Sony Xperia Z3 + Sensör Sorunu

Arkadaşlar telefonu yeni aldım ön yüzeyde bulunan sensör bazen çalışıyor bazen çalışmıyor.Arama esnasında karanlık oluyor ekran direk.Aramayı falan kapatamıyorum yada arama esnasında hoparlörü açamıyorum bazen.Yazılım güncellendi,herhangi ekran koruyucu aksesuar falan yok.Bilgisi olan varsa teşekkürler şimdiden.

Arkadaşlar telefonu yeni aldım ön yüzeyde bulunan sensör bazen çalışıyor bazen çalışmıyor.Arama esnasında karanlık oluyor ekran direk.Aramayı falan kapatamıyorum yada arama esnasında hoparlörü açamıyorum bazen.Yazılım güncellendi,herhangi ekran koruyucu aksesuar falan yok.Bilgisi olan varsa teşekkürler şimdiden.
Yüksek ihtimal android 6dan kaynaklı benim telefonumda güncelleme geldiğinden bu yana saçma sapan haller içinde en iyisi stok rom ne ise onunla kullanmak ama cihazı yeni almışsınız aldığınız yere danışmanızda fayda var donanımsal bir şey de olabilir.

arama esnasında kararması normal değil, kulağına götürmeden ya da sensörün önüne bir şey gelmeden kararması anormal.

bu sorunu ben de yaşadım.telefonu teknik servise verdikten sonra bir baktım ki telefonun içi açılıyor.ön paneli arka panele tutturan yapıştırıcı işlevini yitirmiş ve birisini her aradığımda sensör otomatik devreye giriyordu.telefonun camına bastırınca sorun kısa sürelik de olsa çözülüyor fakat size önerim telefonu iade edin.ben 4.ayda sorun yaşayıp 1 sene sonucunda tüketici mahkemesi kararı ile telefonumun parasını geri aldım.

Eski telefonumdur kendisi marka model aynı. Bu sorun bende de vardı. Sensörün olduğu yer tozlandığı için kafasına göre kapatıp açıyordu temizletince sorun ortadan kalktı.

Geri