Elektro Gitar Önerisi

'Elektro Gitarlar' forumunda hknky tarafından 4 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

1. hknky

hknky

11
    2
    6
    İyi günler. Turkrock'a yeni katıldım. Tahmin edersiniz ki ilk sorum gitar önerisi olucak.
    Aklımda Les Paul tipi gitarlar var. Önceden bir klasik gitarım vardı. Akor vuruş vs biraz öğrendikten sonra kullanmadım. Şimdi yeniden içimde gitar çalma isteği başladı ama elektro. 2000 tl bütçem var. Elektro ekipmanım da yok bu arada. Yani anfi de almam gerekecek.Sizin önerileriniz ne olacaktır merak ediyorum.
    (Aklımda şu an Epiphone Les Paul Standard Plus Top Pro var.)

Son düzenleme: 4 Mayıs 2016
  2. EMM

EMM

735
    816
    4,556
    Epiphone LP'den ziyade aslında ikinci elde bir Gibson LP Studio bulunur mu bakmak lazım. Her koşulda Epiphone'dan daha iyi olacaktır.

Kalan paraya da modellemeli bir ampli alınabilir, sonra para biriktirilir, ampli güncellenir.

uvidinli ve hknky bunu beğendi.
  3. Gibson bulabiliyorsan tabiki iyidir ama bulamazsan epi custom vereceğin paranın her kuruşuna değecek bir alet

AykanKK bunu beğendi.
  4. Ben son dönem Epiphone LP Custom'lar kadar rezil bir LP görmedim. 2 hafta boyunca evimde çaldım ve ton boğuk ama nasıl boğuk... Sasteyn yok, işçilik kötü. Epiphone Custom alacaksanız da Kore üretimi bakının derim.

5. hknky

hknky

11
    2
    6
    Gibson tabi ki ilk seçenek ama gitardan fazla anlamadığım için ikinci el almak konusunda kararsızım. Denk gelirse çevremde bilen birilerine sorup yardım isterim. İşin diğer boyutuda hani heves olup geçerse eğer ikinci el olarak satarken toplamda zararımın az olması. Daha ucuz seçeneklerde var ama o kadar düşük kaliteli olunca gitarın kendisi beni soğutur. Kafamda deli sorular :)

6. İkinci elden korkmayın..Buradan alacaksanız alacağınız insanın referanslarına bakın ben öyle yaptım hiçbişeycik çıkmadı..Ha değilse parayı vermeden satıcıyla gidip bi luthiere gösterin gitarı.

hknky ve EMM bunu beğendi.
  7. hknky

hknky

11
    2
    6
    Ben Ankaradayım. Pek takip etmeye fırsatım olmuyor.Mümkün olduğunca takip ederim artık. Peki bir gibson studio için başlangıç seviyesindeki birine ampli olarak ne önerirsiniz? Konser vercek değilim. Evde çalcağımdan yüksek ses aramıyorum. Sesi temiz çıkarsın, tonları güzel versin, modellemeli olabilir.

8. EMM

EMM

735
    816
    4,556
    Ne çalacaksınız? Tarz olarak...

9. hknky

hknky

11
    2
    6
    Blues classic rock. Rolling stones ccr vs.

10. EMM

EMM

735
    816
    4,556
    Şimdi Gibson alınırsa geriye bütçeden pek bir şey kalmayacak. Bu yüzden yine 2. elde;
    Epiphone Snakepit Slash Signature (forumda şu an 175TL'ye var. Sıfırını bilmiyorum.)
    Laney Prism, Laney Lg12 vs.
    Roland Cube serileri olabilir.

11. hknky

hknky

11
    2
    6
  12. EMM

EMM

735
    816
    4,556
    Acikcasi, Dore Music'le icli disli bir arkadasiniz varsa 2500TL'den de biraz ucuza gelir.
    Su an dolar da euro da rampada, ne olur bilinmez. Sifir fiyati 3000TL'ye cikarsa 1500TL den alici bulur sanirim. Yine de ikinci elde 1000TL civarinda bir zarariniz olacagini öngörmekteyim, eger satmaya kalkarsaniz.
    Ikinci el alirim ben olsam. Yari fiyatindan ucuza gitar kayniyor forum, ozellikle bu fiyatlarda.

13. tek söyleyeceğim; sıfır gitar ve amfi almayın. bilen birinden yardımla deneyerek ya da forumdan güvenilir birinden uygun fiyatlı ekipmanlarla başlayın.
    vıcık vıcık elektronik bi şey ya da ikinci eli kolay düşmeyen yeni ve elzem bi şey olmadıkça da sıfır her şeyden uzak durun.

uvidinli bunu beğendi.
  14. Efektlere önem veriyorsanız Line 6 derim ben. Düşük bütçede en iyi efekt kalitesi sağlayan marka bence..
    Ha değilse roland cube de sağlam alettir

15. ikumru

ikumru

49
    8
    6
    Bütçenin çoğunu gibson'a vermek yerine amfi ve gitara daha orantılı şekilde ayırıp hem orta seviye bi amfi hemde orta seviye bi gitara sahip olmak daha mantıklı değil mi? Gibson aldıktan sonra 200 liralık amfiyle o gibson tadı alınabilir mi?

16. hknky

hknky

11
    2
    6
    Gibson + yeterli bi anfi. Sıfır alıp hevesim kaçarsa 5 6 ay sonra sattığımda zararım ne olur? Tahmininiz. Eğer aşırı olmazsa başka şeylerden kısar bütçeyi arttırırım.

17. yeni başlayan biri için giriş seviye Gibson saçma geldi bana. amfiye para kalmadıktan sonra bi anlamı yok bence

18. hknky

hknky

11
    2
    6
    Para çıkmaya 4000 5000 e de çıkarım ama bunun için vazgeçmiyeceğimden emin olmam gerekli. Şu an 2000 tl civarı gitar + anfi öneriniz ne olur başlangıç seviyesine?

19. Epiphone LP Custom, şöyle varsa 2004-2005 civarından, onlar candır. Yanına da Marshall karakterli güzel bir amfi alınabilir.

20. arkadaş gibi gitara yeni başlayan biri için laney cub 12 r öneren var bu forumda. sonradan sıkılma ihtimali var dediğin için kesinlikle ikinci el al derim. AykanKK 'nin dediği gibi bir epiphone + 20w civarı ikinci el efektli bir amfi çok iyi olur. (line 6 den uzak dur bence)

Bu Sayfayı Paylaş