy ve Emre Güven bunu beğendi.
  3. O.2.

O.2.

487
    543
    4,656

Borknagar, bogieey ve actarus bunu beğendi.
  4. Allah bu sweep picking'i nasıl biliyorsa öyle yapsın. Sweep picking sağlığa zararlıdır. Bütün shred tayfasının olmazsa olmazı olduğundan bu tarz gitarcılar birbirlerinin kopyasıdır.0

Çok yaşa Ritchie Blackmore, Dave Murray....:LOL:

SoniXXX bunu beğendi.
  5. Katılıyorum melodik çalınca kulağa güzel geliyor ama shredçiler cart curt sweep'e abanınca hem müzikten uzaklaşıyor hem de birbirlerinin aynısı oluyor diye düşünüyorum.Olursa da Jason Becker gibi melodik sweep tarzları hoşuma gidiyor.Gerisi bana hikaye.

flyravenfly bunu beğendi.
  6. koray7

koray7

62
    495
    556
    Önce akor kurulumlarını öğrenin çünkü sweep picking direkt akorlarla ilişkili, ondan sonra temel kalıpları öğrenin, önce üç telden başlayın sonra 4-5-6 diye ilerleyin. Metronom ile çalışmak çok çok çok önemli (her şeyde olduğu gibi) temiz temiz, notaları yemeden hızlanmaya çalışın. Bastığınız her perdenin hangi nota olduğunu hangi akorun içinde olduğunu düşünün, aynı akoru klavyenin her yerinde tüm pozisyonlarda peşpeşe çalmayı deneyin, bu şekilde tüm klavyeye hakim olacaksınız, ne yapacağınızı önceden kestirmeniz çok önemli.
    İki elinizin koordine olması gerek, çalmadığınızı telleri susturmayı öğrenmelisiniz (kimi zaman sağ elle kimi zaman sol elle)
    Şunu da belirteyim, sweep picking i gözünüzde büyütmeyin, motivasyon çok önemli adım adım temkinli çalıştıkça olacaktır, bol şans :)

Denoboi, inhumanform ve berdin123 bunu beğendi.
  7. Mark Knopfler dinle, aynısını yap, distortion ekle, daha hızlı çal.

Abiler, gam çalışın ...

ata bunu beğendi.
  8. ata

ata

58
    37
    156
    Knopfler kısmı cidden çok önemli.

9. Jason Becker dinlemeyin.Herif,bizim kantinde kaşarlı tost kovaladığımız yaşlardayken Sweep Picking konusunda tanrı seviyesine erişmiş.

10. Benim hiç beceremediğim, özenmediğimden de üstüne düşmediğim bir teknik. Becerebilenlere saygılarımı iletiyorum efendim.

Yalnız o bu değil de, adam 100 küsür gün boyunca 2 kez pantolon değiştirmiş :D

Son düzenleme: 2 Aralık 2016 16:32
    O.2. bunu beğendi.
  11. şu çok iyi..

12. C4VO

C4VO

11
    9
    105
    100 gün olayı biraz sallama gibi :)

Bu Sayfayı Paylaş