Xotic Bb Plus Ile Ilgili..

Merhabalar konu buraya açıldığı için sormak istedim. Ben bb preamp almayı düşünüyorum. Fakat amacım amfimdeki Drive kanalının kompresyonunu arttırmak. Amfimdeki Drive ı kısık tutup bb preamla geri kalan tonu şekillendirebileceğimi ve kopression katabileceğimi düşünüyorum. Sizinde fikirlerinizi almak isterim?

Ben kendi adıma bu pedalı boost için kullanmam, kompresyon arttırmak için bildiğimiz TS pedallarını tavsiye ederim ya da bir sürü booster var biri denenebilir. BB'nin kendi overdrive sesine hastayım ama. Tabi boost için de istediğiniz yapar o ayrı, ben tercih etmem sadece.
Benim aradığım bir özellik mesela, boost ederken en alt frekansların silinmesi, o hoşuma gitmiyor. Buna uygun pedal arıyorum ben de.
BB'nin üstündeki bass frekansını açınca da geri gelmiyordu sanırım ama bu sizin için zaten önemli olmayabilir :)

Merhabalar konu buraya açıldığı için sormak istedim. Ben bb preamp almayı düşünüyorum. Fakat amacım amfimdeki Drive kanalının kompresyonunu arttırmak. Amfimdeki Drive ı kısık tutup bb preamla geri kalan tonu şekillendirebileceğimi ve kopression katabileceğimi düşünüyorum. Sizinde fikirlerinizi almak isterim?
Gayet yerinde olur. Fakat size tavsiyem Andy Timmons versiyonunu almanız. Sahibinde'de bir ara görmüştüm hala var mı bilemiyorum. Fakat aynı işi en az onun kadar iyi yapan ve daha ucuz Way Huge Green Rhino'da olabilir.

Belkide ben doğru kelimeyi bulamıyorum. Bende alt frekansların silinmesini istemiyorum. Amacım sesi arttırmakta değil. Amfimin drive tonundan çok memnunum fakat biraz kuruluk mu desem ne desem. Bişey var eksik. Yemeğin görüntüsü rengi kokusu süperdir fakat tadında tuzu biraz eksik olsa hissedilir ya öyle bişey:) belkide saturasyondur o kelime.

BB ve Andy Timmons arasında epey bir kompresyon farkı var. Ben iki pedalı da kullandım (Andy Timmons BB ve Way Huge GR). Çok çok benzer pedallar her ikisi de kullanışlı. Hala GR'yi kullanıyorum drive tonuma hacim katması için en sonda bulunuyor. Hacim booster :) Bu ecnebilerin FAT dedikleri hadiseyi yapıp kompresyon katıyor.

Benim aradığım bir özellik mesela, boost ederken en alt frekansların silinmesi, o hoşuma gitmiyor. Buna uygun pedal arıyorum ben de.

Hem bası kesmeyen hem drive'ı olan pedal az ama var (yabancılar bazen buna dirty-clean boost veya fullrange overdrive diyorlar).

Ben uzun süredir ibanez bb9 kullanıyorum, oldukça memnunum ama marshall jcm tarz highgain düşünülerek tasarlanmış ve kendi tonu clean kanalda kullanılacak gibi değil. Bir artısı ama hiç drive vermeden cleanboost olarakta kullanılabiliyor.

Şahsen denemedim ama EHX Crayon dore müziğe gelmiş olarak görünüyor webden, drive tonuda bir booster için fena değil gibi.

Yine denemedim ama RC booster bildiğim kadarıyla biraz kir verebiliyor, kullanıcılara sormak lazım.

Geri