Focusrite 2i2 Mi Steinberg Ur22 Mi ?

Seçim

• Scarlett 2i2

Oylar: 25 50.0%
  • Ur 22

Oylar: 25 50.0%

• Toplam oy veren
    50
Kendi tecrübelerinizi ve zevkinize uyan bir ekipmanı burada övmeniz ve insanlara tavsiye etmenizden daha doğal birşey olamaz, buna saygı duyuyorum, burada insanlar ekipman sorularına öneri yazarken çekinmemeli zaten, ama yazılan bir konuya en ufak zıt-farklı bir bakış açısı getirildiğinde "saçma" nitelendirmesi yapmanızın doğru olmadığını belirtmek istedim, amacım konu dışına çıkıp bireysel tartışmaya gitmek değil, siz presonus'u memnun şekilde kullanıyorsanız sorun yok. Yalnız tekrar altını çizmekte yarar var, bu fiyat aralığındaki ses kartlarının aşağı yukarı soundları aynı, fark isteniyorsa gerçekten bir üst segment olan rme-apogee-universal audio gibi kartlara bakmak lazım, en amatör kulak dahi ilk kayıtta farkı anlıyor.

Konuyu açan arkadaşım, ur22 ya da 2i2'yi birbirine tercih ettiğiniz için pişman olacağınız bir durum yok ortada, home studio için ikisi de yeterli kartlar, belki biraz daha zorlanıp Audient id14 bakılabilir, son günlerde birkaç tane arkadaşıma aldırdım çok memnun kaldılar, preamp ve converter'ları 2i2 ile ur22'den daha iyidir.
kardes senden bir ricam olucak diyorsun ki son gunlerde arkadaslarima audient id14 aldirdim menmun kaldilar ben iki kart arasinda kaldim biri roland quad capture herkesin tavsiye etdiyi biri de audient id14 ikisinin arasinda 50$ fark var bunlarin hangisi giris seviye hangisi orta audient alirsam aradaki farki hissedebilirmiyim vokal yapicam yoksa ayni seylermi?
rica etsem yanitlaya bilirmisin tecrubeli biri oldugun icin sana sordum

kardes senden bir ricam olucak diyorsun ki son gunlerde arkadaslarima audient id14 aldirdim menmun kaldilar ben iki kart arasinda kaldim biri roland quad capture herkesin tavsiye etdiyi biri de audient id14 ikisinin arasinda 50$ fark var bunlarin hangisi giris seviye hangisi orta audient alirsam aradaki farki hissedebilirmiyim vokal yapicam yoksa ayni seylermi?
rica etsem yanitlaya bilirmisin tecrubeli biri oldugun icin sana sordum

Tabiki Auident, converter ve preamp olarak daha üstün bir kart.

elimde sıfır hiç kullanılmamış ur-12 düşünürseniz mesaj atabilirsiniz. iyi bir fiyata verebilirim. faturalı garantili.

Focusrite 2i2'den Roland Quad Capture'ye geçiş yaptım. Resmen level atladım. Humbucking gitarlarda (sadece aktif olması önemli değil pasifler de dahil buna) gain en kısıkta dahi olsa Focusrite 2i2'de clipping sorunu ile karşılaşırsınız. Buradan 2i2 alacak arkadaşlara sesleniyorum :
Eğer ben gitarımı ses kartına doğrudan bağlayıp bias, amplitube gibi programlarla kayıt alacağım diyorsanız 2i2'den alacağınız sound sizi tatmin etmeyecektir. Clipping sorununun önüne geçemezsiniz maalesef :( Yok ben amfimi mikrofonlayarak kayıt alacağım diyorsanız o fiyata güzel cihaz tabi bunu kabul etmek gerek. Ama ses kartı alırken doğrudan gitar bağlantısı yapacak arkadaşlar için tavsiyem üzerinde hi-z girişi olan veya bir pad tuşu olan ses kartı almalarıdır. Bunlar tamamen kendi tecrübelerim. Benden daha bilgili arkadaşların yorumlarını duymak isterim.

Focusrite 2i2'den Roland Quad Capture'ye geçiş yaptım. Resmen level atladım. Humbucking gitarlarda (sadece aktif olması önemli değil pasifler de dahil buna) gain en kısıkta dahi olsa Focusrite 2i2'de clipping sorunu ile karşılaşırsınız. Buradan 2i2 alacak arkadaşlara sesleniyorum :
Eğer ben gitarımı ses kartına doğrudan bağlayıp bias, amplitube gibi programlarla kayıt alacağım diyorsanız 2i2'den alacağınız sound sizi tatmin etmeyecektir. Clipping sorununun önüne geçemezsiniz maalesef :( Yok ben amfimi mikrofonlayarak kayıt alacağım diyorsanız o fiyata güzel cihaz tabi bunu kabul etmek gerek. Ama ses kartı alırken doğrudan gitar bağlantısı yapacak arkadaşlar için tavsiyem üzerinde hi-z girişi olan veya bir pad tuşu olan ses kartı almalarıdır. Bunlar tamamen kendi tecrübelerim. Benden daha bilgili arkadaşların yorumlarını duymak isterim.

