Northernlights

Ya geçenlerde denk geldim bu Patrick Rondat denen herife. Adam tek sözcükle mükemmel... Hasta oldum, tam benim sevdiğim ayar bir solo çalışma... :))

Bu arada ODTÜ Beste Günleri'ne dışarıdan geliş serbest mi?
Hangi günler ve hangi saatler?
Hangi gruplar çıkacak?
Birisi beni aydınlatırsa sevinirim.

Marlboro Lights..:) çok iyi grup hatta topluluk..
Çok başarılı kapak ve arkasında gitarıyla birlikte Yngwie'nin "hık" deyipte burnundan düşürdüğü bir Ibanez'li Malkoç. Afferin size... Aynen devam. GAZ GAZ GAZ!!!
Hazır etrafınızda (yalaka demiyeceğim) fanınız da var... ASLANSINIZ BEEE...

:evil:

Kimi insanların yalakalık ile FAN arasındaki ayrımı yapabilmelerine sevindim... Nedense birçok zaman bu fark anlaşılamıyor ya da belki de insanlar bunu kabullenmek istemiyor... :evil:

deerrudolf demiş ki:
Kimi insanların yalakalık ile FAN arasındaki ayrımı yapabilmelerine sevindim... Nedense birçok zaman bu fark anlaşılamıyor ya da belki de insanlar bunu kabullenmek istemiyor... :evil:

zaten herhangi bir Türk grubunun "yalaka" sahibi olması bana son derece komik gelmiştir. Ben Türkiye'de konserlerine özel tur otobüsleriyle giden, arenaları dolduran, özel jetleriyle uçan, evlerinde çılgın partiler veren bir grup olduğunu sanmıyorum :LOL: ;)

way way wayyyyy ya bu hazımsızlık hastalığı ne kötü bi olaydır yahu :D özellikle de bu ankara semalarında çokça görülen bir durum...mide rahatsızlığı olan shivan mı neydi her ne haltsa bu arkadaşa yazık fazla mide asiti ve gazı var demekki...yurdum metalcilerinde nedense bu hastalık had safhada valla bu ortamlardan da nefret ettirdiniz ya yuh olsun artık. E böyle insanlar zaten kendilerinde gördükleri şeyleri "yalaka ya da başka tanımlamalar" etraflarında da görmeye çalışırlar sanırım bozuk bir psikoloij durum ;)

Onur bu özel tur otobüsünüzde şampanya ve havyar da var mı bak yoksa darılırım :)

DyingSwan demiş ki:
way way wayyyyy ya bu hazımsızlık hastalığı ne kötü bi olaydır yahu :D özellikle de bu ankara semalarında çokça görülen bir durum...mide rahatsızlığı olan shivan mı neydi her ne haltsa bu arkadaşa yazık fazla mide asiti ve gazı var demekki...yurdum metalcilerinde nedense bu hastalık had safhada valla bu ortamlardan da nefret ettirdiniz ya yuh olsun artık. E böyle insanlar zaten kendilerinde gördükleri şeyleri "yalaka ya da başka tanımlamalar" etraflarında da görmeye çalışırlar sanırım bozuk bir psikoloij durum ;)

Saçma salak konuşmaya gerek yok. Hazım mazım ne diyorsun ya aptal mısın? Bir şey oluyor birkaç insan bir araya geliyor müzik topluluğu oluşturuyor sen ve senin gibilerde onları yere göğe sığdıramıyor. NEDEN? kekosunuz işte. Müzik dinlersiniz, anlayamazsınız. Enstrüman hakimiyetiniz falan yoktur.. Sonra ne dediğinizi bilmezsiniz anca İLTİFAAAT İLTİFAAAT "ASLANSIN KAPLANSIN"... Ne abi bu. Akıllanın artık. Etrafta hala "Bilmem kim saniyede çok milyon vurmuş" gibi şeyler diyen ve inanan insanlar var ve ben bunu ne zaman onların suratına vursam ben hazımsız oluyorum. neyi hazmedemiyeceğim Marlboro Lights'ı mı? Saçmalık. Bir kez olsun birşeyi de seviyeli yapın allah aşkına...

