Amfi Kabin Çıkışları

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda Wasp tarafından 14 Nisan 2016 tarihinde açılan konu

1. mfimin çıkışı aşağıdaki resimde. 1x4 ohm 1x8 ohm 1x 16 ohm yazan yerlere 4,8,16 ohm kabin takabiliyoruz diye biliyorum. Sadece 1x8 ohm olana 8 ohm sepaker takarak kullanıyorum. İstesem hem 1x4e 4ohm speaker 1x8e 8 ohm hemde 1x16ya 16 ohm takıp 3ünü birden kullanabiliyormuyuz? 2. soruda 2x8 ohm ve 2x16 ohm nasıl kullanılıyor? Son soum v30 sparişi verecem 1 adet 16 ohm mu 8 ohm mu fark eder mi ses ton olarak.

2. Amfinin marka ve modelini söylersen daha rahat cevaplayabilirim, ama genel olarak cevap 3 kabin kullanman arızaya neden olacaktır. Orada 3 çıkış var, toplamda 4 ohm, 8 ohm ve 16 ohm olmak üzere. 4 ohm'a bir adet 4 veya 2 adet 8 ohm takabilirsin (yine toplamda 4 ohm). 8 ohm'a 1 adet 8 veya 2 adet 16 takabilirsin (yine toplamda 8 ohm). 16 ohm'a 1 adet 16 (teorik olarak 2 adet 32 ohm, ama pratikte yok öyle bir seçenek) takabilirsin. Farklı ohm değerlerine sahip çıkışları aynı anda kullanman muhtemelen çıkış trafosunu yakacaktır diye düşünüyorum.

Ben 16 ohm ve 8 ohm vintage 30'lar arasında fark duymuyorum ama mesela birçoğunun aksine Çin ve İngiliz vintage 30'lar arasında da fark duymuyorum.

Wasp ve hackeiommi bunu beğendi.
  3. Teşekkür ederim bilgiler için doğru kurmuşum mantığı o zaman. 8 ohm 16 ohm farketmiyor sanırım. 8 alayım madem.

Bu Sayfayı Paylaş