Sony Xperia Z3 + Sensör Sorunu

'Forum Meydanı' forumunda Pisagor tarafından 1 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar telefonu yeni aldım ön yüzeyde bulunan sensör bazen çalışıyor bazen çalışmıyor.Arama esnasında karanlık oluyor ekran direk.Aramayı falan kapatamıyorum yada arama esnasında hoparlörü açamıyorum bazen.Yazılım güncellendi,herhangi ekran koruyucu aksesuar falan yok.Bilgisi olan varsa teşekkürler şimdiden.

2. Arama sırasında kararması normal.

3. Yüksek ihtimal android 6dan kaynaklı benim telefonumda güncelleme geldiğinden bu yana saçma sapan haller içinde en iyisi stok rom ne ise onunla kullanmak ama cihazı yeni almışsınız aldığınız yere danışmanızda fayda var donanımsal bir şey de olabilir.

Pisagor bunu beğendi.
  4. Arama esnasında kulakta iken kararması normal sensörün önü açıkken ekranında aydınlanması gerekir, bu arada sony pc companion ile cihazı sıfırlamayı deneyin benim kamerada bir sıkıntı olmuştu öyle halletmiştim şuan hatırladım.

Pisagor bunu beğendi.
  5. arama esnasında kararması normal değil, kulağına götürmeden ya da sensörün önüne bir şey gelmeden kararması anormal.

bu sorunu ben de yaşadım.telefonu teknik servise verdikten sonra bir baktım ki telefonun içi açılıyor.ön paneli arka panele tutturan yapıştırıcı işlevini yitirmiş ve birisini her aradığımda sensör otomatik devreye giriyordu.telefonun camına bastırınca sorun kısa sürelik de olsa çözülüyor fakat size önerim telefonu iade edin.ben 4.ayda sorun yaşayıp 1 sene sonucunda tüketici mahkemesi kararı ile telefonumun parasını geri aldım.

Pisagor bunu beğendi.
  6. Eski telefonumdur kendisi marka model aynı. Bu sorun bende de vardı. Sensörün olduğu yer tozlandığı için kafasına göre kapatıp açıyordu temizletince sorun ortadan kalktı.

Pisagor bunu beğendi.
  7. O.2.

O.2.

488
    544
    4,656
    Xperia'da ayarlar/telefon hakkında/diagnostic ile sensörün doğru çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsin.

Bu Sayfayı Paylaş