Askı Pini Sorunsalı

1984 explorerımda bundan bi süre önce neck tarafındaki askı pini çıkmıştı askıyla ayakta çalarken (zor tuttum çakılıyordu gitar). Orayı bi müzik dükkanında yaptırdım. Adam silikon dolgu yaptığını söyledi. Herneyse, şuanda o askı pini yine sallanıyo arada bir gevşiyo, geri sıkıyorum falan. Bunun kesin bi çözümü yok mu luthiyeye mi gitsem?

1984 explorerımda bundan bi süre önce neck tarafındaki askı pini çıkmıştı askıyla ayakta çalarken (zor tuttum çakılıyordu gitar). Orayı bi müzik dükkanında yaptırdım. Adam silikon dolgu yaptığını söyledi. Herneyse, şuanda o askı pini yine sallanıyo arada bir gevşiyo, geri sıkıyorum falan. Bunun kesin bi çözümü yok mu luthiyeye mi gitsem?
Eğer gitarın askı pinini bir daha çıkarmam diyorsan şu sağlam yapıştırıcılar var ya sprey sıkıp kuruttuğunuz (ismini hatırlamıyorum ama anlamışsınızdır zaten) onlar çok iyi sonuç veriyor. Bir de uğraşırsanız talaş ve tutkalı deliğe dökün yani deliğin olduğu yere dökün kuruduktan sonra vidayı şarjlı tornavida ile monte edin

Geri