Amplifire - Nasıl Olur Da Başlığı Bile Olmaz ?

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda barrios tarafından 18 Nisan 2016 tarihinde açılan konu

 1. İlginçtir, BIAS ve benzeri ürünlerin bir dünya tartışması dönüyor forumda, ama bu hiç radarımıza girmemiş. Emre (Dragonchaser) sağolsun, cihazdan yeni haberim oldu. Çok kullanışlıya benziyor ve fiyat da Fractal ürünleri gibi uçuk değil. Sesler hoşuma gitti, sadece aynı anda kaç efekt alınabileceğini henüz çözemedim. Herhalde Türkiye'de yok...
  Amplifire Pedal by Atomic Amps
   
 2. Bende var ve satılık +905333240718
  USD 500
   
 3. Zamanında aradık aradık bulamadık, yerine alet aldığımız zaten işte böyle satılık çıkıyor :)
   
 4. Sanırım anında satılmış, yetişemedim:(
   
 5. Hadi ya, ilanı bile olmadan direkt bir satır ile satıldıysa bizim gibi bekleyenler varmış demek ki sinsice :)
   
 6. Türkiyede hala yok. Bir ara Ambar Guitars getirecekti o da getirmedi galiba.

  Yurtdışından namı yürümüş bir ürün bu, Türkiyede ise hala bilinmiyor. Modelleme piyasasında hem fiyat hem de performans olarak en mantıklı seçilecek alet aslında. Kemper-Heilx-AX8'in yarı fiyatından da azına rahatlıkla alınabilir. Amp modellemede vereceği seslerin de hiç aşağı kalır yanı olmaz. POD HD, Boss GT serisini cebinden çıkartır ses kalitesinde.

  Efekt tarafında OD808,Delay,Reverb,Phase,Wah gibi efektler var. Wah'ını expression pedal ile kullanabiliyorsunuz. İşin güzel yanı firmware güncellemeri ile yeni ampli modelleri de geliyor zamanla, hem de ücretsiz.

  Ürünü 1 senedir takip ediyorum, Türkiyede kullananlar var ise yorumlarını buradan belirtse iyi olur aslında.
   
 7. Ben kullanıyorum. İhtiyacımı fazlası ile görüyor. Eğer bir şey ifade edecekse çıkan ton oldukça organik geliyor. Özellikle British tarz modellemeler oldukça başarılı. Şu an ana setup'ım budur.
   
 8. Hocam bunu sadece bir kabine bağlayıp verimli ses alabilir miyiz yani amfi işlevi görür mü ?
   
 9. Direkt kabine bağlayamazsınız. Power amp özelliği yok. Ancak pratik çözüm olarak Electro Harmonix'in 44 Magnum adlı power amp pedalına bağlayarak kabine takabilirsiniz.
   
  berdin123 bunu beğendi.
 10. Tecrübem yok, hiç pre-amp kullanmadım ama sonuç olarak oldukça başarılı görünüyor.:)
   
  Son düzenleme: 1 Ekim 2016
 11. Efektlerin doğallığı, başarılı amfi modellemeleri, exp ile kullanılabilen wah, emsallerine göre daha uygun fiyat.. 10-15 yıl önce bu özelliklerde en ideal model Yamaha DG Stomp'dı; Atomic sanki DG'nin günümüz teknolojisiyle yeniden yorumlanmış hali..
   
  Son düzenleme: 1 Ekim 2016
 12. Aynen tip olarak da benziyor zaten :) Bende DG Stomp backup setup olarak hala durur ve bence aradan yıllar geçmesine rağmen hala güncelliğini yitirmiş bir alet değil tabii kullanmasını bilene. Amplifire'da fiyat, performans ve harici footswitch'e gerek duymayan mobil yapısı ile bence çok pratik bir tercih. Bulan ve ihtiyacı olan kaçırmasın derim!
   
  CAJEMIR bunu beğendi.
 13. Aynen. Bir Friedman modellemesi var. Beni benden alıyor.
   
  CAJEMIR bunu beğendi.
 14. barrios bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş