Line 6 X3 Ses Sorunu

Arkadaşlar selamlar,çözemediğim bir sorunla karşı karşıyayım geçenlerde evde prosesorum kendi kendine kapandı ve açamadım bir daha sonra gittim adaptörden kaynaklımı diye adaptörü değiştirdim uygun verilerde bir adaptör aldığımı sanıyorum hatta verilerine de yazıcam buraya,sonra taktım cihaz gayet güzel çalışıyor jaklarımda da herhangi bir sorun yok gitarımda da ama bir türlü ses alamıyorum ayarlarında bir sıkıntı yok yazılımsal bir sorun mu acaba.

kendi adaptörü:
AC/AC aldığım adaptör: giriş 110-240V AC 60/50Hz çıkış: 9v 2000mA
Pri:230v-50hz 140mA
Sec:9v-2000mA 18VA

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Sorunu eklemek isterim detaylıca,aletin sesini fullememe rağmen kesikle veya çok az geliyor başka kablolarla da denedim başka gitarlada gene aynı problem

Prosesör olmadan amfiye bağlamayı deneyin. Farklı modellemelerde denemeler yapın. Eğer amfiden pröseörsüz normal ses alıyorsanız sıkıntı prosesör ya da prosesör ile gitar arasında ki jaktan kaynaklı olabilir. Tahminim prösesörün jak çıkışından kaynaklı olması. Çünkü yazılımsal olarak öyle bir hata olmaz. Jak bağlantısından kaynaklanan kaybınız olabilir.

Kabloyla ilgili bir sorun yok normal amfiye de girdim sadece gitarı,prosesorde bir sorun oldugunu düşünüyorum teknik servise göndermem şart mı acaba eğer ki giderse de ücreti ne olur acaba hiç bir fikrim yok bu konuda da

patchler arası da geçiş yapabiliyorum,şöyle de bir durum var ayriyetten aleti usb kablosu ile pc ye bağlayıp amfiye girince gene ses seviyesi düşük geliyor,amfiye girmeyip kulaklıkla deniyorum normal inputtan gene düşük geliyor yani hem çıkışta da hem girişte de bir sorun var

Dediğim gibi yazılımsal bir sıkıntıdan ziyade donanımsal bir sıkıntı olması daha muhtemel. Eğer adaptör yanması yaşadıysan içindeki elektronik aksamda bozuklukta olabilir gayet.

Dediğim gibi adaptörü değiştirseniz bile iç aksamda sıkıntı olabilir. Farklı örnekler vermek isterim fakat bu uykulu kafayla yanlış birşeyler yazıcam tokat gibi bazı forum arkadaşlarım beni uyarabilir ondan fazla o konulara girmiyorum :D
Fakat önceden dediğim gibi az önceki postta attığım linkteki esnaf önerilerine bakın. Anlayan birine getirmeniz bence en iyisi olur. Belli ki adaptör tek çözüm değil maalesef.
Ya da son aklıma gelen ise yeni aldığınız adaptörün prosesöre yeterli güç sağlayamadığından güç kaybına bağlantılı olarak sesi düşük olarak almanızdır.

Geri