Hangi akustik/klasik gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Konuyla çok alakalı değil ama bir soru soracağım. Başlık açmayada hiç gerek olmadığı için.
Soru: Ben solağım yani her şeyde sol elimi kullanıyorum. Gitara ise standart modelle başladım (sağlak) . Baştan öyle alıştığım için hiç zorlqnmadım. Sizce hangisi daha sağlıklı? Solak mı çalmam yoksa standart mı ? Standart gitar elimi hiç zorlamadı, sıkıntı yapmadı .
Birde konuyu açan @akininca ya bir soru soracağım. Gitara yeni mi başlıyorsun ? Yoksa daha öncede çaldın mı ?
gitara başlayalı 1 yıl oldu. başta bende sağ almıştım elime arada fark olduğunu bilmeyerek. bir türlü çalmayı becerememiştim. arkadaşlarım solak olup olmadığımı sorduğunda solak olduğumu söylemiştim ve bunun üzerine sağ gitarını sol gitarına çevirmiştik. çok daha rahat ederek çalmıştım.

Gitara başlayalı 1-2 ay düzgünce oluyor olmuyor diyebilirim bende sıkıntı çekermiyim ki diye düşündüm ama akustiğin sesi daha güzel geldiği için akustiğe yöneldim ve dedikleri gibi biraz parmakları yıpratıyor başladığımı zamanlar parmaklarım aşırı ağrıdı biraz ara verip sonra devam etmeyi bile düşündüm ama sürekli çalıştım çalıştım sonra parmaklarım Nasır tuttu sertleşti ve şu an gayet memnunum akustik gitar almışım iyi ki diyebilirim bu arada ben 550 ye epiphone aj 100 ce aldım çok memnunum elektro akustik bir gitar cort önermiyorum pek ama sen bilirsin yinede kolay gelsin :))

Cort klasik gitarı bende tavsiye etmem, benimde başımın belası, takamine için klasik gitarını denemedim ama akustikleri gayet başarılı. Lakin takamine olayı bana göre üzerindeki peramp'larda takamine'de CT4B II preamp ya da cooltube preamp'ları kovala bence. Ibanez ya da cordaba ile ilgili pek bilgim yok hiç denemedim. Yazdığın listeden camps tavsiye ederim ee tabiiki de denemeden de alma derim imkanın ve vaktin varsa onun haricinde bilen arkadaşlar varsa daha fazla yardımcı olacaklardır.

Klasik-akustik veya elektro gitar bu sana kalmış ha olmaz bir diğerini dene ama yılma ve çalış. Marka ve model öneremem fakat klavyenin yarıçapına dikkat et çok kalın olmasın. Seni başlangıçta fazlasıyla yıldırır ve yıpratır. Çalımı rahat olsun ki şevk ile üzerine git enstrümanının. İyi forumlar..

Selamlar , klasik gitar çalan biri olarak , alt modeli 'de olsa , antonio sachez'i tercih ederdim . Gerçekten çok rahat edersiniz kalite ve kullanım anlamında . :cool:(y) çok fazla marka var o yüzden denemeden olmaz , bazen çok farklı markalardan inanılmaz sesler alabiliyorsunuz . Açıkçası bahsettiğiniz gitarları pek tercih etmezdım, bu da nacizane benim fikrim ...

Son düzenleme:
Yaklasik 1 sene once Cordoba Studio Negra almistim 1600 dolaylarinda. Onu onereyim diye girdim konuya lakin bir de son fiyata bakayim dedim nakit 2100 olmus gitar. Ama en azindan marka olarak onerebilirim Cordoba. Iste bunlar hep dolar tabi... Onun disinda Lagin akustik gitari vardi. Guzel bir gitardi ton olarak lakin klasik gitarlari nasildir bilemiyorum. Bence kesinlikle denemeden alma git cal ve oyle al.

Merhaba arkadaşlar. Elektro akustik gitar alma aşamasındayım. Ancak kararsız kaldım. Bilgisi olan arkadaşlar bana yardımcı olabilirse sevinirim. Düşündüğüm markalar TAKAMİNE , LAG , FENDER. Takamine markasını öven arkadaşlar çok olmuş.

Takamine GN10CE
Takamine GN10CE - Elektro Akustik Gitar

Takamine GD10CE
Takamine GD10CE - Elektro Akustik Gitar

LAG GLA T-66 ACE
LAG Tramontane GLA T-66 ACE - Elektro Akustik Gitar

Fender F1000CE
Fender F1000CE - Elektro Akustik Gitar

bu gitarlardan hangisini önerirsiniz bana ? veya farklı marka farklı model gitarda önerebilirsiniz.
bu hafta alacagım gitarı. yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden teşekkür ederim.

Tek söylemek istediğim GN10 u boş ver. Kasa olarak dreatnought ( Böyle mi yazılıyordu? ) bence daha iyi. Boyutu ideal ve büyük. Onun dışında gidin deneyin. Yoksa karar vermek zor oluyor.
Ha, birde genelde Lag lar tiz karakterli gitarlar. Bu kötü bir özellik değil ancak göreceli kavram.

Tek söylemek istediğim GN10 u boş ver. Kasa olarak dreatnought ( Böyle mi yazılıyordu? ) bence daha iyi. Boyutu ideal ve büyük. Onun dışında gidin deneyin. Yoksa karar vermek zor oluyor.
Ha, birde genelde Lag lar tiz karakterli gitarlar. Bu kötü bir özellik değil ancak göreceli kavram.

Bende GN10 kasayı çok begeniyordum hocam. şimdi aklım karıştı :) tam sipariş vercektim.

d
"dreatnought" kasayı seven var sevmeyen de bu göreceli kavram değil mi

Herkese iyi günler ben elektro gitar istiyordum daha sonra akustik almaya karar verdim hotel california, guns'n roses şarkıları gibi şarkıları akustikte çalmak istiyorum 1000 liraya kadar bütçem var ne alabilirim gitar olarak tavsiyelerinizi bekliyorum

Geri