Elektro Klasik Gitar Seçimi (1400₺ye Kadar)

#1
Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 7 senedir klasik gitar çalıyorum. Sahnede ritm altyapısı, evde klasik olarak çalışıyorum. Bunlara uygun bir elektro klasik gitar almak istiyorum. Yani ince kasa olması benim için bir dezavantaj olabilir. İşçiliği hakkında kötü yorumlar aldığım için Cort almak istemiyorum. Bütçem 1400₺. Düşündüğüm modeller:

-Camps NAC-1 ECO
-Camps CUT ECO
-Takamine EG128SC
-Takamine EG124SC
-Ibanez EWN30-SYE
-LAG GLA OC114 ACE OCCITANIA
-LAG OC300CE OCCITANIA
-Takamine GC5CE-NAT
-Cordoba C5-CE


Sizin de eklemeleriniz olabilir, ama bütçemi hiç geçemem.
Bu gitarları veya markaları kullanmış, tecrübeli arkadaşların yorumları benim için çok önemli.
 
#2
Cort klasik gitarı bende tavsiye etmem, benimde başımın belası, takamine için klasik gitarını denemedim ama akustikleri gayet başarılı. Lakin takamine olayı bana göre üzerindeki peramp'larda takamine'de CT4B II preamp ya da cooltube preamp'ları kovala bence. Ibanez ya da cordaba ile ilgili pek bilgim yok hiç denemedim. Yazdığın listeden camps tavsiye ederim ee tabiiki de denemeden de alma derim imkanın ve vaktin varsa onun haricinde bilen arkadaşlar varsa daha fazla yardımcı olacaklardır.
 
#3
Selamlar , klasik gitar çalan biri olarak , alt modeli 'de olsa , antonio sachez'i tercih ederdim . Gerçekten çok rahat edersiniz kalite ve kullanım anlamında . :cool:(y) çok fazla marka var o yüzden denemeden olmaz , bazen çok farklı markalardan inanılmaz sesler alabiliyorsunuz . Açıkçası bahsettiğiniz gitarları pek tercih etmezdım, bu da nacizane benim fikrim ...
 
Son düzenleme:
#4
Yaklasik 1 sene once Cordoba Studio Negra almistim 1600 dolaylarinda. Onu onereyim diye girdim konuya lakin bir de son fiyata bakayim dedim nakit 2100 olmus gitar. Ama en azindan marka olarak onerebilirim Cordoba. Iste bunlar hep dolar tabi... Onun disinda Lagin akustik gitari vardi. Guzel bir gitardi ton olarak lakin klasik gitarlari nasildir bilemiyorum. Bence kesinlikle denemeden alma git cal ve oyle al.
 

Üst