İbanez JEM77V Prestige

Arkadaslar ibanezin bu modeli hakkinda fiyat/performans gibi bilgilere ihtiyacim var, aramizda varsa kullanan arkadaslar, yoksa hakkinda bilgiye sahip olan kisiler yorumlarini belirtirlerse cok sevinirim .. daha once jem dinleme/deneme firsatim oldugundan karakterini tahmin edebiliyorum, diger jem'lere kiyasen aralarinda buyuk bir fark var midir, en azindan denemeden internet uzerinden alinabilecek olcude bir gitar midir merak ediyorum ..

http://www.ibanez.co.jp/eg_page_2007.php?AREA_ID=3&PAGE_ID=538&COLOR=CL01

tesekkurler ..

Jem7vwh'den kalite acisindan hicbir farki/eksigi yok. Once bunu belirteyim.

Ses karakteri acisindan ise govdenin alder yerine basswood olmasi ve manyetiklerin breed olmasindan oturu farklar var. Aslen, karakter olarak jem7vwh'nin tam tersi diyebilirsin. Manyetiklerin outputu ise jem7vwh'den ihmal edilebilecek kadar az dusuk.

Jem7vwh'deki o parlak tizleri alamazsin bu gitardan. Ama pesleri daha toktur ve oturmustur. Vai'nin bu gitari yaptirirken ki amaci jem7vwh ile karakter acisindan kontrast olusturmasi idi zaten.

Daha halk agziyla aciklarsam, jem7vwh biraz daha fender'imsidir. Jem77bk ise daha ibanez'imsi. :)

Ben DKMG kullanıyorum, geçenlerde MusicMan Axis'i satın almak amacıyla denedim (gerçi vazgeçtim), sonra da JEM7VWH'i denedim.. Zuhal'deki çok mu kullanılmıştı bilemeyeceğim ama, klavye rengine kafayı çok takarım ve berbat bir klavye rengi vardı, sanki Hindistan yapımı Jacksonlar'daki gibi açık açık, ve bakımsızdı, oyuncak gitar gibi geldi bana Axis'in ardından..

ChatKing demiş ki:
Ben DKMG kullanıyorum, geçenlerde MusicMan Axis'i satın almak amacıyla denedim (gerçi vazgeçtim), sonra da JEM7VWH'i denedim.. Zuhal'deki çok mu kullanılmıştı bilemeyeceğim ama, klavye rengine kafayı çok takarım ve berbat bir klavye rengi vardı, sanki Hindistan yapımı Jacksonlar'daki gibi açık açık, ve bakımsızdı, oyuncak gitar gibi geldi bana Axis'in ardından..

Çoğu ibanezin fabrika çıkış klavye rengi öyledir, kuruduğu için ağaç o hali alır.İlk limon yağınızı sürdüğünüzde klavyeye eski alıştığınız klavye görüntüsü geri gelecektir:) Fakat gelene kadar kuruyabildiği kadar kuruması amacıyla üzerine hiçbirşey sürülmüyor ancak alındıktan sonra işte kendimiz sürüyoruz o zaman değişiyor.Benim kendi RG2550'imde de vardı.

JEM konularına gelirsek süper gitarlar gerçekten buna diyecek birşeyim yok fakat hani dolarının her kuruşuna kadar hakedecek kadar değil.Yani bence fiyatları daha uygun olabilirdi.Aynı paraya "signature" olmayan yine ibanezin çok daha süper gitarları vardır RGT Prestige serileri bir örnek mesala

ChatKing demiş ki:

Gulagaci rengi, bu gayet dogal. Yine diger cogu rosewood klavyelere gore koyu bile sayilir jem'inki.

2003'ten sonra yapilan Jem7vh'lerin klavyesi rosewood'dur.
2003 ve oncesi abanoz klavyedir. abanoz klavye siyah ve putursuzdur. Tonal karakter ve sustaini de cok az miktarda etkiliyor.

jem77vbk gayet güzel bir gitar.
jem7dbk - jem77brmr - jem77vbk aynı konfigürasyona sahip gitarlar.
farkları boya ve inlay.

Görüntü olarak bu gitar jem7wh'tan bana göre daha şık bir gitar.

Geri