Steinberg'de yaşamadım bunu. Tersine çok memnun etti beni.

Pc yi açıp kapatırken bile ses kartının volume u kısılı bile olsa 2i2 de eğer hoparlörlerin power düğmesi kapalı değilse pat put diye ses duymanız kaçınılmaz.yazılım olarakta bazen daw açıkken caz cuz gibi sesler duyabilirsiniz. En azından ur 22de bu sorunlar yok bunu aynı sistemde 2 kere farklı 2i2 ve ur22 kullanmış birisi olarak yazıyorum

Pc yi açıp kapatırken bile ses kartının volume u kısılı bile olsa 2i2 de eğer hoparlörlerin power düğmesi kapalı değilse pat put diye ses duymanız kaçınılmaz.yazılım olarakta bazen daw açıkken caz cuz gibi sesler duyabilirsiniz. En azından ur 22de bu sorunlar yok bunu aynı sistemde 2 kere farklı 2i2 ve ur22 kullanmış birisi olarak yazıyorum

bu ikisi denk kartlar aslında, birbirine bir üstünlükleri yok, bahsettiğiniz soğuk başlama özelliği aslında ses kartında değil hoparlörde olması gereken bir özelliktir, bütün sistemin bağlı olduğu prize elektrik gönderildikten 7-8 saniye sonra hoparlör açılır ki bu bahsettiğiniz sesler duyulmaz, daw açıkken duyacağınız o çıtırtılar ise bambaşka birşey, projenin yüküne işlemcinin yetersiz gelmesi ve buffer size'ın artırılmaması durumu sebep olur buna. bu fiyat aralığındaki ses kartlarından aşırı beklentilere girmeyelim, ev ortamında kalburüstü işleri kotaracak, stabil driver'lara ve phantom power-hiZ destekli preamplara sahip bir kart arıyorsak 2i2 veya ur22 bu fiyat aralığında memnun eden ürünler zaten. converter, preamp, latency gibi konularda ev ortamında daha iyi sonuçlar bekleniyorsa rme-apogee-universal audio-audient gibi home-premium sınıfı ürünlere bakılmasını tavsiye ederim...

focusrite scarlett solo kullanıyordum puff put pot cihaz açılırken ses çıkartınca iletişimden mail attım adamlara. Bu ses açılışta doğal dediler .. :D büyük ihtimal üst modellerinde olayı çözmüşlerdir diye tahmin ediyorum.

bu ikisi denk kartlar aslında, birbirine bir üstünlükleri yok, bahsettiğiniz soğuk başlama özelliği aslında ses kartında değil hoparlörde olması gereken bir özelliktir, bütün sistemin bağlı olduğu prize elektrik gönderildikten 7-8 saniye sonra hoparlör açılır ki bu bahsettiğiniz sesler duyulmaz, daw açıkken duyacağınız o çıtırtılar ise bambaşka birşey, projenin yüküne işlemcinin yetersiz gelmesi ve buffer size'ın artırılmaması durumu sebep olur buna. bu fiyat aralığındaki ses kartlarından aşırı beklentilere girmeyelim, ev ortamında kalburüstü işleri kotaracak, stabil driver'lara ve phantom power-hiZ destekli preamplara sahip bir kart arıyorsak 2i2 veya ur22 bu fiyat aralığında memnun eden ürünler zaten. converter, preamp, latency gibi konularda ev ortamında daha iyi sonuçlar bekleniyorsa rme-apogee-universal audio-audient gibi home-premium sınıfı ürünlere bakılmasını tavsiye ederim...
malesef katılmıyorum hoparlörle alakalı değil aynı hoparlörde 2 ses kartı denenmiştir hatta 2 adet 2i2 ve 1 adet ur 22 ve bu sorun arkadaşımın 2i4 kartındada var, hoparlörle alakalı olsa steinberg ur 22 dede olur bu hatta presonus audioboxtada böyle sorunla karşılaşmıştım, bu arada hoparlör jbl lsr 305 idi.
Tabiki daha üst seviye kartlar var fakat burdaki konu 2i2 ve ur 22 arasında, ve 2 kartı deneyen birisi olarak ur 22 diyorum.

Hocam üstte de bahsettim Scarlett 2i2'de Hi-Z desteği yok maalesef. Onun dışında çıt pıt filan ben duymadım (Windows 7 64-bit, Cubase 5). Ofis arkadaşımda da 2i4 var onda da çıt pıt filan yok. Ama 2i4'te pad tuşu var işte onun sayesinde bu clipping olayı olmuyor gitarı direk giriş yapınca.

Geri