Elektro Akustik Gitar Tavsiyesi

'Müzik - Genel' forumunda mahmudus tarafından 1 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Elimde 1.400-1.500 civarı para var ve gitarda acemiyim. Bir elektro akustik gitar istiyorum ama benim için ne iyi olur bilmiyorum.Lütfen yardımlarınızı esirgemeyiniz.
   
 2. Araştırmayı tek geçerim.
   
 3. Geçte faydalanalım :)
   
 4. Neden elektro akustik arıyorsunuz?
  Hayır sahne ve amfiye bağlama durumları yoksa gerek de yok bence.
   
 5. Amfiye bağlayacam da belli olmaz belki lazım olur.
   
 6. Adı üstünde akustik gitar :) Kayıt ve sahne için mikrofonlarsınız olur biter.
  Aynı kalitedede olan bir gitarı sırf üzerinde preamp var diye daha pahalıya alırsınız. İhtiyacınız yoksa düz jumbo ya da dreadnought kasa alırsınız hiç bir başka şeye ihtiyaç duymadan çalarsınız.
   
 7. Peki o zaman şöyle yapalım: gerçekten kaliteli bir akustik gitar önermeni rica etsem? :)
   
 8. O bütçeye LAG T100D. Veya DCE.
   
 9. Hocam doğru diyorsunuz da sahnede akustik gitarı mikrofonlamak zor iş bence. Düzgün mikrofon ve sistem olmayınca çok kötü sonuçlar oluyor. Sahne işleri için ne olur ne olmaz diye üzerinde preamp olan bir akustik gitarı tavsiye ederim ben.
   
 10. 83 Kişi okumuş en azından 15'i yorum yapsa çok güzel olurdu.Hala tavsiye bekliyorum.Bu arada cevap verenlere de ayriyeten teşekkür ederim.
   
 11. İyi de hocam dünya konu açıldı bu bütçede. Haftada 10 tane elektro akustik tavsiye başlığı açılıyor. Araştırsak güzel olmaz mı? :)
   
 12. Burada ne denilse denilsin boş. Bir müzik mağazasına gidip bizzat kendinizin denemesi sizin için en iyi cevap olur.
   
  HmzGkgz bunu beğendi.
 13. Biraz daha çıkabilirsen ikinci el Yamaha LL serisine bak derim. Bende LLX6A var ve çok memnunum.
   
 14. Hocam ilk tavsiyem bi müzik dükkanına gitmen yönünde. Zira, gitar konusunda ne kadar tavsiye verilirse verilsin, eline alıp içinin ısınmadığı gitarı çalmıyorsun, kaldırıyorsun bi köşede bırakıyorsun. Bir müzik dükkanına git, bütçeni söyleme ama. Genellikle, bütçe söylediğin zaman atıyorum 300 liralık gitarı 350 diyorlar, 400 diyorlar falan. Gidip bak, dene, eline al gitarları. Ayrıca bir arkadaşım epiphone çalıyor, gayet yumuşak bir çalımı var gitarın, (ben de çaldım), bende dean t100c vardı, ben de memnundum gitarımdan, değişiklik istediğim için takas ettim, şu anda ise stagg var elimde. Gayet iyi ses çıkarıyor yani, bütün bu gitarlar da, mağazalara gidip bakılıp beğenilerek alınmış gitarlar. Yoksa birinden tavsiye alarak gidip dean t100c alacak olsaydım, ki akustik gitarımı ben gitara başladıktan bir yıl sonra falan aldım, "DEAN NE OLA Kİ" diye cevap verirdim, bilmiyordum çünkü o markayı falan. En güzel tavsiye, bir müzik markete gidip bakman yönünde olacaktır.
   
 15. Kardeşim yeniyim anlasam tavsiye istemem zaten.:)
   
 16. Teşekkür ederim. :)
   

Bu Sayfayı Paylaş