Metallica Tonu Için.

'Elektro Gitarlar' forumunda metalic tarafından 15 Nisan 2016 tarihinde açılan konu

1. Buradaki gitar tonuna ulaşmak için illa diesel vh4 + mesa triaxis kombinasyonunumu almamız lazım ? (james in malum gear ı bu) eğer öyleyse kötü bu durum alamayacagız demekki :) , en kötü bi pedalla yaklaşamazmıyız bu tona ?
    Şu an blackstar ht metal 5 high gain combo amfim var , fakat sesi acamıyorum..Haliyle bu yırtıcı sound u alamıyorum..Siz bilir kişilere danışayım ona göre birşeyler alayım diyorum.Teşekkürler efenim.

Blackstar Ht Metal 5 + schecter hellraiser special c1 ( emg 81 85 , Dunlop heavycore 10 48 tel )

Ps : ev ortamında lambalı amfinin sesini çok açamıyorum (max 2 ) , bu yüzden düşük volume de calısabılen birşeylere ihtiyacım var , keza o yüzden bu başlıgı acmış bulunmaktayım.

Son düzenleme: 15 Nisan 2016
  2. Ya abi yuh yıl 2016 hala öğrenemediniz mi o sound'ları asla alamayacağız! Şok oldum resmen.

3. @HmzGkgz hocam yapıcı olalım bence..

kardeş kökle gitsin amfiyi, ev ortamı da neymiş? apartmanı yıkmayacaksan nerede kaldı metlika ruhu?

masterofpuppets ve HmzGkgz bunu beğendi.
  4. Hocam elimizden geldiğince, bildiğimiz kadarıyla yardımcı olmaya çalışıyoruz fakat az biraz araştırma. 15 tane Diezel VH4 bağlasan istediğin Metallica tonu çıkmaz. Adamın teki vardı, bir yabancı forumda okumuştum; sanırım Death Magnetic'teki tonu almak için Metallica ne kullandıysa topluyordu ama istediği tonu alamadığı için geri satıyordu gibi bir olay vardı. Yani, öğrenemedik mi hala ton gitar amfiden çıkmaz ki.

5. "Ton, gitar amfiden çıkmaz" ,??? :) :) Şapkadan mı çıkar? :=)
    Ne tonmuş bu arkadaş, Diezel bile çıkaramıyor..
    Ayrıca,
    Başlığı açan arkadaş yazım kurallarına, harf kullanımı konusuna biraz dikkat ederse iyi olur.

Başlık da yanlış.

Görüntü kirliliği yaratan hatalara dikkat.

6. "Ton parmaklardadır..." üstad. ;)

7. Amplitube 4 + BGelais Metallica Gold Impulse Response IR Pack Download Page linkteki kabin impulse response bunların kombinesiyle istediğin albümlerinin tonunu yakalayabilirsin...Buyrun bu da örnekler için linki
    Ek olarak Apmlitube olmazsa olmaz değil ama o ayarda iyi bir Amfi simülasyon programı kullanmanı öneririm ve tabiki iyi bir ses kartı ;)

Kutay_, cenk1111 ve sizofren85 bunu beğendi.

8. Bu adam nasıl becerdiyse "Metlika" tonu almayı başarmış :) Almayı başaran çok insan gördüm o kadar da imkansız birşey değil.

gurkanisevic bunu beğendi.
  9. diabolique

diabolique Forum Yöneticisi

1,415
    793
    2,705
    Oralara ben mudahale ettim ama sanirim ilerleyen saatlerde konuya da mudahale etmek durumunda kalacagim (onsezi) :)

RebelYell, EMM, firatozeler ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  10. Yok be hocam. :D

11. Taş bana geldi :) Yani, ben uslu dururum ama siz yine de konuya müdahale edin:)

12. diabolique

diabolique Forum Yöneticisi

1,415
    793
    2,705
    Yok estafurullah. Konu basligini ve icerigini gorunce "yine mi" dedim sadece. Bakalim ne kadar duzgun ilerleyecek konunun gelisimi onu merak ediyorum:)

13. o değil de konuyu açan eleman yok ortada

14. O ton peşinde gitti sanırım. Sisin içinde kayboldu...

novadore, Kutay_, santabrod ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  15. Gitar+Pedal+Anfi kombinasyonu ile o tonu yakalayamazsınız kardeşim, adamlar sahnede bile live mixing olayına giriyor. Stüdyo kayıtlarından hangi grubu hangi gitaristi dinlerseniz dinleyin, o adamın bire bir aynı ayarlarda aynı ekipmanını edinseniz bile o kayıttaki tonu yakalayamazsınız, o sinyalin üzerinden nasıl bir mixing ve mastering süreci geçiyor bir bilseniz. Bir daha gitarı elinize almazsınız. Bilen zaten konuya o şekilde yaklaşmıyor.

gurkanisevic bunu beğendi.
  16. sesli güldüm :) bir ara forumda mani düzüyorduk tasavvuf ile ton peşinde koşmalı bişeyler yazasım geldi :)

17.  
    berdin123, Ze_uS, Kutay_ ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  18. bu ülke metallica tonu ve duman tonundan çektiğini hiçbir şeyden çekmedi.

19. 1.16 daki mid scoop beni benden aldı :) biz evde midi kıssak çamura bağlar metallica yapınca ooooo :)

flyravenfly bunu beğendi.
  20. Yine ton mu alınıyor?

Bu arada mid gey. Taraf olmayan bertaraf olur. Orta yollu olmaz.

Bu Sayfayı Paylaş