Jet City Ile Metal Tonları

'Elektro Gitarlar' forumunda masterofpuppets tarafından 29 Nisan 2016 tarihinde açılan konu

1. Sizce jet city ile thrash/heavy metal tonları alınabilirmi ?

2. Jet City ne? Hangi modeli? Gitar ne? Heavy/Trash... Hangi grupların tonları? Bi dünya Heavy/Trash tonu var. Aç biraz.

programci_84 bunu beğendi.
  3. Metallica,gitar emg 81-85 manyetikli,aklımda tam model yok hangisi uygun giderse,1500-2000 TL arası :)

4. uvidinli, hackeiommi ve masterofpuppets bunu beğendi.
  5. Jet City Bakanını buraya davet ediyoruz :)

hackeiommi ve HmzGkgz bunu beğendi.
  6. Hdm 100 ile yaklaşabilirsin :Dbelki ama tam thrash çıkmaz o amfilerden..Boostla iş görür ama thrash için başka alternatiflere bakabilirsin.

masterofpuppets bunu beğendi.
  7. Videodaki tonlarda çok sağlam düzenlemeler var muhtemelen 2 ya da 4 kanal kayıt düşük akort, yani o tonları sevsen bile amfinin başında duyacaklarını bilemem, ama THRASH (2016 yılında trash yazmayalım lütfen) metal konusunda ton bellidir, 80lerdekiler boostlanmış marshall tonundan ibaret, sonra markalar daha karakterli amfiler üretmeye başladı. Jet City ne kadar verimli olur bilemesem de ortalama bir driveı olan bir amfiye yapacağın boost üstüne belki bir eq pedalı ile bir ton heavy/thrash grubunun tonuna yaklaşırsın. Ama asla şarkıdaki tonlarla 1e1 çıkmaz, aynı setupı diz yine çıkmaz hayal kırıklığı olmasın.

Ek olarak blackstar ht20 kullanırdım, acdc çalmaya anca yetecek bir driveı vardı, prosesörümdeki distortiona çok hafif gain verirdim amfiden kütür kütür olurdu. Sonra lambalıyla kim uğraşacak dedim gittim transistörlü bi Randall aldım prosesöre de gerek kalmadı, hiç ummadığın şeylerle en olmadık amfilerden bile beklediğin şey çıkabilir uzun lafın kısası. Ayrıca 81 85 varsa suntaya bile bağlasan kısmen onun tonları bile adam eder yola getirir.

flyravenfly ve gurkanisevic bunu beğendi.
  8. Şarkı zaten thrash metal değil, djent tarzı birşey amfinin çıkarabildiği ton olarak verdim.thrash var thrash var , 80 ler 90 lar thrash ozaman zaten hep marshall vardı daha sonra modern metal sounları yeni amfilerle daha değişti .sorunun cevabı jetcityle plug play thrash yapılmaz uğraştırır 81 85 var diyede iyi ton çıkcak diye birşey yok.Hangi amfiyle iyi thrash yapılır diye sorulsa soru cevap alternatifi çok buraya sıralıyım..

9. Sıralamanızı bekliyorum :)

10. bana göre en iyi thrash tonları marshall jcm800, ada mp1 preamp, engl savage, peavey 5150, evh 5153 ile alınır...eklemeler yapılabilir tabiki...

sixfeetunder bunu beğendi.
  11. Bana göre mesa dual recto ama limit 2000 TL :) bu arada lambalı olması şart değil.

metonur ve gurkanisevic bunu beğendi.
  12. Lambalı şart değil aslında fiyat performans diyorsan @blackfriday666 in bahsettiği randall ları incelemelisin...bence çok uzun süre tatmin edecektir...lambalı fetişine gerek yok çok fazla zaten...

13. Randall tonlarını pek beğenmedim kulağa tuhaf geliyor.

14. Al engl ironball 2.el sjfır gibi 2500 tl ye alınır yeni modern exodus tonları alırsın, tabiki gary holt engl savage kullanıyor ironball da yeter fazlasıyla.

masterofpuppets ve gurkanisevic bunu beğendi.
  15. Daha ucuz orange dark terror önden bi ts808 tarzı pedal

16. aynen katılıyorum bekler bekler patlatırım ironball ı bi de üzerine harley benton kabin tamamsın \m/

sixfeetunder bunu beğendi.
  17. Keyfe keder send returnden bide eq v shaped scooped ton olsun en kral ton çıkar,ironball empress para eq bağlamıştım alet hayvanlaşmıştı☺

18. Genç İnvader'cılar tepkili :D !

blackfriday666 ve gurkanisevic bunu beğendi.
  19. EMM

EMM

736
    825
    4,556
    Kesinlikle katılıyorum.
    10 yıldır sürekli alıp sattım, farklı şeyler kullandım. Ben de sonunda bu görüşteyim. Lambalıymış, onun imzalı amplisiymiş hikaye. Birşeyler alıp başında vakit geçirmek lazım.

J-P, forbidden_city ve gurkanisevic bunu beğendi.
  20. Invader'a karşı da boş değilim ama bilemiyorum elektrik meselesi belki de :)))))))

flyravenfly ve HmzGkgz bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş