Ms Shakti Mod Amp Nasıl Bir Alettir?

Ahahahah, tamam gidiyorum, sizlere Boss Ds-1 ile mutlu bir hayat dilerim dostlar. @EMM @cenkcakmakci (Mert kesin engelleyecek beni bu sefer :D )

Ya 4 kere çalmak inanılmaz etkiliyormuş onu anladım. Herkese tavsiye ediyorum, zor oluyor mikslerken ama değiyor.

Fazladan konu açmak istemediğimden Buraya sorayım, Elimde delay, CS-3 , shakti twin, ts9, metal muff , modulasyon fx pedalları var, sizce sıralamayı nasıl yapmalıyım?

Shakti'den clean açıp üstüne Metal Muff girme hiç. Güzel sonuç vermez. Metal Muff zaten oyuncak gibi pedal, seveni bol da olsa gayet kalitesiz bir karakteri var. Shakti drive'ını kullan derim. Şimdi EMM gelip yine geyiklere başlayacak, hiç umrumda değil :D

İlle de Metal Muff diyorsan şudur abi; Cs-3 - Ts9 - Metal Muff - Shakti Twin - Modulasyon pedalları (chorus, phaser, tremolo vs.) - Delay

En standardı budur, reverb varsa sona gelir genelde.

Shakti'den clean açıp üstüne Metal Muff girme hiç. Güzel sonuç vermez. Metal Muff zaten oyuncak gibi pedal, seveni bol da olsa gayet kalitesiz bir karakteri var. Shakti drive'ını kullan derim. Şimdi EMM gelip yine geyiklere başlayacak, hiç umrumda değil :D

İlle de Metal Muff diyorsan şudur abi; Cs-3 - Ts9 - Metal Muff - Shakti Twin - Modulasyon pedalları (chorus, phaser, tremolo vs.) - Delay

En standardı budur, reverb varsa sona gelir genelde.

Setubumda en çok sevdiğim pedal metal muff hocam :( EMM birazdan gelip konuyu CS-3 başlığının altına yaz diyecek diye korkuyorum. :(

Haklıydı o mevzuda ama :D Şu an bu yukarıda yazdığım dahil hepsi internette var, biz de deneye deneye öğrenmedik, arama sonucu da ulaşılabilir. Başlık kirlenmez, gereksiz yere yukarı çıkmaz. Yine de saygıyla yazan herkese cevap vermek gerekir, uyarmak gerekir :) Ha standart harici sorular olur, görüşler önem kazanır; o zaman ayrı. Yine de en azından sürekli yeni başlık açmak forumda kirlilik yaratıyor, ona göre hareket etmemiz bekleniyor, onu bilesin.

Mesela reverb sonda olacak diye bir şey yok, hatta kompresör de. Modülasyon pedalları kendi içinde nasıl sıralanacak? Hepsi farklı tat verir ama en standardı budur hani.

Başka aletler denedikten sonra, bir 3-4 sene sonra yine Metal Muff'ı seversen eyvallah :) Ama en azından şu konuda anlaşalım, shakti clean'i ile vereceği sonuç seni de memnun etmeyecektir. Niye söylüyorum bunu, uzun uzun saatlerce farklı ayarlar deneyip güzel bir sound yaratmaya çalışma boşuna diye :) Shakti'nin koyu, kesinlikle açık olmayan, içeri gömülmüş bir clean sesi var ve pedallarla da güzel sonuç veremiyor. Kendi drive tonunu kullanmak lazım diye düşünüyorum.

Haklıydı o mevzuda ama :D Şu an bu yukarıda yazdığım dahil hepsi internette var, biz de deneye deneye öğrenmedik, arama sonucu da ulaşılabilir. Başlık kirlenmez, gereksiz yere yukarı çıkmaz. Yine de saygıyla yazan herkese cevap vermek gerekir, uyarmak gerekir :) Ha standart harici sorular olur, görüşler önem kazanır; o zaman ayrı. Yine de en azından sürekli yeni başlık açmak forumda kirlilik yaratıyor, ona göre hareket etmemiz bekleniyor, onu bilesin.

Mesela reverb sonda olacak diye bir şey yok, hatta kompresör de. Modülasyon pedalları kendi içinde nasıl sıralanacak? Hepsi farklı tat verir ama en standardı budur hani.

Başka aletler denedikten sonra, bir 3-4 sene sonra yine Metal Muff'ı seversen eyvallah :) Ama en azından şu konuda anlaşalım, shakti clean'i ile vereceği sonuç seni de memnun etmeyecektir. Niye söylüyorum bunu, uzun uzun saatlerce farklı ayarlar deneyip güzel bir sound yaratmaya çalışma boşuna diye :) Shakti'nin koyu, kesinlikle açık olmayan, içeri gömülmüş bir clean sesi var ve pedallarla da güzel sonuç veremiyor. Kendi drive tonunu kullanmak lazım diye düşünüyorum.

Shakti twin daha gelmedi maalesef daha deneyemedim. Üsküdar kargo işleme merkezinden bekletiyorlarmış yarın alacağım. Bir arkadaşımın ses kaydı atmasından sonra hemen cs-3'ü satışa çıkartıp almaya karar verdim bütçe oluşturunca Ms keeley comp alıcam kısmetse.

