Northernlights

:) RTN'deki sahnenizi İzmirli bir arkadaşımla konuştuk da epey beğenilmişsiniz ;) burada RS'den önce de konserde sizi görmek güzel olurdu, şööle enfes bir power ziyafeti, yakında Zoo fest var millet death black'e doyacak, power konserleri daha çok olmalı...

Norrthernlights 26 kasim cuma gunu Odtu metal gunlerinde cikacaktir Ankarali hayranlarina duyurulur lutfen grubu yalniz birakmayin zaten ankara'ya bu kadar zor geliyorlar bir daha ne zaman gelecekler belli olmaz ben sahsen bir bucuk senedir bekliyorum.
Northernlighsla birlikte crossfire ve magick cikacak o gun kacmaz bende soylemesi!!! :D :D :D

nl

Değerli dinleyicilerimiz,

"Tebareke ve amme dualar kitabı" ile birlikte yola çıkacağımız 26 Kasım sabahı Bülent, Alen, Tancan ve Serhat için eğlenceli, Barış ve Esra için ise bol dualı yolculuklar temenni ederiz. (Onur !!!)

yavaş gelin aman haaa...

Serhat' ın bana 250.000 TL borcu var her yerde onu arıyorum başına bişi gelmesin huehuehe : )
size şimdiden iyi yolculuklar...

bu arada ben Knightmare ve Celestial Asylum' un davulcusu Kemal...

ODTÜ' de görüşmek dileğiyle kendinize iyi bakın

arkadaslar merhaba,ben trakya tıp 4 ten serkan burç
üniversitemizde bir rock topluluğumuz var
ve10-15 amatör grubun katılacağı bir rock festivali duzenlemeyi planlıyoruz okulumuzda 500 kişilik bir kultur merkezimiz mevcut
gidiş dönüş masraf-yemek ve kalacak yeri temin ederiz
daha başka ne gibi istekleriniz var lutfen bana ulaşın
[email protected]

POSTHISH

CelestialEra demiş ki:
yavaş gelin aman haaa...

Serhat' ın bana 250.000 TL borcu var her yerde onu arıyorum başına bişi gelmesin huehuehe : )
size şimdiden iyi yolculuklar...

bu arada ben Knightmare ve Celestial Asylum' un davulcusu Kemal...

ODTÜ' de görüşmek dileğiyle kendinize iyi bakın

Yaw Kemal...Ne adamsın!!!
Serhat askere giderken kesip sakladığı saçlarını senden aldığı o 250.000 TL ile geçenlerde tekrar posthish olarak ekletti.

Yandı gülüm keten helva. Bari ODTU konserlerine bedava davetiye verselerde 250.000 TL yi kurtarsan. Pek kurtarmaz ama... :twisted: :eek: :eek: :arrow: :arrow:

Neyse aman beyler havalar kötü yavaş gelin. Kar lastiği, zincir falan bulundurun arabada. Bu arada ben kadranda en son 170 km gördüm çok zorlamadan.
Gitarda değil ama arabada iddialıyım gerekirse 200'de yaparız...
:D :p :arrow:

Bu arada SERHAT...Tümay ile yaptığım muhabbetlerde öğrendiğim kadarıyla 1 sürü yanlış anlaşılma vs söz konusu.

Kimseyi eleştirmek veya laf söylemek (laf sokmak) gibi niyetim yoktu.

Benim tek derdim var MÜZİKAL YARATICILIK... Grupların + ve - yönlerini aynen topicinize 1 önceki mesajımda olduğum gibi söyleme yanlısıyım. Bir süredir forumlarda grup işlerimiz ciddiye binmeye başladığından beri, yani piyasaya giriş yaptığımızdan beri müzik eleştirisi içerikli mesaj yazmıyorum.
Daha önce yazdıklarımda ise tek ANA FİKİR - MÜZİKAL YARATICILIK konusuydu. Yoksa grupların gitar-davul-bas teknikleri, imajları, sahne performansları, kişilikleri, çıktıkları konser sayısı gibi konulara hiç değinmedim. :!: :!: :!: :arrow: Benim en önem verdiğim nokta biraz orijinal materyaller ve melodiler üretilmesi ve grupların bu konudaki durumları.
Birazda çok iyi enstrumanist olmanın yaratıcılığa bazı zamanlar hiç katkısı olmadığı üzerinde durdum.

