Internet Dolandırıcısına Rekor Hapis!

Benim fikrimce sahibinden.com tarzı sitelere üyelik kontrolsüz şekilde kolay, e-devlet gibi bir sistem kurulup kimlik ibrazı ve imza ile üyelik açılsa o zaman kimse bu işlere kalkışamaz, çalışmadan insanlardan karşılıksız para koparmayı meslek edinmiş insanların bu tip satış sitelerinden uzak tutulması iyi olurdu. Ben de bazen denk geliyorum ve şikayet ediyorum ama pek işleme alınmıyor bu bildirimler sanırım, ilan hala duruyor bakıyorum birkaç gün sonra. piyasada hızlı alınıp satılan ekipmanları çok uyguna koyanlara dikkat etmek lazım, adam 500 liraya rode nt2a ilanı koyuyor, resimler de google'dan yapıştırma, şimdi bu arkadaşa ürünü görmeden dokunmadan havale geçmek biraz da riskli aslında kimse darılmasın. GET açıp açamayacağını sormak, satıldığı mevkide bi arkadaşınız olduğunu elden test-teslim yapıp yapamayacağını sormak da biraz netleştiriyor durumu. yine de üç kuruş fazla verip GET ile almak taraftarıyım.
Yazının başında dediğiniz gibi bir sistemde gerçekleşecek ilk olası diyalog:
D.B.: Hayırlı olsun ürün satmışsın, şimdi para da vardır sende, oo hem de dolar, şimdi sakin ol ve içinden %18'ini görebileceğim bir yere bırak, arkana bile bakmadan uzaklaş, bir şey deneyeceğim, belki sana yol su elektrik olarak döner, şaka şaka senin aklın yetmez orasına boşver, hop sen hala burda mısın!
PS: Lütfen büyüklerimizin aklına muz kabuğu düşürmeyelim

Geri