Hmm denemedim, ama normal Ms Comp kullandım zamanında. Hiç hiç fena değil. Keeley daha da detaylı olabilir. Ya benim zaten öyle çok aradığım bir şey yok, gereksiz dip yapmasın aşağı düşen seviyeyi yukarı çeksin yeter. Tonu biraz boğabilir sıkıntı yok. Tabi clean için kullanıyorum sadece ben.

Shakti'yi de Metalmuff'ı da kullandım. Bence de ikisi aynı anda pek gerekli değil. Tabii zevk meselesi ama bence sadece Shakti işinizi görecetir. Metalmuff kadar gainli değil ama bi boosterla o sorun da çözülür. British veya California(modun adı bu muydu emin değilim ama en sağda olan :D ) modunda biraz tizlere yüklenip boostlarsanız Metalmuff'ın yerini tutar. Metalmuff lambalı drive a geçmeden önce onlarca denediğim higain pedalı arasında favorimdi. Uzunca zaman çok da işimi gördü ama lamba tadı alınca değişiyor malesef her şey... Shakti daha çok yönlü bi pedal. Metalmuff'la hardrock, rocknroll çalamazsınız. Çok keskin ve net bir tonu var. Ama Shakti'de gayet rahat onları da çalarsınız. Ben özellikle British modellemesi için almıştım Shakti'yi. Sahne işiniz varsa bi kabin simülasyonuyla sahnede de kurtarır kayıtta da kurtarır gibi.

Bence Shakti cleani üzerine Metalmuff diyorsanız bence o işin hiçbir türlü oluru yok. Tabii kişisel tercih ama bence böyle durum.

Konuyu açtım, gelen kayıtların hepsini dinledim ve hemen bir tane Shakti Twin aldım (2.el) arkadaşlar dip gürültü gibi bir uğultu var farklı konu açmak istemedim aynı sorunu yaşayan varsa aydınlatabilir mi? Bu aletin dip gürültü yapmaması lazım. MS Screamer'da aldım üstelik farklı entegre kullanıldı daha yüksek gain vermesini sağlayan ama onda gram dip gürültü yok ms pedalların dip gürültüsüz çalıştığını biliyorum screamerda bunu gördüm noise gate bağlıymış gibi çalışıyor. Shakti neden böyle yapıyor arkadaşlar biri aydınlatsın :)

Örnek video/kayıt bir şey koyabilirsen iyi olur. Yüksek gain'de, topraklama yoksa rahatsız edici olabilir. Ürün arızalı olabilir. Evet elimden 3 tane geçti, hiçbirinde dip gürültüsü sorunu yoktu. Topraklama olduğu sürece yalnızca rüzgar sesi (hiss mi diyorlar ne diyorlar bilmiyorum) gelir, o da rahatsız etmez. Kullandığın güç kaynağıyla vs. de ilgili olabilir.

Gitarın tellerine değince ya da pedala değince dip ses azalıyor mu? Yalnızca Shakti'yle bir video atsan iyi olabilir bence.

buyrun hocam bu videoyu silicem zaten ama bakabilirsiniz. ileriye sarıp izleyebilirsiniz. sadece o bahsettiğiniz rüzgar sesi gelmekte.

Bu tecrübe ettiğim cinsten değil gerçekten. Rüzgar gibi evet ama o bahsettiğim şekilde değil. Başka pedalda yapmıyor da sadece bunda geliyorsa acaba pedaldan kaynaklı olabilir mi dedirtti, Mustafa abiye danışmakta fayda var. Elektrik işlerinden çok anlamadığım için fazla bir şey demeyeyim ama bu bir dip gürültüsü değil, pedal yine sessiz o açıdan. Başka bir şey var. Çok yüksek ses var gibi duruyor gerçi. Input yerine direkt pedalı takınca da (cd-in, ya da return girişli bir amfi) geliyorsa bir problem var yani. Düzgün çalışanında böyle bir şey yok diyeyim özetle.

buyrun hocam bu videoyu silicem zaten silmeden izleyin bari :)

Bu tecrübe ettiğim cinsten değil gerçekten. Rüzgar gibi evet ama o bahsettiğim şekilde değil. Başka pedalda yapmıyor da sadece bunda geliyorsa acaba pedaldan kaynaklı olabilir mi dedirtti, Mustafa abiye danışmakta fayda var. Elektrik işlerinden çok anlamadığım için fazla bir şey demeyeyim ama bu bir dip gürültüsü değil, pedal yine sessiz o açıdan. Başka bir şey var. Çok yüksek ses var gibi duruyor gerçi. Input yerine direkt pedalı takınca da (cd-in, ya da return girişli bir amfi) geliyorsa bir problem var yani. Düzgün çalışanında böyle bir şey yok diyeyim özetle.

Dip gürültüsüz mü çalışıyor yani? videodakiyle aynı ayarları yapıp bi deneyebilir misiniz?

Böyle bir ses çıkmıyor, ve evet yani normalde sıfır gürültüyle çalışan bir alet. Düzgün topraklama ve düzgün kablolama + güç beslemesiyle. Dip gürültüsü de yok, burdaki ses de yok.

Sorunu kısmen çözdüm. direk gitardan amfiye giriyorum başka hiç bir pedal yok arada ve boss adaptörle çalıştırıyorum dediğiniz gibii 0 dip gürültü. Ama setuba bağlayıp kendi yaptığım çoklu adaptör ile kullanınca yine aynısı oluyor :(

Geri