Bide ben ankaralı değilim. Ankaralıları da genelde sevmem koçum.

e bu laflar genelde bi faaliyet göstermeyen yada göstermeye çalışıp da eline yüzüne bulaştıran tayfadan çıkıyor....tartışmaya değecek bi mevzuu değil işte.

evet birileri biraraya gelip birşey yapıyor, birileri de bunu takdir ediyor...kalanlara ne düşer ?? ;)

Evet, redbaron dediğin gibi; Türkiye'de hele bu şartlarda bahsettiğin tarzada süperstar gruplar yok, olamaz da...
Sadece bir seferinde yerli bir grubumuzun, konser sonrası Saklıkent'teki odaya yaptığı hatun siparişinin gerçekleştiğine tanık olmuştum. O kadar... :D :D :D

Birileri müzik yapar, birileri onu beğenip destek verir, işte kalanlar da beğenmemeyi kendine yediremeyip b*k atmayı tercih eder... :evil:

zewkler we renkler tartışılmaz shivan dragon, hiçbir zaman ne kadar çok nota basıyoruz diye etrafta caka satan tipler diiliz..içimizden ne geçiosa o müziği yapıoruz..beenmemek sana kalmış bunuda saygıyla karşılıorum..fakat yaptıın yorumlarda edep sınırını aşmasan forum okuycuları için ii olur..

deerrudolf patrick rondat ın amphibia albumunu dinlemediysen mutlaka dinle en ii solo albumlerdendir..

PatrickRondat demiş ki:
deerrudolf patrick rondat ın amphibia albumunu dinlemediysen mutlaka dinle en ii solo albumlerdendir..

Amphibia albümünü dinlemedim henüz. Zaten daha yeni keşfettim diyebilirim. On The Edge albümünü dinliyorum her fırsatta.
Benim aradığım Malmsteen, Impelliteri tarzı sırf gitarının perdesiyle oynayan (ya ne demek istediğimi anlamışsındır) bir müzik tarzından çok biraz daha grup müziğine yakın bir tarz. Örneğin Marty Friedman'ın True Obsessions albümü demek istediğim tarzın bildiğim en iyi örneği. Amphibia'yı da edinmeye çalışacağım. Eyvallah ;)

deerrudolf demiş ki:
....
Birileri müzik yapar, birileri onu beğenip destek verir, işte kalanlar da beğenmemeyi kendine yediremeyip b*k atmayı tercih eder... :evil:

Beğenmek gibi bir şey yok. Bok da atıyorum. Burada asıl sorun birçok insanın yaptığı saçma ve kesinlikle yapıcı olmayan, genelinde havasına suyuna takdir içeren yorumlar.

redbaron demiş ki:
e bu laflar genelde bi faaliyet göstermeyen yada göstermeye çalışıp da eline yüzüne bulaştıran tayfadan çıkıyor....tartışmaya değecek bi mevzuu değil işte.

evet birileri biraraya gelip birşey yapıyor, birileri de bunu takdir ediyor...kalanlara ne düşer ??

Ya ne güzel sıkıyosunuz abi yok efendim faaliyet gösteremeyen yok bilmemne. Senin ne gibi bir referansın var ki bu kadar güveniyorsun kendine anlamış değilim. Bu arada kalanlara da gerekeni söylemek, olmadı sizin saçmalıklarınızı sizin yüzünüze vurmak düşer. En azından bence. Başka türlü düzelmezsiniz.
PatrickRondat demiş ki:
zewkler we renkler tartışılmaz shivan dragon, hiçbir zaman ne kadar çok nota basıyoruz diye etrafta caka satan tipler diiliz..içimizden ne geçiosa o müziği yapıoruz..

Kastettiğim şey burada sizin caka yapmanız değil, etrafta bu tarz -teknik anlamda- yalan yanlış şeyleri söyleyen insanların olması, yani genel kapasitenin düşük olması ve EN BAŞINDAN BERİ SAVUNDUÐUM TEK ŞEY OLAN YORUMLARIN AHMAKÇA OLMASI(Boş yere alınmayın)

Ya ben yazıyorum da siz bunu sallamazsınız bende daha fazla yazmam ama bilin ki çoğu insan boş yorum yapıyor, adam gibi yapın ki her zaman yakındığınız "Türkiye'de müzik seviyesi" bir yere gelsin. Haketmeyen bir birimi bu kadar yüceltirseniz maksimum ulaşacağınız yer o olur ve sersefil devam edersiniz. :twisted:

Shivan_Dragon demiş ki:
redbaron demiş ki:

evet birileri biraraya gelip birşey yapıyor, birileri de bunu takdir ediyor...kalanlara ne düşer ??