Zaten bunlar benim grup işlerine girmeden önce uzun zamandır kafamda oluşturduğum düşüncelerdi. Biraz forum tartışmaları ve birazda olağan röportajlarda söylemek için fırsat bulabildim. Yani gruplar için özel oluşturduğum düşünce yapıları değildi.

Kendi grubum içinde olabildiğince değişik materyaller denemeye çalışıyorum. Belki demoda anlaşılmayabilir ama yeni materyallerle beraber daha iyi anlaşılacak diye ümit ediyorum. 8)

Yoksa kim daha iyi gitar çalar kim birbirini bilmem ne yapar tarzı çocukça sidik yarıştıma konularına dalmadım.

Fakat forum ortamlarına genel bir eleştiri yazdığında içeriği anlaşılmayınca okuyucuların aklına ilk gelen VAY BEAA ADAM ACAİP LAF SOKMUŞ... :!: durumu oluyor.

Aynen, farklı kriterler göz önüne alınmadan demo kriterleri içindede ben her çeşit objektif görüşe + veya - açığım. Hepimizin bu müzik işi içinde artı veya eksi yönleri mevcut.

Fakat aynı tarza gönül vermiş gruplar arasında sanki bir FUTBOL LİGİ :!: yaşanıyormuşcasına anlaşılıyor olaylar.

Bu müzik olayına girmeden önce grupların müzikal taraflarını eleştirme işini rahatça ve patavatsızca yapabiliyordum fakat bir demo çıkartıp olası bir kaç eleştiri alınca bazı şeylerin nasıl etki yaptığını daha iyi anlamış bulunmaktayım. :D

Herneyse REDBARAON nickli arkadaşın dediği gibi sanal ortamlar biraz fazla sakat olabiliyor.

Kalın salıcakla... Konserler için iyi şanslar. ;) :D :D :D :!: :arrow:

26 Kasım Cuma günü biz de Mimarlık Amfisinde olacağız, NORTHERN LIGHTS'a şimdiden iyi yolculuklar ve konserde başarılar diliyoruz. Eminiz ki çok sıkı bir canlı performans sergileyecekler... ;)

MoonlapseVertigo demiş ki:
ankarada demoları nereden bulabilirz

Yanlış bilmiyorsam Ankara'da malum demo satışı yapılan yerlerde kalmamış olması lazım. Yine de ODTÜ'ye gelirken yanımızda cd getireceğiz yeterli miktarda.
Ankara'da bizi destekleyen ve takip eden herkese teşekkürler, uzun zamandır beklediğimiz bir konserdi bizim için. Görüşmek üzere :)

Olm ÖDTÜ'de ilk iki el king atacaz ,kazanan grup dierinin soundçekini yapicak...
Abijim yaninizda demo getirin bizimkilerle birliktte double penetration split yapip kakalariz millete ödtüde.

Odtü

Bizi Ankaraya ve istanbula ulaştıran Fatih Ekspresine,
Ankaralı Taksici abilerimize,
Odtü bilardo salonuna,
Sabahın 8:00 inde kumpir sormamızı olgunlukla karşılayan saladbar yönetimine,
1.500.000 tl ye satılan portakal suyu sıkma makinesine,
İlgili bölümdeki alafranga tuvalete,
3 buçuk saat boyunca bizim albüm konsepti tartışmalarımızı sabırla dinleyen TCDD Ankara Garı pastanesine,
Bize yer vermeyen 48 koltuk numaralı yolcuya(!)
Ankarada bizi bağırlarına basan değerli hayran kitlemize,
konukseverliğinden ve yakınlıklarını bizden esirgemeyen "Magick" gurubu elemanlarına,
Özlem ve Demet'e sonsuz teşekkürler.

Geri