6000 Tl Ye Gitar Ve Amfi Tavsiyesi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda thedevilsviolinist tarafından 12 Nisan 2016 tarihinde açılan konu

1. Merhabalar. Öncelikle sevdiğim ve çalmak istediğim tarzları yazsam daha doğru bir başlangıç yapmış olurum. Heavy metal, thrash metal, power metal ve oryantal metal dinlerim. Yakalamak istediğim sound u Five Finger Death Punch dinlerken duydum.

Aklımda iki farklı ekipman kurma fikri var. Şu anda herhangi bir ekipmana sahip değilim ancak yavaş yavaş şekillendirip hayata geçirmeyi planlıyorum. İlkini zaten forumda bilindik ve fazlaca bilgisi, tecrübesi olan abimiz @hackeiommi ye danıştım kendi tavsiyeler verdi sağolsun. Sizden ikincisi hakkında görüş almak istiyorum. Amfiden, pedaldan pek anlamam. Gitar ve amfi hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

Bütçe olarak kesin bir şey yok. Ancak gitar için 3000 TL, amfi için 2000-3000 TL arası verebilirim. Sıfır ekipman düşünmüyorum. Gitar sabit köprülü olabilir. Floyd rose içinde akort problemi çok az olursa düşünebilirim. Önceki gitarlarımda Floyd rose yüzünden fazlaca akort problemi yaşadım :) Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim :) Bu arada evde kullanmayı düşünüyorum :)

2. Ekonomik planı biraz değiştir. ENGL Screamer al, kalanı gitara yatır. Harley Benton Progressive Line serisi gitar da alsan istediğin tonu yakalarsın.

oldiesngoldies ve cemborek3 bunu beğendi.
  3. Hocam ENGL Screamer kafa mı yoksa combo mu ?

4. Kombo al. Yeterli olur. Siyah panellisini öneririm özellikle.

5. hackeiommi bunu beğendi.
  6. Teşekkürler hocam :) Peki hocam efekt pedallarıyla nasıl anlaşır bu amfi ? Bi yazınızda modellemeli amfiler için anlaşamaz demiştinizde :)

7. Neee modellemesi? Tam lambalı bu! Kap bunu kap! Bırak klavyeyi aç telefonu ara, hemen!

thedevilsviolinist bunu beğendi.
  8. Arıyorum hocam :) Zaten konum olarakta çok yakın bi yerde :)

hackeiommi bunu beğendi.
  9. Ben Screamer önerisir katılmıyorum. Tabi zevk renk fakat ben hiç beğenmemiştim. Saçma sapan şeyler tavsiye ediyorsunuz millet de kanıyor alla alla! Benim tavsiyem 6505+ olur. Elinizdeki gitar nedir?

(@hackeiommi'yi itinayla gıcık etme mod: on. :D)

Mystery of Scarlett ve hackeiommi bunu beğendi.
  10. Elinde varsa 6505+ buyur sat. Elini tutan yok müdür :D:D

11. Hiç bu açıdan bakmamıştım valla. :D

hackeiommi bunu beğendi.
  12. Yaaa, böyle alırlar elinden sevap pointleri :D:D
    Valla adam nasılsa deneyecek. Beğenmezse Thomann'da, forumda alternatifler bulunur. Kendi adıma, param olaydı Jet City yerine bunu alırdım. SRV'de denedim, tadı damağımda kaldı. Çok güzel bir amfi.

13. Abi valla hiç sevemedim. Tizleri çok çok çok fazla geldi. Sanırım siyah panelliler daha az tizliymiş ellağam?

14. Aynen, gümüş panelliler de iyiler, ama tizleri biraz fazla geldi bana da. Siyah panelliler daha dengeli.

Son düzenleme: 12 Nisan 2016
    HmzGkgz bunu beğendi.
  15. Hocam gitara daha karar veremedim :) Paranın ne kadarını amfiye ayıracağıma bağlı :)

16. Sen o amfiyi bir dene, ona uyacak gitar en fazla 2000 civarına bulunur :)

thedevilsviolinist bunu beğendi.
  17. Amfiyi kesin deneyeceğim :) Ancak bir sorun var :/ Evde kullanıcam ben bunu. Ses problemine nasıl bir çözüm bulabilirim ?

18. Bu devirde enstrümana yatıracak para... Vallaha üstad şuanda satıcıların aranan adamısın. Paranın tedahülden kalktığı 2. el pazarına gir sana 2 dk da gitar satarlar zaten :D

gurkanisevic ve thedevilsviolinist bunu beğendi.
  19. Evet hocam orası öyle :D Piyasa bu durumdayken hele birde dolar böyleyken almak büyük sıkıntı :D Ama epeydir almayı planlıyorum amfi ve gitar :D

Bu Sayfayı Paylaş