Ya ne güzel sıkıyosunuz abi yok efendim faaliyet gösteremeyen yok bilmemne. Senin ne gibi bir referansın var ki bu kadar güveniyorsun kendine anlamış değilim. Bu arada kalanlara da gerekeni söylemek, olmadı sizin saçmalıklarınızı sizin yüzünüze vurmak düşer. En azından bence. Başka türlü düzelmezsiniz.

valla seni utandıracak kadar var desem ;)

hmm bare kaynak filan yaptırsa yazık olmuş bide size birkaç eleştri ;
bikere müziğinize laf etmiyorum dediğim gibi çok beğendm gerçekten bence orjinal ve kaliteli çok dinamik güzel zevkli dinlemesi bunları geçtim olmusuz olarak
sahnede biraz serhat dediğin arkadaş özellikle biraz i dağınıklık var tarzı farklı idi sanırım bandana gözlük filan daha sade bi birlik içnde olsanız yani vokalist daha normal biri davulcu upuzun saçlar diğer eleman toplamış sende kısa vs yabi müzik herşeyden önemli tabi ama görsellikte ilk gören insaları etkiliyor sahnede daha iyi durmanız için biraz daha bi tarz oturtup öyle çıksanız harika olur ciddi bi fanınız olma yolunda ilerliyorum walla takip edicem başarılar ayrıca ankarada demonuzu bulabilimiyim hayride filan

Shivan_Dragon demiş ki:
DyingSwan demiş ki:

Saçma salak konuşmaya gerek yok. Hazım mazım ne diyorsun ya aptal mısın? Bir şey oluyor birkaç insan bir araya geliyor müzik topluluğu oluşturuyor sen ve senin gibilerde onları yere göğe sığdıramıyor. NEDEN? kekosunuz işte. Müzik dinlersiniz, anlayamazsınız. Enstrüman hakimiyetiniz falan yoktur.. Sonra ne dediğinizi bilmezsiniz anca İLTİFAAAT İLTİFAAAT "ASLANSIN KAPLANSIN"... Ne abi bu. Akıllanın artık. Etrafta hala "Bilmem kim saniyede çok milyon vurmuş" gibi şeyler diyen ve inanan insanlar var ve ben bunu ne zaman onların suratına vursam ben hazımsız oluyorum. neyi hazmedemiyeceğim Marlboro Lights'ı mı? Saçmalık. Bir kez olsun birşeyi de seviyeli yapın allah aşkına...

Bide ben ankaralı değilim. Ankaralıları da genelde sevmem koçum.

ankaralıları sevmem 3 milyondan fazla insanı çocukça bir lafla genellmek nasıl bir zekanın işidirki ne beklerim ben böyle bi lafdan sonra ankaralıları sevmem sanki tüm ankarlıların aynı bi özelliği filan var hepsi birbinin aynı komik ya başka birşey değil

:))

bu sahne ve kıyafet konusunda bayaa çektik zamanında :) Tarz konusunda bence de haklısın, biraz kopuk duruyoruz sahnede. Bu saatten sonra da saç uzatmayayım :p

Ankara'da malum demo satışı yapan yerlerde olması lazım, eğer bulamazsan bana mail at ben sana ulaştırırım cd'yi

Ya benim anlamadigim bir gruba neden bu kadar laf soylenir begenmiyorsan dinlemezsin begeniyorsan dinlersin benim de mesela rock station da cikan ve hic mi hic begenmedigim gruplar war ben onlarin topiclerine girip yok etrafindaki yalakalar filan demedim gerci bunu bu topicte tarişmakta ters ama senin galiba cok iyi bir grubun war cok iyi bir muzisyensin deni tebrik ederim galiba amerika almanya dunya turnesi filan duzenlediniz sonra Turkiye de bazi gruplari izleyip kendinizle karsilatiriyorsunuz :) .
Lights olayina gelince belki bilmezsin sen ama light sadece senin dusundugun anlama gelmiyor hele hele northern lights hic ama sen tabii insanlari suursuzca eleştirmekten northernlightsi sadece grup olarak duymussundur :LOL: :LOL:

Geri